بازم نیت دیر می‌رسه

(Nate Is Late)
thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی اتفاقات شگفت‌انگیزی در زندگی هرروزه‌ی دو دوست هم‌کلاسی و تلاش همیشگی آن‌ها برای به‌موقع رسیدن به مدرسه

سال: 2018
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  میت و مالیکا در مدت کوتاهی که در راه مدرسه هستند، با ماجراهای هیجان‌انگیزی روبرو می‌شوند و احساسات تلخ و شیرینی مثل ترس، خشم، امید و پیروزی را در کنار هم تجربه می‌کنند. جادویی بودن خیلی از این اتفاقات و این‌که مدیر مدرسه هیچ وقت حرف‌شان را باور نمی‌کند هم موضوع هم‌ذات‌پندارانه‌ای برای خیلی از کودکان است. آن‌ها با وجود این‌که هر روز تصمیم دارند به موقع به مدرسه برسند، ولی به خاطر کنجکاوی درونی‌شان به ماجراجویی، موفق نمی‌شوند و احساس شرمساری را تجربه می‌کنند.
  میت و مالیکا کنجکاو و پرانرژی‌اند و همیشه آماده‌ی مواجه شدن با اتفاقات هیجان‌انگیزند. آن‌ها روحیه‌ی حمایت‌گری دارند و وقتی متوجه می‌شوند کسی به کمک نیاز دارد، با وجود این‌که خودشان دیر به مدرسه می‌رسند، ترجیح می‌دهند به او کمک کنند. آن‌ها نسبت به هم و دیگر اطرافیانشان مسئولانه رفتار می‌کنند. میت و مالیکا نسبت به یکدیگر هم مهربان و وفادارند و دوستان خوبی برای هم به حساب می‌آیند.
  از کلمات و عبارات توهین‌آمیزی استفاده شده: مرتیکه، خفه، گنده‌بک، روانی، کله‌گنده، باباقوری، احمق، چندش، بازنده، زهرمار، دیوونه و می‌زنم پدرتو... .
  در بیشتر قسمت‌ها میت و مالیکا درگیر اتفاقاتی می‌شوند که ممکن است برای کودکان ترسناک باشند؛ مثلا وارد چاه فاضلاب می‌شوند و در آنجا با غولی بزرگ و خشن مبارزه می‌کنند یا با افرادی که می‌خواهند یک بنای تاریخی را خراب کنند درگیر می‌شوند و توسط آن‌ها زندانی می‌شوند یا نیمه‌ی تاریک آدم‌ها را آزاد می‌کنند. آن‌ها گاهی برای کمک به دیگران، با موجودات بدجنس بدرفتاری می‌کنند و آن‌ها را می‌ترسانند. گاهی هم خودشان طلسم می‌شوند و رفتارهای ترسناکی می‌کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی، درباره‌ی ماجراجویی‌های جادویی دو دوست و هم‌کلاسی یازده‌ساله‌شان به نام‌های مِیت و مالیکاست که هر روز، سر راه رفتن به مدرسه تجربه می‌کنند. آن‌ها که با هم به مدرسه می‌روند، هر روز با اتفاقی عجیب و شگفت‌انگیز مواجه می‌شوند که باعث می‌شود دیر به مدرسه برسند؛ مثلا یک روز ساعت میت در چاه فاضلاب می‌افتد و آن‌ها که برای پیدا کردن ساعت وارد تونل فاضلاب می‌شوند، متوجه می‌شوند موجوداتی در آنجا زندگی‌ می‌کنند که از دست یک غول بزرگ در عذاب‌اند. یا در یکی دیگر از ماجراهایشان با پسربچه‌ای آشنا می‌شوند که روح است و نیاز به کمک دارد. میت و مالیکا در همه‌ی این اتفاقات به دیگران کمک می‌کنند تا با مسئله‌ای که برایشان پیش آمده روبرو شوند و آن را حل کنند. آن‌ها در عین این‌که مثل خیلی از کودکان، کنجکاو و ماجراجو هستند، مسئولیت‌پذیر و حمایت‌گر هم هستند و اگر کاری از دست‌شان بربیاید، برای دیگران انجام می‌دهند. میت و مالیکا نسبت به یکدیگر هم مهربان و وفادارند و دوستان خوبی برای هم به حساب می‌آیند.
  در بیشتر قسمت‌ها میت و مالیکا درگیر اتفاقاتی می‌شوند که ممکن است برای کودکان ترسناک باشند؛ مثلا با یک غول بزرگ مبارزه می‌کنند یا تحت طلسم یک تک‌شاخ قرار می‌گیرند. البته همه‌ی این اتفاقات به خیر و خوشی ختم می‌شوند.

  چکیده داستان

  پسر و دختر یازده‌ساله‌ای به نام‌های مِیت و مالیکا، هر روز صبح، نیم ساعت زودتر از خانه خارج می‌شوند تا به مدرسه بروند، ولی هر بار سر راه، با ماجرایی شگفت‌انگیز مواجه می‌شوند که باعث می‌شود دیر به مدرسه برسند. مدیر مدرسه از آن‌ها دلیل دیر رسیدن‌شان را می‌پرسد و آن‌ها هم اتفاقی که افتاده را صادقانه توضیح می‌دهند، ولی به خاطر عجیب بودن این اتفاقات، خانم مدیر هیچ وقت حرف‌شان را باور نمی‌کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  در این قسمت چه اتفاقی برای میت و مالیکا پیش آمد؟ آن‌ها چگونه توانستند به دیگران کمک کنند؟
  به نظرتان روحیه‌ی کنجکاوی میت و مالیکا باعث می‌‌شود درگیر ماجراجویی شوند یا روحیه‌ی مسئولیت‌پذیری‌شان؟
  فکر می‌کنید میت و مالیکا با هم دوست‌اند یا فقط با هم به مدرسه می‌روند؟ به نظر شما چه چیزی باعث می‌شود آدم‌ها با هم دوست شوند؟ شما چطور با دوستانتان دوست شدید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۲
  تعداد قسمت ها تا کنون ۷۸
  مدت زمان ۱۱
  کشور سازنده استرالیا، فرانسه، آلمان
  استودیو Nate Is Late Productions، Three's A Company، WatchNext Media
  بازیگران جین اوبرین، سارا اوبری، کیث اسکات
  سال انتشار ۲۰۱۸