اسپایدی و دوستان شگفت‌انگیزش

(Spidey and his amazing friends)
thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی درباره‌ی سه دوست عنکبوتی، تلاش آن‌ها برای کمک به افراد نیازمند و مبارزه با افراد شرور، همراه با مضامینی چون دوستی، همدلی و همکاری

سال: 2021
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  عنکبوتی‌ها همه‌ی تلاششان را می‌کنند از قدرت‌هایی که دارند برای کمک به بقیه استفاده کنند. آن‌ها گاهی مرتکب اشتباه می‌شوند ولی با همکاری و استفاده‌ی مناسب از قدرت‌هایی که دارند، بر مشکلات غلبه می‌کنند. آن‌ها از بچه‌های کوچک‌تر، از آدم‌های بزرگ و از حیوانات مراقبت می‌کنند. دوستی آن‌ها با هم عمیق است و همیشه با همدیگر تمرین می‌کنند تا مهارت‌هایشان تقویت شود.
  عنکبوتی‌ها همه‌ی تلاششان را می‌کنند به بقیه کمک کنند و جهان را از دست آدم‌های شرور نجات بدهند. آن‌ها برای مبارزه با آدم‌های بدجنس مرتکب بی‌اخلاقی نمی‌شوند و سعی می‌کنند با تفکر خلاق و همکاری با هم دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنند.
  در این مجموعه موقعیت‌های ترسناک و خشن وجود دارد. عنکبوتی‌ها با افراد شرور می‌جنگند و به همین خاطر در موقعیت‌های مختلفی مانند درگیری، کشمکش و سقوط از ارتفاع دیده می‌شود. ولی تمام آن‌ها فانتزی است و حتی به افراد شرور آسیب‌های شدیدی نمی‌رسد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال انیمیشنی اسپایدی و دوستان شگفت‌انگیزش ماجرای سه دوست است که با پوشیدن لباس‌های عنکبوتی و انداختن ساعت مخصوص تبدیل به اَبَرقهرمان‌هایی می‌شوند که به صورت ناشناس می‌توانند با افراد شرور و بدجنس مبارزه کنند و دنیا را نجات بدهند. آن‌ها با پرتاب تار می‌توانند خودشان را در هوا به حرکت دربیاورند. در هر قسمت ماجرای تازه‌ای برای عنکبوتی‌ها پیش می‌آید. آن‌ها همدیگر را دوست دارند و هر جا به کمک دوستانشان نیاز داشته باشند، یکدیگر را خبر می‌کنند.
  در این سریال موقعیت‌های تقریباً خشنی وجود دارد که البته موجب آسیب‌دیدگی شدید عنکبوتی‌ها و افراد شرور نمی‌شود.عنکبوتی‌ها به راحتی از بلندی خودشان را پرتاب می‌کنند و با درست کردن تار در هوا معلق می‌مانند. آن‌ها می‌توانند روی دیوارهای عمودی ساختمان بالا و پایین حرکت کنند. تا لحظه‌ی نوشتن این بررسی، یک فصل از این مجموعه ساخته شده است که 25 قسمت دارد. 11 قسمت از این مجموعه در نماوا قابل پخش است. مدت زمان پخش هر قسمت از نسخه‌ی اصلی 22 دقیقه است. زمان پخش نسخه‌ی دوبله‌ی هر قسمت در نماوا 3 دقیقه است. تماشای این فیلم برای کودکان زیر 5 سال پیشنهاد نمی‌شود و برای کودکان 5 تا 7 سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی والدین تماشا کنند تا در صورت نیاز بتوانند با هم گفت‌وگو کنند.

  چکیده داستان

  عنکبوتی‌ها اَبَرقهرمان‌های کم‌سن و سالی هستند که با کمک هم می‌توانند مشکلات مردم را حل کنند. آن‌ها ساعت‌های مخصوصی دارند و با کمک اَبَرکامپیوتری پیشرفته به اسم وبستر و تریسی که یک روبات عنکبوتی کوچک است، می‌توانند مشکلات را ردیابی کنند. آن‌ها به صورت ناشناس به بقیه کمک می‌کنند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما چرا عنکبوتی‌ها از بقیه مراقبت می‌کنند؟
  فکر می‌کنید عنکبوتی‌ها از چه راه‌هایی با افراد بدجنس می‌جنگند؟
  به نظر شما چرا شهروندان عنکبوتی‌ها را دوست دارند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۲۴
  رتبه MPAA TV-Y۷
  مدت زمان ۳
  کشور سازنده ایالات متحده آمریکا
  استودیو Atomic Cartoons، Marvel Animation، Marvel Animation and Family Entertainment
  بازیگران بنجامین ولیک، جاکاری فراسر، لی لی سن فلیپو
  سال انتشار ۲۰۲۱