پرنسس قو: راز سلطنتی

(The Swan Princess: A Royal Myztery)

thumbnail
۸ سال به بالا
۶ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

فیلمی انیمیشنی و کمدی درباره‌ی تلاش یک پرنسس و دوستانش برای حفاظت از اعضای خانواده و کشف حقیقتی مرموز

سال: 2018
  بررس فیلم: علی نجفی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تجربه‌ی شخصیت‌ها از دوستی و رابطه‌ی خانوادگی می‌تواند برای کودکان معنادار باشد.
  اودت، درک، خانواده و دوستان‌شان همدیگر را دوست دارند و به هم وفادارند. آن‌ها برای نجات یکدیگر همکاری و فداکاری می‌کنند. در نهایت، شبحی که از انسان‌ها خوشش نمی‌آید هم تحت‌تأثیر دوستی آن‌ها قرار می‌گیرد و به آن‌ها کمک می‌کند.
  پرنسس موهای بسیار بلند و اندام کشیده‌ و اغراق‌آمیزی دارد و در برخی صحنه‌ها لباس یقه‌باز پوشیده است. ملکه ناخن‌های بلندی دارد و ناخن‌های کوتاه را مال کلفت‌ها می‌داند. در صحنه‌هایی از فیلم، یک روح در دادگاهی غیرعادی محاکمه می‌شود.
  از عبارت‌های توهین‌آمیزی استفاده شده: بی‌چشم‌ و رو، تو روحت، و موارد متعددی احمق، خفه.
  مرد سیاه‌پوش بچه‌ها (آلیس و لوکاس) را می‌دزدد و در بالای دهانه‌ی یک چاه عمیق معلق می‌کند. درک در موقعیت‌های مختلف به خطر می‌افتد؛ نزدیک است لوستر روی او سقوط کند، در فاضلاب زندانی می‌شود، یا برای نجات بچه‌ها خودش را به خطر می‌اندازد اما هر بار دوستانش به او کمک می‌کنند. باگ‌ها موجوداتی زشت و بدترکیب با دندان‌های تیز و پشت خمیده‌اند که ممکن است برای کوچک‌ترها ترسناک باشند. دو شبح در تمام طول فیلم در حال تعقیب و گریزند، از بین اجسام و دیوار رد می‌شوند؛ تنها شیشه جلوی آن‌ها را می‌گیرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این فیلم یک انیمیشن کامپیوتری سه‌بعدی و هشتمین فیلم از مجموعه فیلم‌های پرنسس قو است. داستان این قسمت، به‌نوعی در ادامه‌ی قسمت قبلی است و به تلاش نیکولو و آنتونیو برای انتقام از اودت و درک می‌پردازد. خانواده و دوستان پرنسس علامتی مرموز روی وسایل و بدن خود می‌بینند و تلاش می‌کنند تا حقیقت پشت‌پرده‌ی آن را کشف کنند. آن‌ها تلاش می‌کنند از خودشان و بچه‌ها محافظت کنند و با وفاداری و فداکاری دوستی‌شان را نشان دهند، اما پیروزی بر آدم‌بدها همچنان نیازمند همکاری و مشارکت همه‌ی اعضاست. در این فیلم خبری از جادوی قو نیست و تنها بر اهمیت و نجات‌بخشی دوستی و فداکاری تأکید می‌شود.
  در فیلم صحنه‌های خشن و ترسناکی وجود دارد؛ از جمله دزدیدن و معلق کردن بچه‌ها بالای یک چاه عمیق، که ممکن است برای کوچک‌ترها اضطراب‌آور باشد. درک در موقعیت‌های مختلف به خطر می‌افتد و در انتهای فیلم تا یک قدمی مرگ پیش می‌رود اما هر بار به کمک دوستانش نجات پیدا می‌کند. همچنین، در صحنه‌های متعددی، موجوداتی زشت و بدترکیب به چشم می‌خورند و شبح‌ها در حال تعقیب و گریزند و از بین اجسام مختلف رد می‌شوند. در این فیلم هم پرنسس مثل همیشه موهای بسیار بلند و اندامی کشیده و اغراق‌آمیز دارد. تماشای فیلم برای کودکان کوچک‌تر از ۶ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۶ تا ۸ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که فیلم را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت گفتگو درباره‌ی موارد خشن و ترسناک آن را داشته باشند.

  چکیده داستان

  آلیس و لوکاس به برومیو رفته‌اند. خانواده و دوستان پرنسس روی وسایل و بدن خود علامتی به شکل Z می‌بینند و نگران می‌شوند که بچه‌ها در خطر باشند. آن‌ها متوجه می‌شوند آدم سیاه‌پوشی از روی پشت‌بام‌ها موش‌ها را کنترل می‌کند و سعی می‌کنند او را دستگیر کنند اما درست وقتی سرگرم این کار هستند، بچه‌ها ناپدید می‌شوند. آن‌ها در سلول نیکولو راه مخفی‌ای پیدا می‌کنند که به یک چاه عمیق راه دارد و بچه‌ها در دهانه‌ی آن معلق شده‌اند. درِک آن‌ها را نجات می‌دهد اما خودش آ‌ن‌جا گیر می‌افتد. اودت با عشقش، راجرز با اختراعاتش و بقیه هر طور که می‌توانند، تلاش می‌کنند او را نجات دهند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  این فیلم در مقایسه با قسمت‌های قدیمی‌تر پرنسس قو چطور بود؟ اگر شما قرار بود برای آن اسم بگذارید، چه اسمی انتخاب می‌کردید؟
  به نظرتان، چرا هانچ (باگ شبح) از دستگیر کردن اسکالی صرف‌نظر کرد؟
  اسپید، جان‌باب و پافین تفاوت‌های واضحی دارند؛ به نظر شما، چه چیزی آن‌ها را کنار هم نگه می‌دارد؟

  مشخصات فیلم و انیمیشن

  رتبه MMPA PG
  مدت زمان ۷۹
  سال انتشار ۲۰۱۸