اردک و غاز

(Duck & Goose)
thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی درباره‌ی غاز و اردکی، دوستی و ماجراجویی‌های آن‌ها، همراه با مضامینی چون پذیرفتن تفاوت‌های فردی و همدلی در کارها

سال: 2022
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  اردک و غاز دوست‌های خوبی هستند. آن‌ها به محیط اطراف و اتفاق‌هایی که می‌افتد توجه می‌کنند و به بقیه کمک می‌کنند. آن‌ها شاد و کنجکاو و امیدوارند و با مهربانی با دیگران رفتار می‌کنند. آن‌ها بازی‌های مختلفی اختراع می‌کنند و برای مشکلاتشان دنبال راه‌های مختلفی می‌گردند.
  غاز و اردک خیلی خوب به هم احترام می‌گذارند و حتی زمانی که در موضوعی اختلاف نظر دارند، دوستی برایشان از همه چیز مهم‌تر است. آن‌ها به همدیگر و به بقیه کمک می‌کنند و اگر جواب سؤالی را ندانند، آن را جست‌وجو می‌کنند. آن‌ها اشتباه‌هایشان را می‌پذیرند و سعی می‌کنند اشتباه‌هایشان را جبران کنند.
  غاز و اردک مهربان هستند و به محیط اطراف و بقیه توجه نشان می‌دهند. آن‌ها با همدیگر تفاوت دارند و به خوبی این تفاوت‌ها را پذیرفته‌اند و حتی خوشحال هم هستند که هر کدامشان اخلاق و رفتارهای خودش را دارد. آن‌ها گاهی این جمله‌ها را با آهنگ می‌خوانند: «دوست‌ها قرار نیست شبیه هم باشند. تو خودت باش منم خودم.»

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال اردک و غاز اقتباسی است از کتاب‌های تصویری تَد هیلز با همین عنوان. این سریال ماجرای دو تا دوست است؛ یکی از آن‌ها اردک است و یکی غاز. آن‌ها در هر قسمت دست به ماجراجویی‌های تازه‌ای می‌زنند و با این‌که با هم متفاوتند و خیلی وقت‌ها کارها و اخلاقشان شبیه هم نیست، تفاوت‌های هم را پذیرفته‌اند و حتی از این‌که متفاوتند خوشحالند. آن‌ها به هم احترام می‌گذارند، اشتباه‌هایشان را می‌پذیرند و سعی می‌کنند آن اشتباه‌ها را تکرار نکنند. این مجموعه ریتم و سرعت پایینی دارد و به همین خاطر می‌تواند به آرامش بخشیدن به کودک کمک کند. بخش‌هایی از هر قسمت هم موزیکال است.
  تماشای این سریال برای کودکان زیر 3 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان 3 تا 5 سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی والدین تماشا کنند تا درباره‌ی موارد مختلف سریال فرصت گفت‌وگو داشته باشند.

  چکیده داستان

  دو تا دوست، که یکی اردک است و آن یکی غاز، دست به ماجراجوهایی زیادی می‌زنند. آن‌ها دوست‌های خوبی هستند و با این‌که با هم فرق دارند، به هم احترام می‌گذارند و تفاوت‌های هم را می‌پذیرند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  چند تا از شباهت‌ها و تفاوت‌های خودتان و دوستتان را نام ببرید؟
  به نظرتان آیا امکان دارد دو نفر کاملاً شبیه هم باشند و هیچ تفاوتی نداشته باشند؟
  اردک و غاز چه کارهایی می‌کردند که با وجود تفاوت‌هایشان، رابطه‌ی دوستی خوبی داشتند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۶
  رتبه MPAA TV-Y
  مدت زمان ۱۳
  کشور سازنده ایالات متحده‌ی آمریکا
  استودیو Jane Startz Productions، Titmouse
  بازیگران اِدن جیکوب، جاکوبی سواین، کانر آندراده
  سال انتشار ۲۰۲۲