تراکتور قرمز کوچولو

(Little Red Tractor)
thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه از ماجراهای زندگی افراد مختلف در یک مزرعه، مسائل و چالش‌های مختلف آن‌ها و راه‌حل‌هایشان، با تأکید بر همدلی و کار گروهی

سال: 2004
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  فضای کارتون مثل بازی‌های کودکانه، شامل ایفای نقش کودکان در شغل‌ها و موقعیت‌های مختلفی است که ممکن است در آینده تجربه کنند. از این رهگذر، کودکان با مسئولیت‌پذیری، نوع‌دوستی، مهربانی با دیگران و کار گروهی آشنا می‌شوند و ممکن است از ماجراهای آن برای بازی‌های خود ایده بگیرند.
  همه‌ی شخصیت‌های سریال خلاق و پرتلاش‌اند. آن‌ها در حل مسائل به هم کمک می‌کنند و مانند اعضای مختلف یک تیم، با هم همکاری می‌کنند. ارتباط شخصیت‌ها با هم محترمانه و دوستانه است.
  در بعضی موقعیت‌ها از عبارات ناسزا استفاده شده: لعنتی، آشغال، قراضه، عجب رویی داره.
  کودکان در خلال داستان‌ها با ماشین‌ها و تجهیزات مختلف مزرعه، خرید و فروش و بعضی مناسبات شغلی بین بزرگ‌ترها آشنا می‌شوند.
  فضای سریال تصویر نسبتاً مفصلی از زندگی و مناسبات اجتماعی در مزرعه‌ای در انگلیس را نشان می‌دهد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی که با تکنیک استاپ‌موشن و با اقتباس از مجموعه کتاب‌هایی از کولین ریدر ساخته شده، ماجراهای روزمره‌ی افراد مختلفی در یک مزرعه‌ی سرسبز و زیباست. شخصیت اصلی سریال که یک تراکتور قدیمی قرمز است، همراه با راننده‌اش، استَن، هر روز به جاهای مختلف سر می‌زنند و به مردم کمک می‌کنند تا مسائل مختلفی را که برایشان پیش می‌آید، حل کنند. افراد این مزرعه روابط گرم و نزدیکی با هم دارند و به هم کمک می‌کنند تا زندگی شاد و آرامی داشته باشند. فضای کلی سریال مثبت و دوست‌داشتنی است و روابط بین افراد، سازنده و موثر است. حال و هوای داستان‌ها شبیه بازی‌های کودکانه‌ی ایفای نقش است که به کودکان کمک می‌کند تا نقش‌های اجتماعی آینده‌شان را تمرین و تجربه کنند.
  این سریال صحنه و موقعیت ترسناک و خشنی ندارد، ولی گفتگوهای زیاد بین شخصیت‌ها و تازه بودن یا ناآشنا بودن فضای مزرعه و مناسبات بین شخصیت‌ها برای بعضی از کودکان، ممکن است آن‌ها را از تماشای سریال خسته کند. در این سریال شخصیت دختری به نام نیکولا هست که دستیار پدر مکانیکش است. حضور او می‌تواند در شکستن کلیشه‌های جنسیتی در مورد شغل‌های زنانه و مردانه موثر باشد ولی متأسفانه در نسخه‌ی دوبله‌ی سریال که از شبکه‌ی پویا پخش شده، روی این شخصیت صدای مرد گذاشته شده و به عنوان پسر تعمیرکار معرفی شده است. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۵ سال، سریال را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا بتوانند در مورد موضوعات مختلف مطرح‌شده در داستان‌ها با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  در مزرعه‌ای سرسبز و زیبا خانواده‌های مختلفی زندگی می‌کنند. استَن و تراکتور قدیمی قرمزرنگش از شخصیت‌های اصلی این سریال‌اند که همیشه در حال کمک رساندن به افراد مختلف و حل مسائل دیگران‌اند. بقیه‌ی افراد مزرعه نیز در نقش‌های مختلفی مثل تعمیرکار، آسیابان، نوازنده یا نقاش در داستان‌ها حضور دارند و هر روز ماجراهای مختلفی از سر می‌گذرانند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز استن و تراکتورش با چه مسئله‌ای مواجه شدند؟ آن‌ها چگونه مسئله را حل کردند؟
  شما با دوستان‌تان بازی‌هایی می‌کنید که هر کس شغلی داشته باشد؟ شما دوست دارید نقش چه شغلی را بازی کنید؟ شغل شما چه کمکی به دیگران می‌کند؟
  به نظر شما چه شغل‌هایی به دیگران کمک می‌کنند؟ تا به حال شده نیاز به کمک داشته باشید و از یکی از شغل‌ها کمک بگیرید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۴
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۰۱
  مدت زمان ۱۰
  سال انتشار ۲۰۰۴