گرگینه در شب

(Werewolf by Night)
thumbnail
۱۷ سال به بالا
۱۵ تا ۱۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

فیلمی سینمایی درباره‌ی رقابت و مبارزه بین شکارچیان هیولاها برای کسب رهبری گروه، اتحاد دو شکارچی و تجربه‌ی پیروزی با مضامینی چون وفاداری و تلاش

سال: 2022
  بررس فیلم: آیلار عباس زاده

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  جک نسبت به دوستان خود وفادار است و حتی بعد از تبدیل شدن به گرگینه به دوستان خود صدمه نمی‌زند.
  بین جک و السا جرقه‌ی رابطه‌ای عاشقانه ایجاد می‌شود.
  در طول فیلم از عبارات و کلماتی توهین‌آمیز و نامناسبی استفاده می‌شود؛ تو بزرگ‌ترین سرافکندگی پدرت هستی، تو از چه تخم و ترکه پلیدی هستی، مرگ داره میاد به سراغت، بدون خون صلحی وجود ندارد و خون باید ریخته شود، اگه منو دور بزنی جفتتون رو می‌کشم.
  در فیلم صحنه‌های زیادی از ترس، خشونت و وحشت وجود دارد. تمام صحنه‌ها به جز صحنه‌ی پایانی به صورت سیاه و سفید فیلم‌برداری شده است. در مهمانی، شکارچیان از تعداد قتل‌هایی که انجام داده‌اند صحبت می‌کنند و براساس تعداد کشته‌هایشان از آن‌ها قدردانی می‌شود. یکی از شکارچیان می‌گوید که بعد از کشتن 57 نفر، بوی خون‌ روی دستش باقی‌مانده است. جنازه‌ی رهبر گروه، در یک تابوت و در حالی که تکان می‌خورد و صحبت می‌کند به نمایش گذاشته می‌شود. در میهمانی از اسکلت سر انسان به عنوان ظرف استفاده می‌شود. در صحنه‌های زیادی افراد وارد درگیری‌های فیزیکی می‌شوند که در آن‌ها از سلاح‌هایی مانند شمشیرهای برنده، تیر و کمان و تبر استفاده می‌کنند. یکی از قاتلین سر دیگری را به دیوار می‌کوبد، دست فردی قطع می‌شود، در تیراندازی با کمان، تیری در گردن فردی فرو می‌رود و کشته می‌شود. السا قبر خاله‌ی خود را می‌شکند و اسکلت او را به بیرون پرت می‌کند. السا و جک درون قفسی بزرگ زندانی می‌شوند. وروسا، جک را با بلاد استون به گرگینه تبدیل می‌کند. گرگینه دست وروسا را گاز می‌گیرد و به درون قفس می‌کشد. نگهبانان با شوکرهای مخصوص به سمت گرگینه حمله می‌کنند. گرگینه از قفس فرار می‌کند، به نگهبانان حمله می‌کند و آن‌ها را می‌کشد. گرگینه گوش یکی از شکارچیان را گاز می‌گیرد و خون به اطراف می‌پاشد. سر یکی از شکارچیان توسط السا قطع و فرق سر او شکافته می‌شود. گرگینه با قدرت جادویی خود در چند ثانیه وروسا را می‌سوزاند و جنازه‌ی او را به سمت جنازه‌ی ‌یولیسیس پرت می‌کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  فیلم سینمایی گرگینه در شب، براساس شخصیت گرگینه از کتاب‌های مصور مارول ساخته شده است. داستان درباره‌ی پنج شکارچی هیولا است که در مراسم خاکسپاری رهبرشان شرکت می‌کنند تا به مبارزه با یکدیگر بپردازند، رهبر گروه را معرفی کنند و سلاح جادویی را به دست آورند. در این نبرد، شکارچیان باید بلاد استون مخفی‌شده در زیر پوست یک هیولا را پیدا کنند و با کشتن هیولا و گرفتن بلاد استون به رهبری گروه برسند. السا و جک با هم نقشه می‌کشند تا هیولای پنهان‌شده در جنگل را آزاد کنند. بعد از فاش شدن راز آن‌ها، وروسا جک را به گرگینه تبدیل می‌کند. گرگینه با حمله به نگهبانان از قفس فرار می‌کند، وروسا را می‌کشد و در پایان السا، بلاد استون را به دست می‌آورد و رهبر گروه می‌شود. جک در تمام لحظه‌های فیلم دوستی وفادار است و بعد از تبدیل شدن به گرگینه هم به دوستان خود صدمه نمی‌زند.
  در صحنه‌های بسیاری از این فیلم زدوخوردهای فیزیکی و توهین‌های کلامی وجود دارد. درگیری‌های فیزیکی با خون‌ریزی، قطع دست، قطع سر، پرت شدن افراد به اطراف، استفاده از شوکر، تبدیل شدن انسان‌ها به هیولا، سوزانده شدن انسان‌ها، گاز گرفتن، زندانی شدن و حمله با تبر و شمشیر همراه است. شکارچیان به این باور دارند که باید خونی ریخته شود تا صلح ایجاد شود. یک جنازه در حالی که صحبت می‌کند و تکان می‌خورد در تابوت قرار داده‌شده است. تماشای این فیلم برای افراد زیر 16 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای افراد 16 تا 18 سال هم با همراهی بزرگ‌ترها پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  گروهی از شکارچیان هیولا، در شبی تاریک و پس از مرگ رهبرشان، یولیسیس، در معبدی، دور هم جمع می‌شوند تا هیولایی را از بین ببرند و پس از به دست آوردن بلاد استون، رهبر جدیدشان را معرفی کنند. جک از شکارچیان با تجربه است و برای نجات هیولای زندانی شده در معبد با السا، دختر یولیسیس، نقشه فرار می‌کشد. آن دو توافق می‌کنند که با هم همکاری کنند تا هیولا را آزاد کنند و بلاد استون را به دست آورند. وروسا، همسر یولیسیس، جک و السا را زندانی می‌کند و با کمک بلاد استون جک را به گرگینه تبدیل می‌کند. گرگینه در نبردی خونین وروسا و نگهبانان معبد را می‌کشد و السا را فراری می‌دهد. فردای آن روز السا، بلاد استون را به دست می‌آورد و به مقام رهبری گروه می‌رسد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  آیا فیلم‌های دیگری از کمپانی مارول دیده‌اید؟ به نظر شما تفاوت بزرگ این فیلم با سایر فیلم‌های این کمپانی چیست؟
  به نظر شما آیا سیاه و سفید بودن فیلم از ترسناک بودن داستان کاسته است؟
  کدام یک از هیولاهای درون داستان جنبه‌ی مثبت‌تری نسبت به سایرین داشتند؟

  مشخصات فیلم و انیمیشن

  کارگردان Giacchino
  رتبه MPAA TV-۱۴
  مدت زمان ۵۲
  کشور سازنده آمریکا
  استودیو Marvel Studios
  بازیگران گائل گارسیا برنال، لارا دانلی، هریت سنسوم هریس
  سال انتشار ۲۰۲۲