کینگزمن

(The King's Man)
thumbnail
۱۷ سال به بالا
۱۵ تا ۱۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

فیلمی اکشن درباره‌ی تلاش برای از بین بردن سازمان جاسوسی و کاهش صدمات ناشی از گسترش جنگ‌های جهانی همراه با مضامینی چون مسئولیت‌پذیری و صلح‌طلبی

سال: 2021
  بررس فیلم: آیلار عباس زاده

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کنراد در کودکی و بزرگ‌سالی مورد حمایت والدین قرار می‌گیرد و رابطه‌ی دوستانه‌ای با پدرش دارد. او با دیدن صحنه‌ی کشته شدن مادر، غم، تنهایی، ناامیدی و ناامنی را تجربه می‌کند. کنراد به دلیل احساس گناه و تمسخر اطرافیان تلاش می‌کند وارد ارتش شود و در نبرد تن‌به‌تن با دشمن، ترس زیادی را تجربه می‌کند. دستیاران وفادار اورلاندو در موقعیت‌های مختلف به او و کنراد کمک می‌کنند. اورلاندو بعد از کشته شدن پسرش تفنگ به دست می‌گیرد و عهد قدیمی خود که صلح‌طلبی است را کنار می‌گذارد تا شروران را از بین ببرد.
  اورلاندو یک کارآگاه جسور و جنگجو است. او صلح‌طلب است و رفتارهای سیاست مدارانه را به جنگ تن‌به‌تن ترجیح می‌دهد. در مقابل، کنراد با شجاعت، تن به حضور در جنگ می‌دهد. با مرگ او پدرش مجاب می‌شود تا شروران را از بین ببرد تا جلوی جنگ و نابودی را بگیرد. کنراد مسئولیت‌پذیر، مهربان و همدل است. دستیاران اورلاندو، وفادارانه، در همه‌ی شرایط کنار او هستند و با تلاش مستمر از کنراد محافظت می‌کنند. اورلاندو با تأسیس یک تیم به صلح‌طلبی در جامعه کمک می‌کند.
  جاسوسان در عملیات ناموفق، با قرص سیانور خودکشی می‌کنند.در فیلم صحنه‌های عاشقانه، بوسه و نوشیدن مشروبات الکلی وجود دارد. برده‌داری، اردوگاه کار اجباری و رفتار استعمارگرانه برای موفقیت در جنگ در فیلم نشان داده می‌شود.
  در فیلم عبارات و واژه‌های توهین‌آمیزی مانند؛ نره خر روس، احمق، عوضی، حرامزاده و عوضی به‌کاربرده شده است.
  این فیلم صلح‌طلبی، مسئولیت‌پذیری و شجاعت را توصیف می‌کند. این فیلم بر اساس مجموعه کتاب‌های مصور با همین نام ساخته‌شده است که بینندگان ممکن است به خواندن این مجموعه کتاب‌ ترغیب شوند.
  در بخش‌هایی از فیلم زندگی روستایی و گله‌داری به‌ اختصار نمایش داده می‌شود.
  فیلم دارای صحنه‌هایی متعددی از ترس و خشونت است. صحنه‌هایی مانند؛ جنگ و کشتار بی‌رحمانه، برده‌داری، تیراندازی، نبرد تن‌به‌تن با شمشیر، خون‌ریزی، انفجار در جنگ، قطع عضو، غرق شدن، آسیب به حیوانات، کشتن حیوانات، اردوگاه کار اجباری و ... . درصحنه‌ی ابتدایی فیلم گورهای دسته‌جمعی نمایش داده می‌شود. کنراد در کودکی شاهد قتل مادرش است. در یکی از موقعیت‌ها نیز اعدام اعضای یک خانواده نمایش داده می‌شود. موقعیت‌هایی از سربریدن، و خون در فیلم وجود دارد و شخصیت‌ها از خشونت به عنوان راهی برای رسیدن به خواسته‌های خود استفاده می‌کنند. یک شرور در داستان برای تخلیه‌ی خشم خود به بزها آسیب می‌زند، شاخ آن‌ها را قطع می‌کند و سر آن‌ها را می‌برد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  فیلم کینگزمن براساس مجموعه کتاب‌های مصور به همین نام و به قلم مارک میلر و دیو گیبونز ساخته‌شده است. این فیلم سومین قسمت از مجموعه‌ فیلم‌های کینگزمن است. دوک اکسفورد بعد از کشته شدن همسرش در آفریقا به صلح‌طلبی روی می‌آورد و مانع حضور پسرش، کنراد، در جنگ می‌شود. سال‌ها بعد سازمانی متشکل از جاسوسان در تلاش‌اند جنگ جهانی را کنترل کرده و برجهان حکومت کنند. کنراد در جنگ تن‌به‌تن کشته می‌شود و پدرش برای از بین بردن تیم شروران عهد خود را می‌شکند و با کشتن رهبر اصلی این تیم موفق به کنترل جنگ جهانی می‌شود. این فیلم مضامینی چون صلح‌طلبی، مسئولیت‌پذیری، تلاش و فداکاری را پررنگ می‌کند.
  فیلم صحنه‌های ترس و خشونت بسیاری دارد که می‌تواند برای نوجوانان آزاردهنده باشد. درصحنه‌ی ابتدایی فیلم گورهای دسته‌جمعی و اردوگاه کار اجباری نمایش داده می‌شود و یکی از شخصیت‌ها بیان می‌کند که حضور اردوگاه‌های کار اجباری به پیروزی در جنگ کمک می‌کند. کنراد در کودکی شاهد به قتل رسیدن مادرش با اصابت گلوله‌ای در سر است. اعضای یک خانواده به صورت دسته‌جمعی اعدام می‌شوند. در درگیری‌های تن‌به‌تن سر یکی از شخصیت‌ها از تن‌اش جدا می‌شود. در موقعیت‌های بسیاری خون‌ریزی نمایش داده می‌شود. یشرور در داستان برای تخلیه‌ی خشم خود به بزها آسیب می‌زند؛ شاخ آن‌ها را قطع و سرشان را می‌برد. رهبر اصلی تیم شروران به جاسوسان خود قرص سیانور می‌دهد تا در صورت شکست خودکشی کنند. تماشای این فیلم برای نوجوانان کوچک‌تر از 15 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای نوجوانان 15 تا 17 سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که فیلم را با همراهی بزرگ‌ترها تماشا کنند تا هم احساس امنیت کنند و هم فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  در سال 1902 دوک اورلاندو اکسفورد در طی یک ترور دیپلماتیک همسر خود را در آفریقای جنوبی از دست می‌دهد. همسر دوک در لحظه‌ی مرگ از او می‌خواهد تا از ورود پسرشان به جنگ جلوگیری کند. سال‌ها بعد جاسوسی، با تشکیل تیمی متشکل از جاسوسان و شروران کشورهای مختلف، سعی بر کنترل جنگ جهانی و حکومت بر دنیا دارد. کنراد (پسر دوک) با شروع جنگ، علاقه‌ی زیادی به پیوستن به ارتش دارد، اما پدر به دلیل عهدی که با همسرش بسته است، این اجازه را به او نمی‌دهد. کنراد با حیله‌گری به ارتش ملحق می‌شود، در یک نبرد با از خودگذشتگی کشته می‌شود و اورلاندو برای انتقام خون فرزندش، جاسوسان را پیدا و تیم آن‌ها را منحل می‌کند. اورلاندو با کمک دو تن از دستیاران حرفه‌ای خود موفق به خاتمه‌ی جنگ می‌شود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما انگیزه‌ی کنراد برای حضور در جنگ چه بود؟
  فکر می‌کنید اولاندو چگونه می‌توانست عهدش را نگاه دارد و در عین حال سازمان جاسوسی را از بین ببرد؟
  کدام شخصیت برای شما تأثیرگذارتر بود؟

  مشخصات فیلم و انیمیشن

  کارگردان Matthew Vaughn
  رتبه MPAA R
  مدت زمان ۱۳۱
  کشور سازنده آمریکا، انگلستان
  استودیو ۲۰th Century Studios، Cloudy Productions، Marv Films
  بازیگران جما آرترتون، رالف فاینز، هریس دیکینسون
  سال انتشار ۲۰۲۱