تایتان‌های نوجوان به پیش

(Teen Titans Go!)

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۸ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ابرقهرمانی درباره‌ی پنج قهرمان نوجوان، درگیری‌ها و رقابت‌های روزمره‌شان با هم و مأموریت‌های ابرقهرمانی‌شان

سال: 2013
  بررس فیلم: نیکو علیپور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تایتان‌ها با هم حسادت و رقابت می‌کنند، تنبلی می‌کنند، با هم به چالش و مسئله می‌خورند و مسائلی را تجربه می‌کنند که در جهان کودکان معنادارند. داشتن ابرقهرمانی همیشه پیروز هم در جهان کودکان قابل ارتباط است.
  شخصیت‌های دختر و پسر به یکدیگر علاقه دارند و با هم سر و سری دارند؛ مثلاً رابین و اسپیدی به استارفایر علاقه دارند. به‌طور کلی رفتار و شخصیت و لحن حرف زدن تایتان‌ها و چگونگی ارتباطات‌شان با هم بیشتر شبیه آدم بزرگ‌هاست. شوخی‌هایی مثل نشان دادن باسن و خارج شدن گاز معده به شکل طنز در قسمت‌های مختلف دیده می‌شود. مأموریت‌های ابرقهرمانی شخصیت‌ها برای مبارزه با موجودات شرور، موضوع کودکانه‌ای نیست.
  گاهی از کلماتی مانند احمق استفاده می‌شود. لحن گفتگوی شخصیت‌ها در خیلی از صحنه‌ها تمسخرآمیز یا تهدیدآمیز است؛ سر و ظاهر هم را مسخره می‌کنند، برای هم شاخ و شانه می‌کشند یا یکدیگر را از قدرت‌شان می‌ترسانند. شخصیت‌ها عموماً با لحن عصبی و خشن و با فریاد با هم صحبت می‌کنند.
  ماموریت‌های قهرمانانه‌ی تایتان‌ها ممکن است برای کودکان ترسناک باشد. در طول سریال شاهد صحنه‌های درگیری و انفجار و تصادف هستیم. بعضی از شخصیت‌ها از اسلحه‌هایی مانند تفنگ و شمشیر استفاده می‌کنند. بازوی یکی از آن‌ها تبدیل به تفنگ می‌شود. تایتان‌ها از شکستن و خرد کردن و تخریب وسایل ابایی ندارند. در بیشتر مواقع هم در حال درگیری و زدوخورد با هم‌اند. فضای کلی سریال سرشار از کل‌کل‌های کلامی و دعوا و درگیری فیزیکی است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی که بر اساس داستان‌های کمیک دی سی (داستان‌های ابرقهرمان‌هایی مانند بتمن و سوپرمن) ساخته شده و یک سریال ابرقهرمانی است، درباره‌ی شخصیت‌های اصلی سریال قبلی با نام تایتان‌های نوجوان است که در نقش‌های کوچک‌تر یا اغراق ‌شده ظاهر می‌شوند. داستان‌ها درباره‌ی پنج تایتان نوجوان است که در برج تایتان‌ها با یکدیگر زندگی می‌کنند. در این سریال، از طرفی شاهد چگونگی مواجهه‌ی این پنج قهرمان با مشکلات عادی و روزمره‌ای مثل حسادت، دوستی، دعوا و درگیری هستیم و از طرف دیگر، مأموریت‌های قهرمانی تایتان‌ها و مبارزات آن‌ها با موجودات بدجنس و شرور را دنبال می‌کنیم. همچنین این سریال، پیوندی قوی با دیگر شخصیت‌های جهان دی سی دارد و در طول سریال اشاراتی به شخصیت‌های لیگ عدالت می‌شود. در مجموع به نظر می‌رسد این سریال با هدف سرگرم کردن کودکان ساخته شده است.
  سریال، صحنه‌های خشن و ترسناک زیادی دارد. فضای کلی داستان‌ها سرشار از کل‌کل‌های کلامی و دعوا و درگیری فیزیکی است. تایتان‌ها از سلاح‌های گوناگون استفاده می‌کنند، مدام با هم درگیر می‌شوند و لحن حرف زدن‌شان خشن و عصبی و رقابت‌جویانه است. طنز و شوخی‌های بی‌ادبانه هم در موقعیت‌های مختلف اتفاق می‌افتد. همچنین، رفتار و شخصیت و لحن حرف زدن تایتان‌ها و چگونگی ارتباطات‌شان با هم بیشتر شبیه آدم‌بزرگ‌هاست. مأموریت‌های ابرقهرمانی آن‌ها برای مبارزه با موجودات شرور نیز موضوع کودکانه‌ای نیست. تماشای این سریال برای کودکان زیر ۸ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۸ تا ۱۰ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت گفتگو درباره‌ی رفتارهای خشن شخصیت‌ها و سایر موضوعات مطرح‌شده در داستان‌ها را داشته باشند.

  چکیده داستان

  پنج تایتان نوجوان به نام‌های ریون، رابین، حیوونک، سایبورگ و استارفایر در برج تایتان‌ها زندگی می‌کنند. رابین، رهبری این تیم ابرقهرمانی را بر عهده دارد. قدرت‌های فردی هر یک از تایتان‌ها باعث می‌شود با اتفاقات غیرقابل‌ پیش‌بینی و مهیجی در هر قسمت روبه‌رو شویم. آن‌ها مدام در حال رقابت و درگیری با یکدیگرند و در این بین، مأموریت‌های ابرقهرمانی برای مبارزه با موجودات شرور را نیز بر عهده دارند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  سریال تایتان‌ها چه فرقی با بقیه‌ی داستان‌های ابرقهرمانان دارد؟ به نظر شما چه چیزی در این داستان‌ها برای بچه‌ها لذت‌بخش است؟
  چه چیزی باعث خنده‌دار بودن این سریال می‌شود؟
  دوست دارید قدرت کدا‌م‌ یک از شخصیت‌ها را داشته باشید؟ اگر این قدرت را داشتید، چه کارهایی با آن می‌کردید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ابرقهرمانی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ابرقهرمانی"]
  مدت زمان ۱۰
  سال انتشار ۲۰۱۳