بوجان، نقاش کوچولو

(Bojan the Bear)

thumbnail
۳ سال به بالا
۳ تا ۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی درباره‌ی خرسی نقاش و لذت همیشگی او از نقاشی کشیدن و خلق دنیای موردعلاقه‌اش با استفاده از رنگ و قلم‌مو

سال: 1985
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تجربه‌های بوجان، ارتباطش با رنگ‌ها و لذتی که از نقاشی کشیدن می‌برد و روابطش با بقیه‌ی شخصیت‌ها برای بسیاری از کودکان خردسال قابل ارتباطند.
  بوجان شاد و آرام است. هر چیزی دوست دارد نقاشی می‌کند و از به نتیجه نرسیدن ناامید نمی‌شود. او با نقاشی‌هایش به کمک کسانی که با مسئله‌ای مواجه شده‌اند هم می‌رود.
  کودکان در قسمت‌های مختلف با رنگ‌های اصلی و ترکیبات دوتایی آن‌ها آشنا می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی که در فارسی، بوجان نقاش کوچولو نام گرفته، درباره‌ی خرسی عاشق نقاشی است که با سه رنگ اصلی آبی، قرمز و زرد، دنیای مورد علاقه‌اش را نقاشی می‌کند. او در هر قسمت، بنا به خواست یا نیازی که در آن لحظه دارد، چیزهای تازه‌ای می‌کشد. گاهی رنگ‌ها را با هم ترکیب می‌کند و از ترکیب دوتایی آن‌ها رنگ تازه‌ای به دست می‌آورد و می‌تواند چیزهای بیشتری بکشد. یکی از دوستان بوجان، رنگ‌های سفید و سیاه را به او معرفی می‌کند تا او بتواند چیزهای دیگری مثل برف یا دود و تاریکی را هم بکشد. گاهی هم شخصیت‌های دیگری وارد داستان‌ها می‌شوند که به کمک بوجان نیاز دارند و او با نقاشی‌هایی که می‌کشد به آن‌ها هم کمک می‌کند تا به خواسته‌شان برسند. تماشای این سریال می‌تواند کودکان را به نقاشی کشیدن و شناخت رنگ‌ها ترغیب کند.
  فضای کلی سریال شاد و مثبت و صلح‌آمیز است و همه چیز به آرامی پیش می‌رود. بوجان هیچ‌ وقت ناامید نمی‌شود و نقاشی به او فرصت و اجازه می‌دهد تا هر چیزی می‌خواهد، داشته باشد. هرچند این سریال می‌تواند برای کودکان الهام‌بخش باشد اما شکل بی‌نقص نقاشی‌هایی که بوجان می‌کشد، که به نقاشی‌های کودکان شباهت زیادی ندارند، ممکن است برای بعضی از کودکان بازدارنده باشد و آن‌ها را نسبت به نقاشی‌های خودشان دلسرد و ناامید کند. تماشای این سریال برای کودکان بالاتر از ۳ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  بوجان خرس کوچک نقاشی است که با سه رنگ اصلی، دنیای موردعلاقه‌اش را نقاشی می‌کند. یکی از دوستانش وارد ماجرا می‌شود و با معرفی دو رنگ سفید و سیاه، به او کمک می‌کند تا چیزهای بیشتری بکشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  شما از نقاشی کشیدن لذت می‌برید؟ دوست دارید چه چیزهایی بکشید؟
  شما برای نقاشی از چه رنگ‌هایی بیشتر استفاده می‌کنید؟
  این کارتون را دوست دارید؟ بعد از تماشای آن دل‌تان می‌خواهد نقاشی بکشید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","آموزشی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","آموزشی"]
  مدت زمان ۵
  سال انتشار ۱۹۸۵