بچه‌های بالشی

(Cushion Kids)
thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی عروسکی درباره‌ی موجوداتی بالشی و ماجراجویی‌ها و تجربه‌های متنوع آن‌ها در کنار هم

سال: 2001
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ارتباط بالش‌ها با هم و بعضی از تجربه‌هایشان برای خردسالان همذات‌پندارانه‌اند.
  موجودات بالشی با هم روابط خوبی دارند و در کارهای مختلف به هم کمک می‌کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال عروسکی درباره‌ی ماجراهای موجوداتی بالشی در سرزمینی خیالی در بالای ابرها به نام سرزمین بالشی است. هر کدام از این موجودات ویژگی‌هایی دارد که کمک می‌کند در کنار هم زندگی ماجراجویانه و شادی را سپری ‌کنند. آن‌ها با هم روابط خوبی دارند و در کارهای مختلف به هم کمک می‌کنند.
  داستان‌های این سریال رویکرد خاصی را دنبال نمی‌کنند و بخش زیادی از اتفاقات در قالب گفتگوهای بین شخصیت‌ها رخ می‌دهند. شخصیت‌پردازی‌ها دقیق و باورپذیر نیستند و فضای کلی سریال جذابیت خاصی برای پیگیری ندارد و ممکن است برای کودکان خسته‌کننده باشد. از طرفی، موقعیت ترسناک و خشنی هم در سریال به چشم نمی‌خورد و روابط بین شخصیت‌ها و موضوعات داستانی مثبت و کودکانه‌اند. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از 5 سال آن را با همراهی والدین تماشا کنند تا در صورت نیاز فرصت داشته باشند با والدین گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  سرزمین بالشی دنیایی ورای ابرها است که موجودات بالشی در آن زندگی می‌کنند. هر کدام از آن‌ها ویژگی‌ای مخصوص به خود دارد: پولی پوش یک بالش شیک و خوش‌پوش است، کازمو یک مخترع بااستعداد است، گرامپی لامپی یک پستچی بداخلاق است، پیپا عاشق ماجراجویی است، باز کمی تنبل است، بابز یک بچه‌بالش است و زیپ یک بالش پرنده است که برنامه را روایت می‌کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  این برنامه را دوست دارید؟ شبیه چه برنامه‌ی دیگری است که تا به حال تماشا کرده‌اید؟
  داستان این قسمت در مورد چه بود؟ داستان را دوست داشتید؟
  از کدام‌ یک از شخصیت‌های این سریال خوش‌تان می‌آید؟ او چه ویژگی‌ای دارد که شما می‌پسندید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۲۶
  مدت زمان ۵
  سال انتشار ۲۰۰۱