بیم کوچولوی قدرتمند

(Mighty Little Bheem)

thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و کمدی درباره‌ی یک کودک نوپا با قدرت غیرعادی و کنجکاوی‌های او در محیط پیرامون

سال: 2019
  بررس فیلم: علی نجفی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کنجکاوی‌ها و شیطنت‌های بیم در دنیای کودکی معنادار است. او همه‌ چیز را به شکل بازی و تجربه‌ی نو می‌بیند و در قسمت‌هایی دوستی با کودک دیگری را نیز تجربه می‌کند.
  بیم همیشه در حال کنجکاوی در مورد چیزها و پدیده‌های اطراف خود است.
  بچه‌ها فقط یک لباس زیر به تن دارند. در یک قسمت، همان هم از پای بیم در می‌آید اما زاویه‌ی دوربین از نیم‌رخ است و اندام تناسلی او معلوم نیست.
  سبک زندگی در مزرعه با حیوانات، همراه با پوشش و فرهنگ هند در سریال برجسته است.
  کنجکاوی‌های بیم معمولاً با خطراتی هم همراه است؛ مثلاً در یک قسمت شیر به دنبال شکار و خوردن اوست یا در قسمت دیگر، بیم از بالای درخت به دهان تمساح سقوط می‌کند. بیم با قدرت زیادش حیوانات را پرتاب می‌کند یا با چوب می‌زند. در یک قسمت هم کودک بدجنس به او فلفل می‌خوراند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال، انیمیشنی کامپیوتری و چهارمین سریال بر اساس سری مشهور بیم کوچولوست که خود آن بر اساس شخصیت اسطوره‌ای سانسکریت، مهاباراتا، ساخته شده است. داستان در مورد پسرکوچولوی نوپایی به نام «بیم» است که در هر قسمت، به چیزی در پیرامون خود علاقه‌مند می‌شود و معمولاً به تنهایی و بدون بزرگ‌ترها در موردش کنجکاوی می‌کند. او چهاردست‌‌و‌پا محیط اطراف خود را می‌کاود و با روی باز به استقبال تجربه‌های تازه می‌رود. همه‌ چیز در نظر او فرصتی جدید برای شیطنت و بازی است. کنجکاوی مهم‌ترین انگیزه‌ی او برای تجربه و یادگیری است. نمایش سبک زندگی، پوشش و آیین‌های هندی در این سریال می‌تواند برای کودکان آموزنده و انگیزه‌ای برای جستجو و گفتگوی بیشتر باشد.
  در محیط پیرامون بیم خطراتی وجود دارد که او از آن‌ها بی‌خبر است یا نسبت به آن‌ها درکی ندارد؛ حیوانات وحشی و افتادن از بلندی نمونه‌هایی از این خطرات‌اند که او با قدرت غیرعادی خود و کمی خوش‌شانسی از عهده‌شان بر می‌آید. این سریال بی‌کلام است و شخصیت‌ها با حالات چهره و ایما و اشاره ارتباط برقرار می‌کنند. شایان ذکر است بچه‌ها در تمام سریال تنها یک لباس زیر به تن دارند. تماشای سریال برای کودکان کوچک‌تر از ۴ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۴ تا ۶ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در مورد تجربه‌های خطرناک بیم و احساسات‌شان با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  کودک نوپایی به نام بیم با شیطنت و کنجکاوی بی‌حد و اندازه در محیط پیرامونش ماجراجویی و هر چیزی را کندوکاو می‌کند. بزرگ‌ترها معمولاً نزدیک او نیستند و او خودش چهاردست‌و‌پا و به‌تنهایی زمین‌ها و جنگل‌های اطراف خانه را طی می‌کند. در هر قسمت، بیم با موضوع جدیدی روبه‌رو می‌شود و تجربه‌های تازه‌ای کسب می‌کند. او در این ماجراجویی‌ها، گاهی هم با خطراتی نظیر حیوانات وحشی یا سقوط از ارتفاع روبه‌رو می‌شود که با قدرت غیرعادی خود و کمی خوش‌شانسی از پس‌شان بر می‌آید.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  سبک زندگی خانواده‌ی بیم چه تفاوت‌ها یا شباهت‌هایی با خانواده‌ی شما دارد؟
  در این قسمت، کنجکاوی بیم او را با چه تجربه‌های جدیدی روبه‌رو کرد؟ به نظرتان چطور می‌توان با رعایت موارد ایمنی کنجکاوی کرد؟
  شخصیت‌ها بدون این‌که حرفی بزنند، با هم ارتباط برقرار می‌کنند؛ شما منظورشان را از کجا متوجه می‌شوید؟ دوست دارید این‌طور ارتباط برقرار کردن را با دوستان یا اعضای خانواده امتحان کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","کمدی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","کمدی"]
  مدت زمان ۶
  سال انتشار ۲۰۱۹