تروترو

(Trotro)

thumbnail
۳ سال به بالا
۳ تا ۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه از اتفاقات زندگی یک کره‌الاغ و یادگیری‌ها و تجربه‌های روزمره‌ی او در کنار خانواده و دوستانش

سال: 2004
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ماجراهایی که تروترو در کنار خانواده و دوستانش تجربه می‌کند، دوستی‌ها و ناراحتی‌هایش، بازی‌ها و شیطنت‌هایش و راه‌هایی که برای حل مسائل ساده‌ی روزمره‌اش پیدا می‌کند، همگی برای کودکان خردسال همذات‌پندارانه و معنادارند.
  تروترو کنجکاو، مهربان، شاد و پرانرژی است و دوست دارد به بقیه کمک کند. دوستان او هم مهربان و حمایتگرند و در حل مسائل روزمره به هم و به دیگران کمک می‌کنند. والدین تروترو حمایتگر و پرحوصله‌اند و همیشه با محبت و احترام با او رفتار می‌کنند و فرصت تجربه کردن و اشتباه کردن را به او می‌دهند.
  کودکان در خلال داستان‌ها با موضوعات مختلفی مثل طبیعت، حیوانات، و بعضی پدیده‌های طبیعی مثل باد آشنا می‌شوند. همچنین، به مهارت‌هایی مثل همدلی با دیگران، احترام به آن‌ها، شناخت خود و بیان احساسات هم پرداخته می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی که با اقتباس از مجموعه کتاب‌هایی از بندیکت گاتیر ساخته شده، درباره‌ی ماجراهای روزمره‌ی یک کره‌الاغ شاد و بامزه به نام تروترو است که در کنار خانواده و دوستانش زندگی می‌کند. او در هر قسمت با مسئله‌ی تازه و ساده‌ای مواجه می‌شود؛ مثل بادبادک هوا کردن، ارتباط با دوستان، کم خوابیدن و خستگی، بدخلقی و سایر مسائلی که در زندگی کودکان خردسال جاری و روزمره‌اند. او در کنار والدین و دوستانش و با کمک و همراهی آن‌ها این مسائل را حل می‌کند و در کنار به‌ دست‌ آوردن تجربه‌های تازه، احساس خوبی نیز نسبت به خودش و دیگران پیدا می‌کند.
  رویکرد این سریال در آموزش، مثبت و غیرمستقیم است؛ به این معنی که با شناخت کودک خردسال و نیازها و علاقه‌هایش و با نزدیک شدن به جهان کودکان، سعی دارد به آن‌ها کمک کند تا خود و دنیای اطراف‌شان را بهتر بشناسند و ارتباط بهتری با جهان برقرار کنند. این آموزش‌ها با ایجاد احساس امنیت و آرامش در کودک، او را در یادگیری موضوعات مورد نیازش همراهی می‌کنند. به تصویر کشیدن موقعیت‌های شکست و ناکامی و حضور حمایتگر خانواده و دوستان در این موقعیت‌ها، فرصت‌های یادگیری و شناخت خود را در این سریال پررنگ و تأثیرگذار کرده است. تماشای این سریال برای کودکان بالاتر از ۳ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  تروترو کره‌الاغ بامزه‌ای است که همراه مادر و پدرش زندگی می‌کند و دوستانی مثل نانا، لی‌لی و بوبو دارد. آن ها هر روز با هم بازی می‌کنند و تجربه‌های تازه‌ای به‌دست می‌آورند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز داستان تروترو در مورد چه بود؟ چه کسانی در این قسمت حضور داشتند؟
  شما با دوستان تان چه بازی‌هایی می‌کنید؟ چطور به آن ها نشان می‌دهید که با هم دوست‌اید؟
  رابطه‌ی تروترو با مامان و بابایش چگونه است؟ رفتار مامان و بابا با او چگونه است؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  مدت زمان ۴
  سال انتشار ۲۰۰۴