اتوبوس‌های شلوغ

(Busy Buses)
thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی گروهی از اتوبوس‌ها و زندگی جمعی آن‌ها در یک گاراژ و مأموریت‌هایشان در رساندن مردم به مقصد

سال: 2002
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  دوستی و ارتباط اعضای گروه با هم و ماجراهایی که برایشان پیش می‌آید می‌تواند برای کودکان خردسال قابل ارتباط باشد.
  همه‌ی اعضای گروه در تلاش‌اند به هم و به دیگران کمک کنند. آن‌ها برای حل مسائلی که برایشان پیش می‌آید، با هم همکاری می‌کنند و رفتارشان با هم و با مردم شهر، خوب و محترمانه است.
  به‌ندرت از کلماتی مثل احمقانه استفاده شده است.
  در بعضی قسمت‌ها اتفاق ترسناکی می‌افتد؛ مثلاً یکی از اتوبوس‌ها به جنگلی تاریک می‌رود و تصور می‌کند هیولایی دیده یا یکی دیگر از آن‌ها شب را بیرون گاراژ می‌ماند و می‌ترسد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی کامپیوتری درباره‌ی گروهی اتوبوس رنگارنگ است که در کنار هم در گاراژی بزرگ زندگی می‌کنند. هر کدام از آن‌ها مسئول رساندن گروه خاصی از مردم به مقصدشان است؛ یکی اتوبوس مدرسه است، یکی اتوبوس فرودگاه و… آن‌ها زیر نظر بازرسی به نام آقای اسپکتر که مامور رسیدگی به وضعیت‌شان است، هر روز به مأموریت می‌روند و در این مأموریت‌ها با مسائلی مواجه می‌شوند. اتوبوس‌ها مثل یک تیم عمل می‌کنند و هر وقت برای هر کدام از آن‌ها مسئله‌ای پیش می‌آید، بقیه‌ی اتوبوس‌ها به او کمک می‌کنند تا مسئله‌اش را حل کند. روابط بین آن‌ها خوب و محترمانه است و در موقعیت‌های دشوار از هم حمایت می‌کنند.
  در بعضی از قسمت‌ها اتفاق ترسناکی می‌افتد؛ مثلاً یکی از اتوبوس‌ها به جنگلی تاریک می‌رود و تصور می‌کند هیولایی دیده یا یکی دیگر از آن‌ها شب را بیرون گاراژ می‌ماند و می‌ترسد. داستان‌ها توسط یک راوی تعریف می‌شوند و در او در موقعیت‌های ترسناک، سعی می‌کند آب و تاب داستان را بیشتر کند. فضای سریال به اندازه‌ی کافی جذاب و خوشایند نیست و ممکن است برای کوچک‌ترها حوصله‌سربر باشد. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۵ سال این سریال را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  در یک گاراژ بزرگ، هشت اتوبوس با رنگ‌های مختلف زندگی می‌کنند که هر کدام از آن‌ها مسئولیت جابه‌جایی مسافران خاص خودشان را بر عهده دارند؛ یکی اتوبوس مدرسه است، یکی اتوبوس فرودگاه، یکی اتوبوس روزهای تعطیل و بقیه نیز به کاری خاص مشغول‌اند. بازرس و مدیر آن‌ها نیز آقای اسپکتر است که هر روز به گاراژ سر می‌زند و وضعیت اتوبوس‌ها را بررسی می‌کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  این سریال را دوست دارید؟ چه چیزهایی در آن برای شما جالب‌اند؟
  به نظرتان ماشین‌ها با هم دوست‌اند؟ آن‌ها چکار می‌کنند که می‌فهمیم دوست‌اند؟
  چه ویژگی‌هایی در اعضای گروه هست که به آن‌ها کمک می‌کند در مأموریت‌هایشان موفق شوند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۲
  تعداد قسمت ها تا کنون ۳۹
  مدت زمان ۵
  سال انتشار ۲۰۰۲