بابالوها

(The Babaloos)

thumbnail
۴ سال به بالا
۳ تا ۴ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی زندگی شبانه‌ی لوازم خانه، ماجراها و مسائل همیشگی‌شان و تلاش و همکاری برای حل آن‌ها

سال: 1996
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های لوازم خانه و مسائلی که هر روز با آن‌ها مواجه می‌شوند، مثل دوستی و بازی، همکاری و کنجکاوی، برای کودکان خردسال قابل ارتباط‌اند.
  همه‌ی شخصیت‌ها مهربان و مسئولیت‌پذیرند. آن‌ها همیشه در کنار هم‌اند و در موقعیت‌هایی که برای کسی مسئله‌ای پیش می‌آید، به یکدیگر کمک می‌کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی، داستان زندگی شبانه‌ی لوازم خانه‌ای در حومه‌ی شهر است. آن‌ها وقتی اهالی خانه می‌خوابند، بیدار می‌شوند و با گشت‌وگذار در جاهای مختلف خانه، ماجراهایی می‌آفرینند. با صدای زنگ ساعت پسربچه‌ی صاحبخانه، لوازم خانه به جاهایشان برمی‌گردند تا کسی متوجه زنده بودن آن‌ها نشود. لوازم خانه در هر قسمت با مسائل و چالش‌های مختلفی روبه‌رو می‌شوند و از آن‌جایی که ابعاد کوچکی دارند، با سختی و تلاش بیشتری باید مسائل‌شان را حل کنند. همکاری آن‌ها با هم، امتحان کردن راه‌حل‌های مختلف و تلاش و ناامید نشدن‌شان، آن‌ها را در رسیدن به نتیجه یاری می‌کند.
  این سریال موقعیت ترسناک و خشنی ندارد؛ به غیر از این‌که ممکن است بعضی از صحنه‌های مربوط به چالش‌هایی که لوازم خانه با آن‌ها مواجه می‌شوند، برای کوچک‌ترها هیجان زیادی داشته باشد و آن‌ها را نگران کند. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۴ سال این سریال را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  داستان‌های این سریال درباره‌ی گروهی از لوازم خانه است که در خانه‌ای در حومه‌ی شهر زندگی می‌کنند. خانم چنگال، آقای کاسه، بچه‌حوله و مامان حوله، و مداد ماجراجو از شخصیت‌های این سریال‌اند. آن‌ها زندگی شبانه دارند؛ روزها می‌خوابند و شب‌ها که صاحبخانه خواب است، بیدارند. در هر قسمت، آن‌ها با مسئله‌ای روزمره مواجه می‌شوند و باید قبل از بیدارشدن صاحب‌خانه، آن مسئله را حل و فصل کنند. ساعت زنگدار پسربچه‌ی صاحب‌خانه، قبل از بیدار شدن او به لوازم خانه هشدار می‌دهد که به جاهای خودشان برگردند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  در این قسمت چه مسئله‌ای برای لوازم خانه پیش آمد؟ آن‌ها چگونه توانستند مسئله را حل کنند؟
  وقتی برای شما مسئله‌ای پیش می‌آید چگونه آن را حل می‌کنید؟ از کسی کمک می‌خواهید؟
  اگر برای یکی از دوستان‌تان مسئله‌ای پیش بیاید به او کمک می‌کنید؟ تا به حال این اتفاق افتاده است؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  مدت زمان ۵
  سال انتشار ۱۹۹۶