ابزارهای مشکل‌گشا

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و آموزشی درباره‌ی ابزارهای مختلف و موارد استفاده‌ی آن‌ها، با تأکید بر مضامینی چون دوستی و همکاری

سال: 1388
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ارتباط حیوانات با هم و دوستی و همکاری بین‌شان و فعالیت‌هایشان که شبیه بازی‌های کودکانه است، می‌تواند برای کودکان خردسال معنادار و قابل درک باشد.
  خرگوش دانا و عاقل است و از توانایی‌هایش برای کمک به بقیه‌ی حیوانات جنگل استفاده می‌کند. دوست او، روبی، هم همیشه همراه و حمایتگر اوست. بقیه‌ی حیوانات جنگل هم خوش‌رفتارند و در صورت نیاز به هم کمک می‌کنند.
  کودکان با ابزارهای مختلف و موارد استفاده از آن‌ها آشنایی مختصری پیدا می‌کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی درباره‌ی موارد استفاده از ابزارهای مختلف در زندگی انسان‌هاست؛ هر چند شخصیت‌های این سریال حیوانات‌اند و موقعیت هم جنگل است. خرگوشی دانا با کمک دوست رباتش، به حیوانات مختلف جنگل کمک می‌کند و هر زمان آن‌ها با چالشی مواجه می‌شوند، فکر می‌کند چه ابزاری در آن موقعیت مورد نیاز است. سپس از دوست رباتش می‌خواهد با کمک صفحه و قلم جادویی‌اش آن ابزار را طراحی کند. خرگوش و دوستانش با کمک این ابزارها، کارهای سخت را به آسانی انجام می‌دهند. کودکان هم در خلال این داستان‌ها، با ظاهر این ابزارها و کارکردشان، به‌ صورت تصویری آشنا می‌شوند.
  فضای سریال در کل، مثبت و شاد است و ارتباط بین شخصیت‌ها صلح‌آمیز و دوستانه است. موضوع اصلی این سریال که آشنایی با ابزارها و موارد استفاده از آن‌هاست، موضوع برجسته‌ای در دنیای عموم خردسالان نیست؛ این موضوع معمولاً در سنین بالاتری مورد توجه کودکان قرار می‌گیرد. اسامی ابزارها و بعضی توضیحات در مورد کارکردهایشان هم ممکن است برای کوچک‌ترها قابل درک نباشد. تماشای این سریال برای کودکان زیر ۵ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۵ تا ۷ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  خرگوش و دوستش که یک ربات سخنگو به نام روبی است، در هر قسمت به حیوانات جنگل که دچار مشکل شده‌اند کمک می‌کنند تا مشکل‌شان را حل کنند. راه‌حل آن‌ها برای کمک به حیوانات، استفاده از ابزارهای مختلف است. خرگوش فکر می‌کند و ابزار مشکل‌گشا را پیدا می‌کند و روبی با استفاده از یک صفحه و قلم جادویی، آن ابزار را طراحی و خلق می‌کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  در این قسمت با چه ابزاری آشنا شدید؟ فکر می‌کنید چه کسانی بیشتر از این ابزار استفاده می‌کنند؟
  به نظر شما کدام ‌یک از این ابزارها در زندگی روزمره‌ی ما استفاده می‌شوند؟
  شما برای آسان شدن کارهایتان از چه ابزارهایی استفاده می‌کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","آموزشی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","آموزشی"]
  مدت زمان ۱۰
  سال انتشار ۱۳۸۸