آدبادز

(Oddbods)

thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی چند عروسک عجیب و رنگارنگ و شوخی‌ها و تجربه‌های خنده‌دار و گاهی خشن و تمسخرآمیز آن‌ها

سال: 2014
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های آدبادها، قهر و آشتی‌هایشان و بعضی از کارهای عجیبی که می‌کنند ممکن است برای کودکان قابل ارتباط باشد.
  با وجود این‌که سریال بی‌کلام است ولی شخصیت‌ها با رفتارهایشان هم را مسخره می‌کنند، دست می‌اندازند یا کارهای بی‌ادبانه‌ای انجام می‌دهند.
  زدوخورد، افتادن و پرت شدن، سقوط از ارتفاع و تعقیب ‌و گریزهای پرهیجان در سریال زیاد است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال که انیمیشنی کامپیوتری و بدون کلام است، درباره‌ی ۷ موجود یک‌شکل و با رنگ‌های متفاوت است که در قسمت‌های مختلف کارهای عجیبی می‌کنند و مخاطب را با رفتارهایشان سرگرم می‌کنند. آن‌ها وقتی با مسئله‌ای مواجه می‌شود، با روش‌های عجیبی آن را حل می‌کنند که رفتارهای بی‌ادبانه یا شوخی‌های تمسخر‌آمیز هم بخشی از این روش‌هاست. به نظر می‌رسد سریال صرفاً با هدف سرگرمی ساخته شده و هرچند ممکن است برای بزرگ‌ترها خلاقانه باشد ولی برای کودکان می‌تواند آموزه‌های نامناسبی به همراه داشته باشد.
  زدوخورد، افتادن و پرت شدن، سقوط از ارتفاع و تعقیب ‌و گریزهای پرهیجان در سریال زیاد است و شخصیت‌ها در موقعیت‌های مختلف رفتارهای پرخطری را نسبت به هم انجام می‌دهند؛ مثلاً یکی را از هواپیما به بیرون هل می‌دهند. از آن‌جایی که این رفتارها در سریال هیچ پیامد واقعی‌ای ندارند، ممکن است در کوچک‌ترها این تصور را ایجاد کنند که در دنیای واقعی هم می‌شود با دیگران این‌گونه رفتار کرد. شوخی‌های شخصیت‌ها با هم و رفتارهای خشن و تمسخرآمیزشان نسبت به هم و این‌که به نظر می‌رسد همدلی و درک متقابل در آن‌ها وجود ندارد، آن‌ها را تبدیل به الگوهای نامناسبی برای کودکان می‌کند. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۵ سال این سریال را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  آدبادها ۷ شخصیت عروسکی یک شکل و با رنگ‌های متفاوت‌اند که از موضوعات ساده، ماجراهای خنده‌دار و سرگرم‌کننده‌ای می‌سازند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  این سریال را دوست دارید؟ چه چیزی در آن هست که دوستش دارید؟
  به نظرتان شخصیت‌های سریال با هم دوست‌اند؟ از کجا می‌فهمید؟
  شما با دوستان‌تان چه بازی‌هایی می‌کنید؟ شما همدیگر را اذیت هم می‌کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  مدت زمان ۷
  سال انتشار ۲۰۱۴