اوم نوم

(Om Nom Stories)

thumbnail
۵ سال به بالا
۵ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و کمدی درباره‌ی هیولایی سبزرنگ و بامزه و کنجکاوی‌ها و بازیگوشی‌های پایان‌ناپذیر او

سال: 2011
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های اوم نوم و کشف‌ها و کنجکاوی‌هایش می‌تواند برای کودکان خردسال همذات‌پندارانه باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی و بدون کلام اینترنتی که در فصل‌های مختلف با تلفیقی از تکنیک‌های دوبعدی، سه‌بعدی و واقعی ساخته شده، برگرفته از مجموعه بازی‌های طناب را ببُر (Cut the Rope) است که پیرامون زندگی موجودی هیولامانند و سبزرنگ به نام اوم نوم طراحی شده‌اند. این سریال به ماجراجویی‌ها و شیطنت‌های اوم نوم می‌پردازد که کنجکاوی‌هایش همیشه او را در موقعیت‌های بامزه‌ای قرار می‌دهند. او که عاشق شیرینی و آب‌نبات است، در سراسر سریال در حال بازیگوشی و جست‌وخیز و تلاش برای رسیدن به آب‌نبات دیده می‌شود.
  اتفاقاتی مثل پرت شدن و له شدن و افتادن در این سریال زیاد رخ می‌دهند ولی هیچ‌یک از آن‌ها وجه خشونت‌آمیز یا ترسناکی ندارند و به نظر می‌رسد صرفاً با هدف سرگرمی و خنده طراحی شده‌اند. در بسیاری از قسمت‌ها از عناصر و استعاره‌هایی استفاده شده که در جهان بزرگسالان قابل درک و ارتباط‌اند. حضور این عناصر احتمالاً برای جذب مخاطبان بزرگسال است و برای کودکان فاقد معنی و ارتباط‌اند اما به فضای شاد و کودکانه‌ی سریال آسیبی نمی‌رسانند. تماشای این سریال برای کودکان بالای ۵ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  اوم نوم هیولای کوچک سبزرنگ بامزه‌ای است که روزی جلوی در خانه‌ی پسربچه‌ای پیدایش می‌شود و از همین جا ماجراجویی‌های سرگرم‌کننده‌ی او آغاز می‌شود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز اوم نوم دنبال چه چیزی بود؟ یا چه چیز تازه‌ای مواجه شد؟
  چه چیزی را در این سریال دوست دارید؟ با وجود این‌که این سریال کلام ندارد، از اتفاقات سر در می‌آورید؟
  (در صورتی که کودک بازی‌های مربوط به این شخصیت را می‌شناسد) بازی‌هایی که با شخصیت اوم نوم تولید شده‌اند دوست دارید؟ بازی‌ها را ترجیح می‌دهید یا این کارتون را؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","کمدی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","کمدی"]
  مدت زمان ۲
  سال انتشار ۲۰۱۱