الیوت کوچولو

(Eliot Kid)
thumbnail
۸ سال به بالا
۶ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی پسربچه‌ای با قدرت تخیل بالا و ماجراجویی‌های خیالی او در کنار دوستانش برای نجات دیگران از خطر

سال: 2008
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تخیلات سرشار الیوت و ارتباط دوستانه و صمیمی او با کایتو و می‌می، تجربه‌های آن‌ها در ارتباط با هم و با اعضای خانواده و دیگر هم‌سن‌و‌سالان‌شان، موقعیت‌های مختلفی که در خانه و مدرسه در آن‌ها قرار می‌گیرند، داستان‌های ترسناکی که از اتفاقات روزمره و پیش پا افتاده می‌سازند و ماجراجویی‌های هیجان‌انگیزشان، همگی می‌توانند برای کودکان همذات‌پندارانه و معنادار باشند.
  الیوت خوش‌قلب و مهربان است و با وجود این‌که تخیلاتش عموماً دردسرساز می‌شوند، همیشه می‌خواهد به دیگران کمک کند. کایتو و می‌می هم همیشه او را همراهی می‌کنند و در موقعیت‌های ترسناک او را تنها نمی‌گذارند.
  بیشتر زن‌ها سینه‌ها و باسن‌های برجسته‌ و اغراق‌آمیزی دارند.
  گاهی بچه‌ها هم را مسخره می‌کنند یا ادای هم را درمی‌آورند.
  تخیل سرشار الیوت، از ماجراها و اتفاقات عادی، حوادث ترسناکی می‌سازد و الیوت و دوستانش آن‌ها را باور می‌کنند؛ مثلاً خیال می‌کند مربی شنا دختربچه‌ها را تبدیل به پری دریایی می‌کند یا همستر می‌می به یک همستر غول‌پیکر تبدیل شده یا کوتوله‌ها وسایل خانه‌شان را می‌دزدند. هیولاها، ارواح و موجودات عجیب و غریب در بیشتر قسمت‌ها حضور دارند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی درباره‌ی پسربچه‌ای به نام الیوت است که با قدرت تخیل بالایش، از همه‌ی اتفاقات معمولی و روزمره، ماجراهای هیجان‌انگیز و عموماً ترسناکی می‌سازد و دوستانش را هم درگیر ماجراجویی‌هایش می‌کند. در بیشتر این ماجراها او قهرمانی است که می‌خواهد به دیگران کمک کند و آن‌ها را از دست موجودات بدجنس و ترسناک نجات دهد. دوستان او، کایتو و می‌می هم معمولاً داستان‌های او را باور می‌کنند و با او همراه می‌شوند. حس ماجراجویی و تجربه‌ی لذت‌بخش کمک به دیگران و قهرمان زندگی دیگران بودن باعث می‌شود الیوت به کارش ادامه دهد و هر بار با داستانی پرهیجان و چالش‌برانگیز، دیگران را وارد دنیای تخیلات سرشار خود کند. البته به نظر می‌رسد خود او هم داستان‌های تخیلی خود را باور می‌کند و واقعاً درگیر آن‌ها می‌شود.
  داستان‌های خیالی الیوت عموماً محتوای ترسناکی دارند و ممکن است برای کوچک‌ترهایی که به‌راحتی نمی‌توانند مرز واقعیت و خیال را درک کنند، آزاردهنده باشند؛ مثلاً او خیال می‌کند مربی شنا دختربچه‌ها را تبدیل به پری دریایی می‌کند یا همستر دوستش تبدیل به یک همستر غول‌پیکر و ترسناک شده است. کودکان کوچک‌تر ممکن است هنگام تماشای این سریال متوجه نشوند کجای داستان واقعی و کجای آن خیالی است. تماشای این سریال برای کودکان کوچکتر از 6 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان 6 تا 8 سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند درباره‌ی موضوعات طرح شده با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  الیوت پسربچه‌ای با تخیلی سرشار و عموماً دردسرساز است. او از اتفاقات ساده و روزمره ماجراهای پرهیجان و گاه ترسناکی می‌سازد و دوستانش، کایتو و می‌می را هم وارد این ماجراها می‌کند. آن‌ها با همراهی هم ماجراجویی‌های ترسناک را پشت سر می‌گذارند و به خیال خودشان دیگران، از جمله اعضای خانواده و دوستان‌شان، را از حوادث بد نجات می‌دهند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  اتفاقات واقعی در این سریال با تخیلات الیوت ترکیب می‌شوند. شما می‌توانید آن‌ها را از هم جدا کنید؟ شما از بازی‌های تخیلی لذت می‌برید؟
  به نظرتان الیوت تخیلات خودش را باور می‌کند؟ فکر می‌کنید چه چیزی در تخیلات الیوت برای خودش جالب است؟ از این‌که قهرمان داستان‌ها می‌شود و دیگران را نجات می‌دهد، لذت می‌برد؟
  به نظر شما کایتو و می‌می همیشه با ایده‌های الیوت موافق‌اند؟ اگر شما با دوستان‌تان مخالف باشید چگونه مخالفت خود را به آن‌ها نشان می‌دهید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۲
  تعداد قسمت ها تا کنون ۵۲
  مدت زمان ۱۳
  سال انتشار ۲۰۰۸