بینگ

(Bing)
thumbnail
۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مجموعه‌ای انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی بچه‌خرگوش و بازی‌ها و تجربه‌های او در کنار دوستانش و بزرگ‌ترها

سال: 2014
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بینگ در هر قسمت با موضوع و موقعیتی مواجه می‌شود که در جهان کودکان خردسال معنادار و هم‌ذات‌پندارانه است؛ مثلاً از صدای آتش‌بازی می‌ترسد، بادکنک باد می‌کند و آن را می‌ترکاند، در کنار فلاپ آشپزی می‌کند، عروسکش را گم می‌کند یا حباب درست می‌کند. فلاپ مثل بزرگسالی صبور و مهربان در همه‌ی این موقعیت‌ها او را همراهی می‌کند. بینگ دوستانی هم دارد که در کنار آن‌ها بازی و ماجراجویی می‌کند.
  بینگ کنجکاو است و احساسات و خواسته‌هایش را خوب بیان می‌کند. او با فلاپ و دوستانش محترمانه رفتار می‌کند. دوستان بینگ هم این ویژگی‌ها را دارند. فلاپ و آما دو بزرگسال صبور و مهربان‌اند که بچه‌ها را در فعالیت‌هایشان همراهی می‌کنند و به آن‌ها کمک می‌کنند تا مسائلشان را حل کنند. رفتار آن‌ها با کودکان محترمانه است.
  گاهی در دوبله از کلماتی مثل «اضطراری» استفاده شده که ممکن است برای کودکان خردسال نامفهوم باشند. والدین می‌توانند درباره‌ی این کلمات با فرزندشان گفتگو کنند.
  کودکان در جریان بازی‌ها و فعالیت‌های هر قسمت با موضوعات و مهارت‌های مختلفی مثل میوه‌ها و گیاهان و حیوانات، شناخت و بیان احساسات، حل چالش‌های روزمره، مسئولیت‌پذیری و سایر موضوعات رایج در دوران خردسالی آشنا می‌شوند.
  موضوعاتی که بینگ و دوستانش را می‌ترساند ممکن است برای کودکان مخاطب نیز ترسناک باشند؛ مثلاً صدای آتش‌بازی، ترکیدن بادکنک یا گم کردن عروسک.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  مجموعه‌ی انیمیشنی بینگ که با اقتباس از کتاب‌هایی با همین نام، اثر تد دِوان ساخته شده، درباره‌ی بچه‌خرگوش سیاهی به نام بینگ است که در کنار دوستان و بزرگ‌ترهایش به بازی و ماجراجویی می‌پردازد. بینگ و دوستانش در هر قسمت با موضوعاتی مواجه می‌شوند که در زندگی کودکان خردسال رایج و معمول‌اند. دو شخصیت بزرگسال هم در قالب دو عروسک خرگوش و فیل، بچه‌ها را در این موقعیت‌ها همراهی می‌کنند و به آن‌ها در حل چالش‌هایشان کمک می‌کنند. ویژگی شخصیت‌های بزرگسال این است که لزوماً پدر یا مادر بچه‌ها نیستند و کودکان می‌توانند بر مبنای شرایط زندگی خودشان، نقش آن‌ها را مشخص کنند. بینگ در پایان هر قسمت خلاصه‌ای از ماجرای آن روز را تعریف می‌کند. این کار به کودکان خردسال کمک می‌کند تا به توالی اتفاقات توجه کنند و آن‌ها را به خاطر بسپارند.
  این مجموعه صحنه و موقعیت خشن و ترسناکی ندارد ولی موقعیت‌هایی که برای بینگ و دیگران ترسناک‌اند، ممکن است برای کودکان مخاطب نیز ناخوشایند باشند؛ مثلاً ترس از صدای انفجار هنگام نورافشانی یا نگرانی از گم شدن عروسک. نکته‌ی دیگری که والدین باید به آن توجه کنند این است که دو شخصیت بزرگسال به صورت مستمر در کنار بچه‌ها حضور دارند؛ بنابراین بچه‌ها فرصت کمی دارند تا خودشان با مسائلشان مواجه شوند و در صورت نیاز از بزرگ‌ترها کمک بخواهند. این کار می‌تواند آن‌ها را به حضور بزرگ‌ترها در فعالیت‌ها و چالش‌هایشان وابسته کند. تماشای این مجموعه برای کودکان بزرگ‌تر از ۳ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  بینگ خرگوش سیاه سه سالهای است که در کنار دوستانش، فیل، پاندا و دو بچه‌خرگوش سفید، هر روز به بازی و ماجراجویی مشغول است. او مراقبی به نام فلاپ دارد که خرگوش عروسکی نارنجی است و بینگ را در این ماجراجویی‌ها همراهی می‌کند. فلاپ بینگ را در موقعیت‌های مختلف راهنمایی می‌کند، او را سرگرم می‌کند و وقتی بینگ با مسئله‌ای مواجه می‌شود در کنارش می‌ماند تا آرام شود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظرتان بینگ و سولا با هم دوست‌اند؟ از کجا می‌فهمید دوست‌اند؟ شما هم در مهد کودک دوستانی دارید؟
  در این قسمت بینگ و بقیه چه بازی‌هایی کردند؟ چه فعالیت‌هایی کردند؟ شما کدام را بیشتر دوست دارید؟
  به نظرتان بینگ نسبت به فلاپ چه احساسی دارد؟ نسبت به آما چه احساسی دارد؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۲
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۰۴
  رتبه MPAA TV-Y
  مدت زمان ۷
  کشور سازنده انگلستان، ایرلند
  استودیو Acamar Films، Brown Bag Films، Tandem Films، Digitales Studio
  بازیگران الیوت کرلی، کریستان توماس ترتل، مارک رایلنس
  سال انتشار ۲۰۱۴