پپا خوکه: جشنواره سرگرمی

(Peppa Pig: Festival of Fun)

thumbnail
۳ سال به بالا
۳ تا ۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

فیلمی انیمیشنی و خانوادگی درباره‌ی یک خانواده‌ی خوک و تجربه‌های شاد و کودکانه‌ی آن‌ها در کنار هم

سال: 2019
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  موقعیت‌هایی که پپا و جورج تجربه می‌کنند و نیز احساسات تلخ و شیرین آن‌ها، برای عموم کودکان هم‌ذات‌پندارانه و معنادارند. آن‌ها در کنار مادر و پدر و گاهی هم همراه مادربزرگ و پدربزرگشان، به جاهای مختلفی مثل باغ میوه و رستوران می‌روند، آشپزی می‌کنند، برای پدربزرگ تولد می‌گیرند و در همه‌ی این موقعیت‌ها بازی و شیطنت می‌کنند.
  پپا و جورج شاد و کنجکاوند. آن‌ها روحیه‌ی خوبی دارند و از بازی و شیطنت و سوال پرسیدن خسته نمی‌شوند. مادر و پدر خوش‌رفتار و مهربان‌اند و همه‌ی چیزهایی که پپا و جورج باید بدانند، با خوش‌رویی و نرمی به آن‌ها یادآوری می کنند. آن‌ها به حرف‌های پپا و جورج با دقت و حوصله گوش می‌کنند. مادربزرگ و پدربزرگ باحوصله و صبورند و در موقعیت‌های مختلف، پپا و جورج را همراهی می‌کنند و به سوالات آن‌ها جواب می‌دهند.
  در قسمت‌های مختلف به موضوعاتی مثل انواع حیوانات و پرندگان، ویژگی‌های آن‌ها، مهارت‌هایی مثل شستن دست‌ها قبل از غذا، تغذیه‌ی سالم و موضوعاتی مثل مشاهده‌گری و حل مسئله پرداخته می‌شود. در هر قسمت، بچه‌ها ترانه‌ای ساده درباره‌ی موضوع آن قسمت می‌خوانند که در نسخه‌ی دوبله به زبان انگلیسی پخش می‌شود و می‌تواند برای یادگیری زبان انگلیسی مورد استفاده قرار گیرد.
  گیر کردن سیب زمینی در سقف

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این فیلم انیمیشنی دوبعدی که در ادامه‌ی سریال پپا خوکه ساخته شده، در واقع شامل ده قسمت جدید از این سریال است که به صورت پشت هم و در قالب یک فیلم منتشر شده است. پپا و جورج در قسمت‌های مختلف، همراه مادر و پدر یا مادربزرگ و پدربزرگشان به جاهای مختلف می‌روند، با حیوانات گوناگون آشنا می‌شوند، آشپزی می‌کنند، با چگونگی ساخت برنامه‌‌های تلویزیونی آشنا می‌شوند، بازی می‌کنند، آواز می‌خوانند و می‌رقصند، و در کنار خانواده و دوستانشان، لحظات شاد و آموزنده‌ای را می‌گذرانند. بزرگ‌ترها در همه‌ی این موقعیت‌ها، با حوصله و صبوری آن‌ها را همراهی می‌کنند، به حرف‌هایشان گوش می‌دهند و سوالاتشان را پاسخ می‌دهند. آن‌ها به بچه‌ها کمک می‌کنند تا در بازی‌ها و تجربه‌های لذت‌بخش کودکانه‌شان، درباره‌ی موضوعاتی مثل بهداشت، تغذیه، حیوانات مختلف و ویژگی‌های آن‌ها، و مشاهده‌گری دقیق چیزهایی یاد بگیرند و مهارت‌های حل مسئله را هم تمرین کنند.
  فیلم موضوع و موقعیت ترسناک و خشنی ندارد و همه‌ی گروه‌های سنی می‌توانند از تماشای آن لذت ببرند. ضمن این‌که در بخش‌هایی از هر قسمت، ترانه‌ای پخش می‌شود که در نسخه‌ی دوبله هم به همان زبان انگلیسی است و می‌تواند به یادگیری این زبان در کودکان کمک کند. از آن‌جایی که مادر و پدر و مادربزرگ و پدربزرگ پپا نقش‌های قابل توجهی در قسمت‌های مختلف دارند، تماشای این فیلم می‌تواند برای بزرگ‌ترها، به‌خصوص والدین هم مناسب و آموزنده باشد. تماشای این فیلم برای کودکان بزرگ‌تر از ۳ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  پپا خوکه دختربچه‌ای است که با مادر و پدر و برادر کوچکش، جورج، زندگی می‌کند. در این فیلم که شامل ده قسمت از مجموعه‌ی پپا خوکه است، او و خانواده‌اش از مزرعه‌ی حیوانات بازدید می‌کنند، پپا و جورج با پدربزرگ به دیدن پرندگان می‌روند، همگی به سینما و جشنواره‌ی کودکان می‌روند، آشپزی می‌کنند، تولد بابابزرگ را در رستوران جشن می‌گیرند و موقعیت‌های شاد و کودکانه‌ی دیگری را تجربه می‌کنند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  این انیمیشن را دوست دارید؟ چه چیزی در آن برایتان جالب است؟ کدام شخصیت را بیشتر دوست دارید؟
  به نظرتان جورج چه احساسی نسبت به پپا دارد؟ پپا چه احساسی نسبت به جورج دارد؟
  به نظر شما مادر و پدر پپا چه وقت‌هایی ممکن است عصبانی شوند؟ شما تابه‌حال عصبانیت آن‌ها را دیده‌اید؟ فکر می‌کنید می‌شود مادر و پدری اصلا عصبانی نشوند؟

  مشخصات فیلم و انیمیشن

  مدت زمان ۶۸
  کشور سازنده انگلستان
  استادیو Entertainment One، Universal Pictures International
  بازیگران هارلی برد، موروِنا بنکس، ریچارد رایدینگز
  سال انتشار ۲۰۱۹