بچه‌های حیات‌وحش

(Wild Babies)
thumbnail
۱۰ سال به بالا
۸ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریال مستندی درباره‌ی زندگی حیوانات، همراه با تجربه‌ی ماجراجویی‌های مختلف در دل طبیعت

سال: 2022
  بررس فیلم: آیلار عباس زاده

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در دنیای حیوانات، نوزادان در میان عشق و محبت مادر و بعضاً پدر خانواده رشد می‌کنند. پدر و مادر در عین حال که از فرزند خود حمایت و مراقبت می‌کنند به دنبال غذا برای آن‌ها می‌روند. نوزادان در برخی از موقعیت‌ها، به تنهایی، در میان حیوانات دیگر در انتظار پدر و مادر می‌مانند و این موضوع احساساتی چون ترس، دلهره و نگرانی را به آن‌ها منتقل می‌کند. دوستی با سایر حیوانات، بازی، درگیری با خواهر و برادر و ماجراجویی در دل طبیعت در هر قسمت از سریال وجود دارد.
  نوزادان می‌آموزند در نبود پدر و مادر از خود مراقبت کنند و یا به دنبال غذا بروند. زندگی در شرایط خطرناک و طاقت فرسا آن‌ها را نسبت به مشکلات منعطف می‌کند. والدین تلاش می‌کنند در کنار حمایت از فرزندانشان مهارت‌هایی چون شجاعت، برقراری ارتباط و جسارت را به آن‌ها بیاموزند.
  موضوع جفت‌گیری حیوانات در داستان مطرح می‌شود.
  کودکان با مشاهده‌ی این سریال با زندگی حیوانات مختلف از بدو تولد تا مرگ آشنا می‌شوند. همچنین موضوعاتی چون شکار و شکارچیان غیرقانونی در سریال مطرح می‌شود.
  این سریال در مکان‌های مختلفی در سرتاسر جهان فیلم‌برداری شده است که کودکان را با موضوعاتی چون آب‌وهوا و سایر ویژگی‌های زیستگاه‌های مختلفی چون آفریقا، قطب و ... آشنا می‌کند.
  در برخی از صحنه‌ها حیوانات با هم درگیر می‌شوند، شکار می‌شوند، کشته می‌شوند و یا در برخی از زیستگاه‌ها در معرض نابودی قرار می‌گیرند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال مستند بچه‌های حیات‌وحش، درباره‌ی چرخه‌ی زندگی حیوانات از بدو تولد تا مرگ است. در هر قسمت از سریال حیوانات مختلفی به دنیا می‌آیند، عشق و محبت را در خانواده تجربه می‌کنند و برای بقا در دل طبیعت می‌جنگند. والدین علاوه بر محبت و مراقبت دائمی از آن‌ها، فرزندان خود را برای زندگی در طبیعت آماده می‌کنند. کودکان یاد می‌گیرند در نبود والدین از خود مراقبت کنند و یا به دنبال غذا بروند. در سریال دوستی، بازی و ماجراجویی حیوانات به تصویر کشیده می‌شود که در دنیای کودکان معنا و قابل درک است. کودکان با مشاهده‌ی سریال با حیوانات و نام آن‌ها آشنا می‌شوند، زیستگاه‌های مختلفی را می‌شناسند، درباره‌ی شکار و شکارچیان غیرقانونی اطلاعاتی به دست می‌آورند و همراه حیوانات به سرزمین‌های زیادی سفر می‌کنند.
  در برخی از صحنه‌های این مستند، حیوانات برای پیدا کردن جفت با هم درگیر می‌شوند، شکار می‌شوند، کشته می‌شوند و یا در مناطقی که در معرض نابودی هستند گیر می‌افتند.

  چکیده داستان

  در هر قسمت از سریال حیوانات مختلفی به دنیا می‌آیند، زندگی در خانواده را تجربه می‌کنند، خطرات زندگی در حیات‌وحش و روبه‌رو شدن با حیوانات دیگر را لمس می‌کنند و برای بقا در اکوسیستم می‌جنگند. آن‌ها در زندگی چالش‌های زیادی را تجربه کرده و به مناطق مختلفی از کره زمین سفر می‌کنند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما شیرها در چه نوع زیستگاه‌هایی می‌توانند زندگی کنند؟
  فکر می‌کنید شکار بی‌رویه چه مشکلاتی در زندگی حیوانات ایجاد می‌کند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۸
  کارگردان Helena Bonham Carter
  رتبه MPAA TV-PG
  مدت زمان ۳۰
  کشور سازنده انگلستان
  استودیو Humble Bee Films
  بازیگران هلنا بونهام کارتر
  سال انتشار ۲۰۲۲