پرنسس قو: جاسوس سلطنتی

(The Swan Princess: Royally Undercover)

thumbnail
۸ سال به بالا
۶ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

فیلمی انیمیشنی و کمدی درباره‌ی ماجراجویی شاهدختی کوچک و تجربه‌ی دوستی و همکاری او در مأموریت خطرناک جاسوسی

سال: 2017
  بررس فیلم: علی نجفی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تجربه‌های آلیس و لوکاس از دوستی، کنجکاوی و ماجراجویی برای کودکان معنادار است. بچه‌ها دوست دارند مثل بزرگ‌ترها در کارها مشارکت داشته باشند؛ اگرچه کارهایی نظیر جاسوسی و نفوذ به کشتی دزدها کارهایی نیست که بچه‌ها آن را تجربه کنند.
  لرد راجرز، آلیس، لوکاس و دوستان‌شان به عنوان یک تیم در کنار هم فعالیت می‌کنند. بچه‌ها به استقبال خطر می‌روند و برای پیدا کردن راه‌حل هم‌فکری می‌کنند. ملکه اوبرتا و مردم سرزمین او برای بازسازی کشور همسایه کمک می‌کنند.
  اوبرتا برای جلب توجه آنتونیو تلاش می‌کند؛ آن‌ها گفتگوها و رفتارهای معناداری دارند. اوبرتا تلاش می‌کند آنتونیو از او خواستگاری کند اما در نهایت خودش پیشنهاد ازدواج می‌دهد. در صحنه‌های متعددی، لرد راجرز با آنتونیو رقابت می‌کند یا جلوی نزدیک شدن بیش از اندازه‌ی اوبرتا به او را می‌گیرد. اودت لباسی یقه‌باز پوشیده و موهای بلند و اندام کشیده‌ای دارد.
  از عبارات توهین‌آمیزی استفاده شده: خیر نبینی، خنگ، بوگندو، لعنتی، کله‌پوک، راسوی کثیف. آنتونیو با دستیارش بد صحبت می‌کند.
  مرد سیاهپوش با خرابکاری در سد جان همه‌ی اهالی روستا را به خطر می‌اندازد. سد می‌شکند و خانه‌های روستاییان را ویران می‌کند. بچه‌ها به‌عنوان جاسوس به کشورهای همسایه می‌روند و در موقعیت‌های خطرناکی قرار می‌گیرند. ابتدا از سگ‌های شکاری و در شهر از مأموران آنتونیو فرار می‌کنند. آن‌ها برای فرار از ابزارهایی با قابلیت‌های اعجاب‌انگیز استفاده می‌کنند؛ از جمله پاپیون انفجاری، دودزا و بادوز. مأموران آنتونیو بچه‌ها را با غل و زنجیر زندانی می‌کنند. نیکولو بچه‌های گرسنه را با انداختن تکه‌های نان روی زمین آزار می‌دهد؛ پیش از آن‌که بچه‌ها بتوانند نان را بردارند، موش‌ها دور آن جمع می‌شوند. نیکولو با خنجر پادشاه را تهدید می‌کند و او را با طناب به جایی می‌بندد. بچه‌ها با زیردریایی به کشتی آنتونیو می‌روند و با او درگیر می‌شوند. بعد از فرار، آنتونیو با توپ‌های جنگی به سمت زیردریایی شلیک می‌کند. همچنین، صحنه‌هایی حماسی از مبارزه‌ی درک و آنتونیو با شمشیر و انجام حرکات نمایشی وجود دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این فیلم یک انیمیشن کامپیوتری سه‌بعدی و هفتمین فیلم از مجموعه فیلم‌های پرنسس قو است. در این قسمت، کنت آنتونیو از برومیو به دیدار ملکه آمده و برای جلب اعتماد او تلاش می‌کند. لرد راجرز که خود به ملکه علاقه‌مند است، به کنت مشکوک می‌شود و به کمک بچه‌ها و دوستان قدیمی‌شان، یک تیم جاسوسی تشکیل می‌دهد تا مخفیانه او را زیر نظر بگیرد. بچه‌ها برای کشف حقیقت با هم همکاری می‌کنند و جسورانه به استقبال خطر می‌روند. در این قسمت، اثری از جادوی قو وجود ندارد؛ بلکه با نمایش کنجکاوی و ماجراجویی کودکان در انجام کارهای بزرگسالانه، دوستی، همکاری و فداکاری آن‌ها برجسته می‌شود.
  در فیلم صحنه‌های خشن و ترسناکی وجود دارد که ممکن است برای کوچک‌ترها ناراحت‌کننده باشد. شکستن سد و راه افتادن سیلاب در بین خانه‌های روستا، حمله‌ی سگ‌های شکاری و زندانی کردن بچه‌ها از آن جمله است. بچه‌ها در موقعیت‌های مختلف در خطر قرار می‌گیرند، از دست آدم‌بدها فرار می‌کنند و در برابر آن‌ها از وسایل عجیبی برای انفجار یا تولید دود استفاده می‌کنند. آنتونیو و نیکولو برای به دست آوردن پول و ثروت بیشتر به پادشاه خیانت می‌کنند، او را طناب‌پیچ می‌کنند و بچه‌ها را غل و زنجیر می‌کنند. حرف‌ها و رفتارهای معناداری بین آنتونیو و ملکه اوبرتا رد و بدل می‌شود و راجرز در جلب توجه ملکه با آنتونیو رقابت می‌کند. تماشای فیلم برای کودکان کوچک‌تر از ۶ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۶ تا ۸ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که فیلم را همراه والدین ببینند تا فرصت گفتگو درباره‌ی موارد خشن و ترسناک و بزرگسالانه‌ی آن را داشته باشند.

  چکیده داستان

  پس از آن‌که مردی سیاه‌پوش در سد خرابکاری می‌کند و باعث ویرانی روستا می‌شود، اودت و درِک و اهالی سرزمین‌شان به جمع‌آوری وسایل و پول برای بازسازی آن‌جا می‌پردازند. آنتونیو از کشور همسایه سعی می‌کند تا اعتماد ملکه اوبرتا را جلب کند اما این مسئله به مذاق لرد راجرز خوش نمی‌آید و به کمک بچه‌ها و پافین، جان‌باب و اسپید آنتونیو را زیر نظر می‌گیرند تا سر از کار او در بیاورند. لرد راجرز تجهیزات جاسوسی عجیبی در اختیار بچه‌ها می‌گذارد تا بتوانند در موقعیت‌های خطرناک از آن استفاده کنند. آن‌ها مخفیانه به کشور همسایه می‌روند و در مورد کارهای آنتونیو تحقیق می‌کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  کدام قسمت از صحنه‌های فیلم برای شما ترسناک بود؟ خشونت انیمیشن‌ها چه تفاوتی با تصاویر واقعی فیلم‌ها دارد؟
  کدام ویژگی بچه‌ها برای شما جذاب بود؟ آیا این ویژگی آن‌ها را به الگوهای شخصیتی مناسبی برای کودکان تبدیل می‌کند؟
  به نظرتان می‌شود آدم‌ها را از روی ظاهر قضاوت کرد؟ کجای فیلم به این موضوع اشاره داشت؟

  مشخصات فیلم و انیمیشن

  رتبه MMPA G
  مدت زمان ۷۹
  سال انتشار ۲۰۱۷