تام و جری

(Tom and Jerry)

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و کمدی از ماجراهای سرگرم‌کننده‌ی یک گربه‌ی خانگی و یک موش بازیگوش و تعقیب و گریزهای همیشگی آن‌ها

سال: 1940
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  درگیری‌های بین تام و جری، رقابت همیشگی آن‌ها و شیطنت‌هایشان می‌تواند برای کودکان قابل ارتباط باشد.
  جری در بعضی قسمت‌ها سیگار می‌کشد و تام سیگار برگ. محصولات زیادی با شخصیت تام و جری در بازار موجودند و تماشای این سریال ممکن است میل به خرید این محصولات را در کودکان افزایش دهد.
  سریال تام و جری سرشار از صحنه‌های زدوخورد و آسیب زدن به یکدیگر است. هر دوی آن‌ها از انواع و اقسام وسایل استفاده می‌کنند تا یکدیگر را از سر راه بردارند یا هم را آزار بدهند و از این کار لذت هم می‌برند؛ چاقو، اسلحه، تله، مواد منفجره و سم، مواد و سایل مورد استفاده‌ی تام برای کشتن جری است و سر بریدن و قطعه قطعه کردن و دم او را بریدن و انگشت‌های او را لای در و پنجره گذاشتن روش‌های جری برای آزار دادن تام است؛ البته همه‌ی این صحنه‌ها فاقد خون و خونریزی‌اند و با هدف خنده و سرگرمی تولید شده‌اند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی قدیمی دوبعدی و بدون کلام که با الهام از بازی قدیمی موش و گربه ساخته شده، ماجراهای سرگرم‌کننده‌ و خنده‌دار گربه‌ای به نام تام و موشی به نام جری را به تصویر می‌کشد. تام و جری مدام در حال تعقیب و گریزند و در این بین، نقشه‌هایی طراحی می‌کنند تا یکدیگر را از بین ببرند. این نقشه‌ها و واکنش تام و جری به آن‌ها خنده‌دار و سرگرم کننده است اما هیچ‌ یک از این رفتارهای خشن برایشان پیامدی به دنبال ندارد. در معدود صحنه‌هایی که هر یک از آن‌ها توسط نفر سومی مورد تهدید قرار می‌گیرد،‌ آن‌ها دست از آزار یکدیگر برمی‌دارند و سعی می‌کنند هم را نجات دهند.
  سریال تام و جری سرشار از صحنه‌های زدوخورد و آسیب زدن به یکدیگر است. هر دوی آن‌ها از انواع و اقسام وسایل استفاده می‌کنند تا یکدیگر را از سر راه بردارند یا هم را آزار بدهند و از این کار لذت هم می‌برند؛ چاقو، اسلحه، تله، مواد منفجره و سم، مواد و سایل مورد استفاده‌ی تام برای کشتن جری است و سر بریدن و قطعه‌قطعه کردن و دم او را بریدن و انگشت‌های او را لای در و پنجره گذاشتن، روش‌های جری برای آزار دادن تام؛ البته همه‌ی این صحنه‌ها فاقد خون و خونریزی‌اند. تماشای این کارتون برای کودکان زیر ۵ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۵ تا ۷ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  در همه‌ی قسمت‌ها تام گربه‌ای است که تلاش می‌کند بر جری موشه چیره شود؛ هرچند در بیشتر مواقع در نهایت، جری با تغییر شرایط بر او پیشی می‌گیرد. برای نمونه، تام یک تله موش عالی برای به دام انداختن جری طراحی می‌کند. همه ‌چیز خوب پیش می‌رود تا این‌که جری از دام می‌گریزد و تام خودش در آن تله گرفتار می‌شود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  چه موضوعاتی در تام و جری برای شما خنده‌دار است؟ به نظرتان درست است برای خندیدن، دیگران را آزار بدهیم؟
  از تام بیشتر خوش‌تان می‌آید یا از جری؟ چه چیزی در رفتار او را دوست دارید؟
  به نظر شما رفتارهای تام و جری در واقعیت هم بدون خطرند و به کسی آسیب نمی‌رسانند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","کمدی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","کمدی"]
  مدت زمان ۸
  سال انتشار ۱۹۴۰