آقا معلم و بچه‌ها

thumbnail
۸ سال به بالا
۶ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی مدرسه‌ای روستایی و دانش‌آموزان و معلم‌شان، تجربه‌های متنوع آ‌ن‌ها و یاد گرفتن مسئولیت و همکاری در کنار هم

سال: 1392
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تجربه‌های دانش‌آموزان در کنار هم، دوستی‌ها و دعواهایشان، ارتباط‌شان با آقای معلم، و مسائلی که هر روز تجربه می‌کنند می‌تواند برای بسیاری از کودکان همذات‌پندارانه باشد.
  آقای معلم خوش‌رفتار و مهربان است، با دانش‌آموزان محترمانه رفتار می‌کند و وقتی به او نیاز دارند از آن‌ها حمایت می‌کند. دانش‌آموزان هم عموماً با هم محترمانه رفتار می‌کنند و اگر هم اشتباهی کنند در پایان متوجه می‌شوند.
  گاهی از کلمات و عبارات توهین‌آمیز استفاده شده: لازم نکرده، حق‌شون رو بذارم کف دست‌شون، خفه‌شون کنم، بی‌فکر، نادون. کلماتی که ممکن است برای کوچک‌ترها قابل درک نباشند هم به کار رفته: زیرآب‌زنی، چاپلوسی. لحن دانش‌آموزان خیلی از مواقع خشن یا تمسخرآمیز است.
  کودکان با فضای مدرسه‌ای روستایی و مناسبات بین دانش‌آموزان و معلم آشنا می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی که با تکنیک کات‌‌اوت ساخته شده، ماجراهای مدرسه‌ای روستایی است که یک کلاس دارد و دانش‌آموزان دختر و پسر در هر ۵ پایه‌ی ابتدایی در آن حضور دارند. معلم کلاس که بقیه‌ی مسئولیت‌های مدرسه را هم بر عهده دارد، آقای اجازه است. دانش‌آموزان در کنار آقای معلم اتفاقات مختلفی را تجربه می‌کنند و در خلال تجربه‌هایشان، در مورد مسئولیت‌پذیری، همکاری، دوستی و ارتباط خوب با دیگران، و تمیز نگه داشتن محیط چیزهای زیادی یاد می‌گیرند. رفتار معلم با دانش‌آموزان مثبت و محترمانه است و آرامش و صبوری او در ارتباط با کودکان و حمایت‌هایش از آن‌ها می‌تواند برای بزرگ‌ترها هم الهام‌بخش باشد.
  فضای ترسناک و خشنی در سریال وجود ندارد، ولی گاهی لحن گفتگوی دانش‌آموزان با هم همراه با تهدید یا تمسخر است و این کارشان معمولاً پیامد خاصی به همراه ندارد. موضوع و موقعیت داستان‌ها که به محیط کلاس و مدرسه و دغدغه‌های کودکان دبستانی مربوط می‌شود، ممکن است تماشای آن را برای کوچک‌ترها کسالت‌بار کند. تماشای این سریال برای کودکان کوچک‌تر از ۶ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۶ تا ۸ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا هم والدین و هم کودک فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  در مدرسه‌ای روستایی، دختران و پسران دبستانی همراه با معلم‌شان، آقای اجازه، هم درس یاد می‌گیرند و هم اتفاقات مختلفی را تجربه می‌کنند. آقای معلم همه‌ی مسئولیت‌های مدرسه را به عهده دارد و دانش‌آموزان هر ۵ پایه در یک کلاس حضور دارند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  مدرسه‌ی شما با مدرسه‌ی این سریال چه شباهت‌ها و تفاوت‌هایی دارد؟ دوست دارید این مدل مدرسه را تجربه کنید؟
  به نظر شما رفتار بچه‌های مدرسه با هم خوب است؟ شما با همکلاسی‌هایتان چگونه رفتار می‌کنید؟
  به نظرتان چرا بعضی از بچه‌ها در مدرسه هم را مسخره می‌کنند یا به هم می‌خندند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  مدت زمان ۱۲
  سال انتشار ۱۳۹۲