اوگی‌اوگی

(Oggy Oggy)
thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریال انیمیشنی درباره‌ی ماجراجویی‌های اوگی و دوستانش برای حل مشکلات با استفاده از مهارت‌ها همراه با کارگروهی، همدلی و شجاعت

سال: 2021
  بررس فیلم: آیلار عباس زاده

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  اوگی دوستان زیادی دارد که همگی مشتاق و کنجکاوند. ماجراجویی برای آن‌ها سرگرمی لذت‌بخشی است و در دل ماجراجویی‌ها به احساسات مختلفی مانند ترس و خوشحالی را تجربه می‌کنند. در دنیای فانتزی آن‌ها دوستی اهمیت زیادی دارد و راهکارهای آن‌ها برای حل مشکلات، کودکانه و سرشار از خلاقیت و خیال‌پردازی است.
  اوگی نسبت به مشکلات دوستان و همسایه‌ها مسئولیت‌پذیر است و دیگران نیز در مقابل به او کمک می‌کنند. او و دوستانش برای حل مشکلات به مهارت‌های یکدیگر اعتماد دارند، با همدلی هم از تفکر خلاقانه استفاده می‌کنند و تلاش و پشتکار در تمامی فعالیت‌های آن‌ها به چشم می‌خورد. اوگی اوگی مشتاق، جسور و همدل است. او در ماجراجویی‌ها همراه با دوستانش احساسات مختلفی را تجربه می‌کند.
  همراه با تماشای سریال کودکان با اهمیت دوستی، کارگروهی و مهارت حل مسئله آشنا می‌شوند. همچنین سریال بر ماجراجویی، استفاده از تفکر خلاق و پشتکار اوگی اوگی تاکید دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی درباره‌ی اوگی‌، گربه‌ای ماجراجو است که هرروز با کمک دوستانش مشکلی را حل می‌کند و ماجراجویی تازه را رقم می‌زند. اوگی و دوستانش برای حل مشکلات به مهارت‌های یکدیگر اعتماد می کنند و با کارگروهی، جسارت و همدلی و با استفاده از ایده‌های خلاقانه‌ی یکدیگر برای حل مسایلشان تلاش می‌کنند. شخصیت اوگی سرشار از پشتکار و جسارت است که در طول داستان الگویی مثبت را برای بیننده تداعی می‌کند. نحوه‌ی برخورد او و دوستانش با مشکلات اندکی چاشنی طنز را به سریال اضافه می‌کند. شخصیت‌ها در داستان با آواهایی بدون معنی با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند که این موضوع تمرکز بیشتری از مخاطب برای فهمیدن داستان طلب می‌کند. هر قسمت از سریال سه داستان و ماجراجویی متفاوتی دارد. این مجموعه برگرفته از انیمیشن Oggy and Cockroaches است که در دهه‌ی 1990 ساخته‌شده است.
  اوگی و دوستانش گربه هستند که با توجه به نوع ماجراجویی‌ها گاهی فعالیت‌هایی که مربوط به بزرگ‌سالان است را انجام می‌دهند البته این کارها آسیبی به اوگی و دوستانش نمی‌زند، اما منجر به خرابی‌هایی می‌شود. تماشای این سریال برای کودکان کوچکتر از 3 سال توصیه نمی‌شود. برای کودکان 3 تا 5 سال نیز با همراهی والدین پیشنهاد می‌شود تا در صورت نیاز امکان گفت‌وگو داشته باشند.

  چکیده داستان

  اوگی‌ گربه‌ای آبی‌رنگ است. او و دوستانش در هر قسمت او با اتفاقاتی جدید مواجه می‌شوند و همراه با آن موضوعات جدیدی می‌آموزند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما چه چیزی به اوگی کمک می‌کند در حل کردن همه‌ی مشکلات موفق باشد؟
  شما برای حل کردن مشکلاتتان کدام‌یک از ویژگی‌های اوگی را دارید؟
  به نظر شما کدام یک از رفتارهای اوگی مناسب کودکان نیست؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۴۸
  کارگردان Cedric Guarneri، Jean Cayrol
  رتبه MPAA TV-Y
  مدت زمان ۸
  کشور سازنده فرانسه
  استودیو Xilam Animation
  سال انتشار ۲۰۲۱