بولک و لولک

(Bolek and Lolek)
thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه از تجربه‌های روزمره‌ی دو برادر بازیگوش و شاد، دردسرهای همیشگی آن‌ها و دوستی و همکاری‌شان برای حل مسائل

سال: 1963
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های بولک و لولک، دوستی و دعواهایشان و موقعیت‌هایی که هر روز در کنار هم تجربه می‌کنند، برای کودکان همذات‌پندارانه‌اند. روابط آن‌ها نمونه‌ی روشنی از روابط خواهر و برادری با چالش‌ها و شیرینی‌های مخصوص به خودش است.
  بولک و لولک شاد و پرانرژی‌اند. آن‌ها از تجربه کردن و ایده‌های خلاقانه پیدا کردن برای مسائل روزمره‌شان خسته نمی‌شوند و در عین این‌که مدام هم را دست می‌اندازند یا با هم دعوا می‌کنند ولی دوستی و ارتباط صمیمی و نزدیک‌شان همیشه پابرجاست.
  بولک و لولک مدام هم را مسخره می‌کنند، به هم می‌خندند یا هم را اذیت می‌کنند. افتادن و پرت شدن، سقوط از ارتفاع، زدوخورد و انداختن و پرت کردن هم در سریال زیاد اتفاق می‌افتد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی بدون کلام و دوبعدی درباره‌ی ماجراجویی‌های دو برادر شاد و بازیگوش به نام‌های بولک و لولک است که بیشتر وقت‌شان را به بازی و شیطنت در بیرون از خانه می‌گذرانند. آن‌ها در تجربه‌هایشان با دردسرهای زیادی مواجه می‌شوند و سعی می‌کنند با کمک هم و با پیدا کردن راه‌هایی خلاقانه، مسائل‌شان را حل و فصل کنند. روابط بین لولک و بولک مثل عموم برادرها و خواهرها پر از درگیری و کشمکش و در عین حال، سرشار از دوستی و رفاقت و همکاری است. آن‌ها همیشه در کنار هم‌اند و در موقعیت‌های سخت هوای هم را دارند و بعد از دعوا و درگیری، به‌سادگی و به‌‌سرعت به صلح و دوستی می‌رسند.
  صحنه‌های مربوط به زدوخورد، تعقیب و گریز، افتادن و پرت شدن در این سریال پرشمار است اما همه‌ی آن‌ها ختم به خیر می‌شوند و خطر یا آسیبی شخصیت‌ها را تهدید نمی‌کند. اما ممکن است بعضی از والدین با آزادی عمل بیش از حد کودکان در این سریال راحت نباشند و احساس نیاز کنند تا در مورد تجربه‌های بولک و لولک با فرزندشان گفتگو کنند. داستان‌های ساده، خط داستانی روشن و تصاویر کودکانه‌ای که بیشتر به نقاشی‌های کودکان شباهت دارند، تماشای این سریال را برای کودکان، جذاب و لذت‌بخش می‌کند. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۵ سال آن را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا در صورت نیاز فرصت داشته باشند با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  بولک و لولک دو برادر بازیگوش و شادند که مدام در حال تجربه کردن موقعیت‌های جدید و پیدا کردن راه‌های خلاقانه برای مسائل‌شان هستند. در بعضی قسمت‌ها دختربچه‌ای به نام تولا هم حضور دارد که دوست آن‌ها است و در کلبه‌ای چوبی در جنگل زندگی می‌کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  این سریال را دوست دارید؟ چه چیزی در آن را دوست دارید؟ چه چیزی را دوست ندارید؟
  به نظر شما روابط بولک و لولک دوستانه است؟ آن‌ها بیشتر با هم دعوا می‌کنند یا با هم دوست‌اند؟
  فکر می‌کنید بولک و لولک به‌تنهایی می‌توانستند این‌همه تجربه‌های متنوع داشته باشند؟ شما دوست صمیمی یا خواهر و برادر دارید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۷۴
  مدت زمان ۹
  سال انتشار ۱۹۶۳