اولی پولی

(Sheep Holly and Dolly)

thumbnail
۳ سال به بالا
۳ تا ۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی اتفاقات زندگی دو گوسفند، دوستی‌شان با هم و کمک و همکاری برای کشف چیزهای تازه

سال: 2009
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های اولی و پولی و مسائلی که هر روز با آن‌ها مواجه می‌شوند، برای کودکان خردسال همذات‌پندارانه و معنادارند.
  اولی و پولی کنجکاو و پرانرژی‌اند و مدام در حال جست‌وخیز و بازی‌اند. آن‌ها در همه‌ی موقعیت‌ها از هم حمایت می‌کنند و وقتی مسئله‌ای برایشان پیش می‌آید، به هم کمک می‌کنند.
  اتفاقاتی مثل افتادن و پرت شدن و سقوط یا زدوخوردهای طنز در بعضی قسمت‌ها دیده می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی بدون کلام که به‌‌ صورت دوبعدی ساخته شده و در فارسی، اولی و پولی نام گرفته، ماجراهای روزمره‌ی زندگی دو گوسفند است که با هم دوست‌اند و مدام در حال شیطنت و ماجراجویی‌اند. آن‌ها کنجکاو و بازیگوش‌اند و از هر فرصتی برای بازی و شیطنت استفاده می‌کنند. اولی و پولی در ماجراجویی‌های هرروزه‌شان، چیزهای تازه‌ای کشف می‌کنند و مسائل و دردسرهای مختلفی برایشان پیش می‌آید و با کمک و همراهی هم و با استفاده از راه‌هایی خلاقانه، سعی می‌کنند مسائل را از پیش رو بردارند.
  به نظر می‌رسد سریال صرفاً برای سرگرمی ساخته شده و رویکرد خاصی در ارتباط با کودک دنبال نمی‌کند. فضای کلی سریال شاد و بامزه است و دردسرهایی که برای گوسفندها پیش می‌آیند، همگی به خیر و خوشی ختم می‌شوند و اتفاق ناگواری برایشان نمی‌افتد. بدون کلام بودن داستان‌ها، ارتباط برقرار کردن با آن را برای کودکان کوچک‌تر هموار می‌کند. تماشای این سریال برای کودکان بالاتر از ۳ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  اولی و پولی دو گوسفند دوقلو هستند که هر روز اتفاقات جالبی را کنار هم تجربه می‌کنند. در تیتراژ آغازین سریال می‌بینیم که اولی وارد دستگاهی می‌شود و از روی او نسخه‌ی مشابهش ساخته می‌شود که پولی است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز اولی و پولی چه کارهایی کردند؟
  به نظر شما اولی و پولی با هم دوست‌اند؟ آن‌ها چه رفتارهایی می‌کنند که می‌فهمیم با هم دوست‌اند؟
  وقتی برای دوست‌تان مسئله‌ای پیش بیاید چکار می‌کنید؟ چگونه به او کمک می‌کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  مدت زمان ۲
  سال انتشار ۲۰۰۹