آن‌طور که ما فکر می‌کنیم

(As we see it)
thumbnail
۱۵ سال به بالا
۱۳ تا ۱۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی درام درباره‌ی تلاش سه جوان مبتلا به اوتیسم برای تجربه‌ی زندگی عادی با حمایت‌های مربی، خانواده و دوستانشان، همراه با مضامینی چون تلاش و مدیریت احساسات

سال: 2022
  بررس فیلم: آیلار عباس زاده

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تماشای تلاش ویولت برای دوست‌یابی ، پشتکار جک برای پیشرفت در موقعیت‌های شغلی و دغدغه‌ی هریسون برای گسترش روابط اجتماعی برای کودکان و نوجوانان معنادار است.
  مندی همراه و حامی است و با مسئولیت‌پذیری رفتارهای جک، ویولت و هریسون را تسهیل می‌کند و برای بهبود زندگی آن‌ها تلاش می‌کند. او در تمامی موقعیت‌ها همراه آن‌هاست و درعین‌حال تلاش زیادی برای برطرف کردن مشکلات شخصی‌اش می‌کند. در این بین برادر ویولت و پدر جک حمایت‌های همه جانبه‌ی خود را از سه دوست قطع نمی‌کنند و همراه و حامی آن‌ها هستند. جک پسری باهوش و جسور است که صراحت او در گفتگو با دیگران باعث پسرفت او در موقعیت‌های شغلی می‌شود. ویولت دختری مهربان و شجاع است. او در مقابل زورگویی‌های برادرش مقاومت می‌کند و زندگی کردن مانند افراد عادی انگیزه‌ی او برای دوست‌یابی است. هریسون پسری درون‌گرا، صادق و مهربان است. او تلاش می‌کند در جامعه حضور داشته باشد و نیازهای روزمره‌ی خود را به تنهایی برطرف کند. در طول سریال شخصیت‌ها دغدغه‌ی آینده، شغل و روابط اجتماعی خود را با یکدیگر مطرح می‌کنند و از نظرات، حمایت‌ها و کمک‌های یکدیگر استفاده می‌کنند. مفاهیمی چون شجاعت، تلاش و استقامت در سریال پررنگ شده است.
  موضوعاتی مانند شروع روابط عاشقانه و روابط جنسی به طرز صریحی در داستان مطرح می‌شود. ویولت به یک مشتری در فست فود پیشنهاد رابطه می‌دهد و از سایت‌های دوست‌یابی برای پیدا کردن دوست‌پسر استفاده می‌کند. شخصیت‌های متعددی در طول سریال در حال معاشقه، روابط جنسی و بوسیدن یکدیگر هستند که در نسخه‌ی دوبله سانسور شده است.
  در طول سریال از عبارات و واژه‌های توهین‌آمیزی مانند؛ ازت متنفرم، تو اصلاً عادی نیستی، خفه شو، جوجه‌ی چاق، احمق، عوضی سخت‌گیر، خیلی عوضی هستی، تو بدترین برادر دنیایی، سفیدپوست جذاب و ... استفاده می‌شود.
  با تماشای سریال کودکان و نوجوانان اطلاعاتی درباره‌ی بیماری اوتیسم، طیف‌های مختلف آن و نحوه‌ی برخورد با این افراد به دست می‌آورند.
  در سریال صحنه‌های ترس و خشونت نیز وجود دارد. جک بعد از شنیدن ابتلای پدرش به سرطان ترس از دست دادن او را در خود احساس می‌کند و تا مدت زیادی این موضوع بر روی او تأثیر منفی می‌گذارد. برادر ویولت در موقعیت‌های متعددی با تندی و خشم با او برخورد فیزیکی می‌کند تا او را مجاب کند از سایت‌های دوست‌یابی استفاده نکند و همچنین با افرادی که با ویلت قرار ملاقات می‌گذارند زد و خورد فیزیکی دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال آن‌طور که ما فکر می‌کنیم درباره‌ی سه جوان مبتلا به اوتیسم است که به همراه مربی خود در یک خانه زندگی می‌کنند. جک، هریسون و ویولت در تلاش‌اند تا مانند دیگران، زندگی را تجربه کنند و در این راه از حمایت‌های خانواده‌های خود برخوردارند. تلاش هریسون برای حضور در جامعه، دغدغه‌ی جک برای موفقیت در موقعیت‌های شغلی و پشتکار ویولت برای پیدا کردن دوست در طول سریال فراز و نشیب‌های فراوانی را خلق کرده است که در تمامی آن‌ها مهارت‌هایی چون تلاش و پشتکار، مسئولیت‌پذیری و همدلی پررنگ است. همچنین موضوعاتی مانند معرفی بیماری اوتیسم، شناخت طیف‌های مختلف آن و نحوه‌ی برخورد با این افراد از جمله مفاهیم آموزشی در سریال است.
  سریال شامل صحنه‌هایی است که برای کودکان و نوجوانان مناسب نیست و مربوط به دنیای بزرگسالان است. صحنه‌هایی مانند تلاش ویولت برای پیدا کردن دوست‌پسر از طریق سایت‌های دوست‌یابی، روابط عاشقانه و جنسی شخصیت‌ها در طول سریال و نوشیدن مشروبات الکی. همچنین صحنه‌هایی از ترس و خشونت نیز در داستان وجود دارد؛ زدوخورد فیزیکی برادر ویولت با او و دوست‌پسرش و ترس جک برای از دست دادن پدرش به علت سرطان. تماشای این سریال برای نوجوانان کوچکتر از 13 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای نوجوانان 13 تا 15 سال نیز با همراهی والدین پیشنهاد می‌شود تا هم احساس امنیت کنند و هم در صورت نیاز امکان گفت‌وگو داشته باشند.

  چکیده داستان

  جک، هریسون و ویولت مبتلا به طیف‌های مختلفی از اوتیسم هستند و به همراه مربی خود، مندی، در خانه‌ای در لس‌آنجلس زندگی می‌کنند. سه دوست درگیر موقعیت‌های روزمره‌ی زیادی می‌شوند. مندی رفتارهای آن‌ها را تسهیل می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند تا روابط اجتماعی، مشکلات خانوادگی و درگیری‌های شغلی را با موفقیت پشت سر بگذارند. آن‌ها برای پشت سر گذاشتن فراز و نشیب‌های زندگی از حمایت‌های خانواده‌های خود برخوردار هستند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  تماشای سریال به شما چه اطلاعاتی درباره‌ی بیماری اوتیسم داد؟
  آیا تابه‌حال با فردی که به اوتیسم مبتلا است برخورد داشته‌اید؟ رعایت چه موضوعاتی از طرف شما الزامی است؟
  در بین شخصیت‌های اصلی تلاش کدام‌یک از آن‌ها برای شما الهام‌بخش است و چرا؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۸
  کارگردان Jaffar Mahmood، Jenee LaMarque، Jesse Perets
  رتبه MPAA TV-MA
  مدت زمان ۳۵
  کشور سازنده آمریکا
  استودیو Amazon Studios، True Jack Productions، Universal Television، yes Studios
  بازیگران آلبرت روتکی، ریک گلسمن، سو آن پیان
  سال انتشار ۲۰۲۲