افسونگران کوچک

(Little Charmers)

thumbnail
۴ سال به بالا
۳ تا ۴ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و فانتزی درباره‌ی سه دختر کوچک افسونگر، تلاش آنها برای حل مسائل از راه جادو و درس گرفتن از اشتباهات

سال: 2015
  بررس فیلم: علی نجفی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  دخترها همچون همه‌ی بچه‌ها اشتباه می‌کنند، اما ناامید نمی‌شوند و به کمک هم و با حمایت والدین برای حل مشکل تلاش می‌کنند. داشتن عصای جادویی که همه‌ی خواسته‌هایمان را در دم برآورده کند، آرزوی همه است، اما دخترکوچولوها یاد می‌گیرند همه‌چیز با جادو امکان‌پذیر نیست و تلاش، همکاری، رضایت درونی و صبر ممکن است از جادو مؤثرتر باشد.
  دختربچه‌ها معمولاً اشتباه می‌کنند، سپس سعی می‌کنند از آن درس بگیرند و آن را جبران کنند. گاهی هم از بزرگ‌ترهایشان کمک یا راهنمایی می‌گیرند. در مقابل، پدر و مادرها هم به آنها فرصت تجربه کردن می‌دهند. والدین در برخی قسمت‌ها به بچه‌ها گوشزد می‌کنند که به طبیعت احترام بگذارند، صبر داشته باشند، یا تأکید می‌کنند که تغییر از درون آدمی شروع می‌شود.
  در موارد متعدد، دخترها دغدغه‌ی ظاهر زیبا، لباس پرنسسی و رنگ صورتی دارند؛ موضوعاتی که در دنیای کودکان معنادار نیستند و می‌توانند آموزه‌های نامناسبی را برایشان به همراه داشته باشند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال افسونگران کوچک انیمیشنی کامپیوتری در مورد سه دختربچه با قدرت جادویی است. آنها عصای جادویی و جاروی پرنده دارند و می‌خواهند هر مشکلی را با جادو حل کنند، اما معمولاً اشتباه یا زیاده‌روی می‌کنند. از این طریق، بچه‌ها تجربه‌های تازه کسب می‌کنند و از اشتباهاتشان درس می‌گیرند، سپس به کمک هم برای جبران آن تلاش می‌کنند. والدین هم به آنها فرصت تجربه کردن می‌دهند و در موقع نیاز راهنمایی‌شان می‌کنند. تلاش، همکاری و رابطه‌ی والد-فرزندی از موضوعات برجسته در این سریال است؛ هرچند که شخصیت‌ها معمولاً هر کاری را با جادو انجام می‌دهند. دوستی با طبیعت، صبر داشتن و زیبایی‌های درونی نیز از موضوعاتی است که در قسمت‌های مختلف سریال مورد توجه قرار می‌گیرد.
  در این سریال صحنه‌ی خشن و ترسناکی وجود ندارد، اما دیوهایی در آن حضور دارند که چندان مهربان به نظر نمی‌رسند. در موارد متعدد، دخترها دغدغه‌ی ظاهر زیبا، لباس پرنسسی و رنگ صورتی دارند؛ موضوعاتی که در دنیای کودکان معنادار نیستند و می‌توانند آموزه‌های نامناسبی را برایشان به همراه داشته باشند. فضای فانتزی غالب بر سریال و استفاده از افسون و جادو توسط بچه‌ها ممکن است پیام‌های مثبت آن را تحت تأثیر قرار دهد. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۴ سال سریال را همراه با والدین تماشا کنند تا فرصت گفت‌وگو درباره‌ی موارد مطرح‌ شده را داشته باشند.

  چکیده داستان

  سه دختربچه‌ی افسونگر در هر قسمت با چالشی روبه‌رو می‌شوند و تصمیم می‌گیرند تا با استفاده از قدرت جادویی خود آن را حل کنند؛ از نجات شاهزاده‌ی قورباغه‌ها گرفته تا کشف راز لباس جادویی. اما معمولاً همه ‌چیز آنطور که انتظار دارند پیش نمی‌رود. این سه افسونگر یاد می‌گیرند اگرچه ممکن است اشتباه کنند، اما با همکاری و تلاش بیشتر و یا کمک گرفتن از والدین می‌توان هر مشکلی را حل کرد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  چه علایق مشترکی با دوستانتان دارید؟ آیا راحت دوست پیدا می‌کنید؟ آیا می‌توان با همه دوست شد؟
  دخترکوچولوها همیشه به راه‌حل درست می‌رسند؟ وقتی جواب نمی‌گیرند، چه کار می‌کنند؟
  اگر جای آنها بودید چه کار می‌کردید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","فانتزی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","فانتزی"]
  مدت زمان ۲۲
  سال انتشار ۲۰۱۵