بالای اولوبوب

(Olobob Top)
thumbnail
۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی سه حیوان بامزه و ماجراجویی‌های آن‌ها در کنار هم در سرزمینی رنگارنگ و خیالی

سال: 2017
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ظاهر اولوبوب‌ها و ماجراجویی‌هایشان جذاب و بامزه است. آن‌ها چیزهای خلاقانه‌ای می‌سازند که شبیه تخیلات و دست‌سازه‌های کودکان خردسال است. کاردستی‌های اولوبوب‌ها جان می‌گیرند و به کمک آن‌ها می‌آیند. اولوبوب‌ها با هم دوست‌اند و از گردش و بازی در کنار هم لذت می‌برند. احساسات و تجربه‌های آن‌ها می‌تواند برای کودکان خردسال معنادار باشد.
  اولوبوب‌ها شاد و کنجکاوند. آن‌ها همیشه در حال ایده‌پردازی برای ساختن چیزهای تازه‌اند و در حل کردن مسائل، به هم کمک می‌کنند. راوی مهربان و حمایتگر است و به اولوبوب‌ها یادآوری می‌کند که چگونه می‌توانند مسئله‌شان را حل کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی که به صورت تصاویر مسطح و نقاشی‌مانند ساخته شده، درباره‌ی سه حیوان شاد و بامزه است که گروه اولوبوب‌ها را تشکیل می‌دهند. آن‌ها در جنگلی رنگارنگ زندگی می‌کنند و در هر قسمت با مسئله‌ای ساده مواجه می‌شوند. صدای یک راوی به اولوبوب‌ها یادآوری می‌کند که برای حل مسئله باید به بالای اولوبوب بروند که جایی خیالی است. شخصیت‌ها در آنجا با استفاده از اشکال و الگوهای مختلف، چیزی می‌سازند که به آن‌ها کمک می‌کند تا مسئله‌شان را حل کند. مسائل اولوبوب‌ها هم مثل ظاهر خودشان و محل زندگی‌شان، خلاقانه و بامزه است؛ مثلا یک روز وارونه حرف می‌زنند و به دردسر می‌افتند یا روزی دیگر می‌خواهند بدون برف، سورتمه‌سواری کنند. اولوبوب‌ها با هم دوست‌اند و همه‌ی مسائلشان را در کنار هم و با کمک یکدیگر حل می‌کنند.
  سریال موضوع ترسناک و خشنی ندارد ولی فضای بسیار خلاقانه و غیرواقعی انیمیشن ممکن است در بعضی موضوعات، آموزه‌های نادرستی برای کودکان خردسال به همراه داشته باشد؛ مثلا در یک قسمت، اولوبوب‌ها نگران‌اند درخت سردش شده باشد و سعی می‌کنند او را گرم کنند تا حالش خوب شود. تماشای این سریال برای کودکان بزرگ‌تر از سه سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  اولوبوب‌ها سه حیوان بامزه به نام‌های تیب، لالو و بابل هستند که در یک جنگل بزرگ و رنگارنگ زندگی می‌کنند. آن‌ها در هر قسمت به گردش و ماجراجویی می‌روند و با مسئله‌ای مواجه می‌شوند. بعد با یادآوری راوی داستان، به بالای اولوبوب می‌روند و در آنجا با استفاده از اشکال مختلف، چیزی می‌سازند که کمک می‌کند تا مسئله را حل کنند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  در این قسمت اولوبوب‌ها با چه مسئله‌ای مواجه شدند؟ آن‌ها برای حل کردن مسئله‌شان چه چیزی ساختند؟
  شما هم مثل اولوبوب‌ها از درست کردن کاردستی خوشتان می‌آید؟ معمولا با چه چیزهایی کاردستی درست می‌کنید؟
  به نظرتان اولوبوب‌ها با هم دوست‌اند؟ از کجا می‌فهمید؟ شما با دوستانتان چه کارهایی انجام می‌دهید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۲
  تعداد قسمت ها تا کنون ۷۸
  مدت زمان ۵
  کشور سازنده انگلستان
  استودیو Beakus
  بازیگران السا هاجسمیت، تام آسپینال، سیدنی هاجسمیت
  سال انتشار ۲۰۱۷