بوبا

(Booba)
thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

انیمیشنی سریالی و ماجراجویانه درباره‌ی موجودی شاد و کنجکاو، بازی و فعالیت همیشگی او در موقعیت‌های مختلف

سال: 2014
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بوبا کنجکاو و بازیگوش است و در ارتباط با محیط اطرافش شگفت‌زده می‌شود. او در همه‌ی قسمت‌ها چیزی تازه کشف می‌کند و سرگرم فعالیت با آن می‌شود و در این بین خرابکاری‌های زیادی هم به بار می‌آورد.
  بوبا باروحیه و شاد است و اتفاقات ناخوشایندی که برایش می‌افتد باعث نمی‌شود بدخلقی کند یا عصبانی شود.
  خرابکاری‌های بوبا در هر قسمت هم برای خودش دردسر درست می‌کند و هم به محیط اطرافش آسیب می‌زند. او بارها از ارتفاع پرت می‌شود یا زمین می‌خورد، وسایل را می‌شکند، مواد غیرخوراکی را می‌خورد، به پریز برق دست می‌زند، خوراکی‌ها را روی زمین می‌ریزد، سرش را از پنجره‌ی قطار بیرون می‌برد و خودش را به خطر می‌اندازد؛ هرچند در هیچ موقعیتی آسیب نمی‌بیند. او در بعضی قسمت‌ها چیزهایی شبیه روح می‌بیند و بعد متوجه می‌شود اشتباه کرده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بوبا، سریال انیمیشنی کامپیوتری است. داستان سریال درباره‌ی موجودی خوشحال و کنجکاو است که همراه دوستانش همیشه در حال ماجراجویی و کشف چیزهای تازه است. او مثل بچه‌های خردسال، وارد هر محیطی که می‌شود در حال گشتن و دست زدن به وسایل مختلف و سردرآوردن از آن‌هاست و در این ماجراجویی‌ها دردسرهای زیادی برای خودش و محیط اطرافش درست می‌کند. بوبا چهره‌ی شاد و بانشاطی دارد و هیچ کدام از اتفاقاتی که برایش می‌افتد باعث نمی‌شود بدخلق و عصبانی شود و با تندی رفتار کند.
  در هر قسمت برای بوبا اتفاقات بد زیادی می‌افتد؛ مثلاً به اطراف پرت می‌شود، مواد غیرخوراکی می‌خورد یا در موقعیت‌های خطرناکی قرار می‌گیرد ولی این اتفاقات هیچ پیامدی برایش به همراه ندارند و از آن‌جایی که مخاطبان این برنامه کودکان خردسال‌اند، ممکن است برای آن‌ها آموزه‌های نادرستی درباره‌ی مراقبت از خود و محیط پیرامون‌شان داشته باشد. او خرابکاری‌های زیادی هم به بار می‌آورد که بدون رفع و رجوع شدن به حال خود رها می‌شوند. علاوه بر این‌ها، ماجراجویی‌های بوبا تصادفی و بی‌هدف‌اند و به نتیجه‌ی خاصی منتهی نمی‌شوند یا منظور روشنی برای پیگیریشان وجود ندارد. تماشای این سریال برای کودکان کوچک‌تر از ۴ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۴ تا 6 سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی بزرگ‌ترها تماشا کنند تا هم احساس امنیت کنند و هم فرصت داشته باشند درباره‌ی اتفاقات هر قسمت با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  بوبا موجودی بامزه با چشمان آبی و بدنی پوشیده از موی سفید است که در هر قسمت، تنها یا در کنار دوستانش به ماجراجویی در موقعیت‌های مختلفی مثل آشپزخانه، حمام، انباری، آزمایشگاه فیزیک، گالری، اهرام مصر و جاهای دیگر می‌پردازد. او حرف نمی‌زند و برای برقراری ارتباط یا نشان دادن احساساتش اصواتی تولید می‌کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظرتان بوبا چه ویژگی‌های جالبی دارد؟ او شما را یاد چه کسانی می‌اندازد؟
  موقعیتی که امروز بوبا تجربه کرد شما هم تجربه کرده‌اید؟ دوست دارید در این موقعیت قرار بگیرید؟
  چیزی در این کارتون هست که برای شما ناخوشایند یا ترسناک باشد؟ وقتی بوبا خرابکاری می‌کند چه احساسی پیدا می‌کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۴
  تعداد قسمت ها تا کنون ۹۵
  مدت زمان ۴
  کشور سازنده انگلستان
  استودیو ۳D Sparrow Group Limited
  بازیگران النا کارِوا، رومن کارف، ویاچسلاو کاتایف
  سال انتشار ۲۰۱۴