اتل متل یه جنگل

thumbnail
۴ سال به بالا
۳ تا ۴ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی حیوانات یک جنگل، زندگی شاد و آرام‌شان کنار بزرگ‌ترها و یاد گرفتن همیشگی از هم

سال: 1395
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های حیوانات و مسائلی که هر روز با آن‌ها مواجه می‌شوند، مثل دوستی و بازی، قهر و آشتی، کنجکاوی و یادگیری مدام، همگی برای کودکان خردسال همذات‌پندارانه و معنادارند.
  همه‌ی شخصیت‌ها مهربان و مسئولیت‌پذیرند. کوچک‌ترها مثل همه‌ی کودکان، شاد و کنجکاو و بازیگوش‌اند و بزرگ‌ترها، حمایتگر و صبور. آن‌ها در کنار هم و از هم، چیزهای بسیاری یاد می‌گیرند. این یادگیری‌ها مختص کوچک‌ترها نیست و بزرگسالان هم از کودکان چیزهایی یاد می‌گیرند. والدین به کودکان کمک می‌کنند تا مشاهده‌گرانی دقیق باشند، نسبت به محیط اطراف‌شان احساس مسئولیت کنند، به یکدیگر کمک کنند و برای حل مسائل‌شان، به پیدا کردن راه‌حل بیندیشند.
  کودکان در خلال داستان‌ها با موضوعات مختلفی مثل طبیعت، صداها، اشکال هندسی، و تغذیه‌ی سالم آشنا می‌شوند. همچنین، به مشاهده‌ی دقیق اطراف، خوب گوش کردن، گزارش درست رویدادها و خوب فکر کردن نیز ترغیب می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی که با تکنیک کات‌اوت کامپیوتری ساخته شده، درباره‌ی ماجراهای روزمره‌ی تعدادی حیوان است که با خانواده‌هایشان در جنگلی سرسبز و زیبا زندگی می‌کنند. آن‌ها مثل همه‌ی بچه‌ها، کنجکاو و بازیگوش‌اند و در حال بازی کردن و یادگرفتن از هم و از بزرگ‌ترها. والدین آن‌ها هم که هر کدام در زمینه‌ای دانش و مهارت دارند، بزرگ‌ترهایی مهربان، حمایتگر و صبورند که با دقت و حوصله به حرف‌های کوچک‌ترها گوش می‌دهند و آن‌ها را به مشاهده‌ی دقیق محیط اطراف، مراقبت از خود، توجه و اعتماد به بزرگ‌ترها، دوستی با هم، احترام به کوچک‌تر و بزرگ‌تر، تغذیه‌ی درست و موضوعات دیگری از این دست، ترغیب می‌کنند. فضای سریال شاد و بانشاط است و روابط محترمانه‌ی بین شخصیت‌ها، آن را تبدیل به سریالی امن و دوست‌داشتنی برای کوچک‌ترها کرده است. از آن‌جایی که بخشی از داستان‌ها، روابط بین بزرگ‌ترها و کوچک‌ترها را به تصویر می‌کشند، این سریال می‌تواند برای والدین و دیگر بزرگ‌ترها نیز الهام‌بخش باشد.
  رویکرد این سریال در آموزش، برخلاف بسیاری از سریال‌های مشابهی که برای گروه سنی خردسال تولید می‌شوند، سرزنشگر و القاکننده‌ی احساس گناه به کودکان نیست؛ بلکه با شناخت کودک و نیازها و علاقه‌هایش و با نزدیک شدن به جهان کودکان، سعی دارد مهارت‌ها و اطلاعات موردنیاز آن‌ها در سنین خردسالی را به آن‌ها آموزش دهد. این آموزش‌ها به‌جای نشان دادن رفتارهای منفی و پیامدهایشان، رفتارها و احساس‌های مثبت را به تصویر می‌کشند و با ایجاد احساس امنیت و آرامش در کودک، او را در یادگیری موضوعات موردنیازش همراهی می‌کنند. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۴ سال این سریال را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند درباره‌ی موقعیت‌های پیش‌آمده با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  چند حیوان کوچک همراه با خانواده‌هایشان در جنگل هزاردرخت زندگی می‌کنند. آن‌ها زندگی شاد و آرامی کنار هم دارند و هر روز چیزهای زیادی از هم یاد می‌گیرند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  چه بازی‌های تازه‌ای از این قسمت یاد گرفتید؟ شما با دوستان‌تان چه بازی‌هایی می‌کنید؟
  به نظر شما حیوانات این سریال با هم دوست‌اند؟ آن‌ها چه رفتارهایی می‌کنند که می‌فهمیم با هم دوست‌اند؟
  در این قسمت چه مسئله‌ای برای بچه‌ها پیش آمد؟ آن‌ها مسئله‌شان را چطور حل کردند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["ماجراجویی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["ماجراجویی"]
  مدت زمان ۱۰
  سال انتشار ۱۳۹۵