تلاش کردن

(TRYING)
thumbnail
۱۷ سال به بالا
۱۵ تا ۱۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی کمدی درباره‌ی تلاش زن و شوهری برای به سرپرستی گرفتن یک کودک، همراه با مضامینی چون عشق و دوست داشتن

سال: 2020
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  جیسون و نیکی زوج خیلی خوبی هستند. آن‌ها با هم همراه و دوستند و همیشه به هم راست می‌گویند و پنهان‌کاری نمی‌کنند. همیشه سعی می‌کنند مشکلاتشان را با گفت‌وگو حل کنند، همدیگر را سرزنش نمی‌کنند و به هم کمک می‌کنند آدم‌های بهتری باشند.
  فِردِی به اریکا خیانت می‌کند و روز غسل تعمید بچه‌شان، زن جوانی او را تا کلیسا می‌رساند. در یکی از موقعیت‌ها جیسون با نامزد قبلی‌اش قرار می‌گذارد و از او می‌خواهد اگر برای تحقیقات سراغش رفتند، از جیسون تعریف کند. در چند موقعیت بالاتنه‌ی لخت جیسون نمایش داده می‌شود. نوشیدن مشروبات الکلی و کشیدن سیگار در بعضی از صحنه‌ها دیده می‌شود.
  مخاطب با تماشای این سریال با شرایط به فرزندخواندگی گرفتن آشنا می‌شود؛ اینکه انسان‌ها برای به فرزندی گرفتن یک کودک باید چه شرایطی از نظر روحی و ذهنی داشته باشند و این‌که چطور باید خودشان را آماده کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال تلاش کردن ماجرای زوج جوانی است که چند سال است ازدواج کرده‌اند، ولی بچه‌دار نشده‌اند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند بچه‌ای را به فرزندخواندگی بگیرند، ولی با اتفاق‌های زیادی مواجه می‌شوند. این سریال حاوی مضامین انسان‌دوستانه‌ی بسیاری است. این‌که چطور دو تا آدم معمولی با شغل‌ها و تحصیلات معمولی می‌توانند پدر و مادر خیلی خوبی باشند. جیسون و نیکی تلاش زیادی می‌کنند تا با خودِ واقعی‌شان کنار بیایند. اوایل اعتمادبه‌نفس چندانی ندارند، ولی کم‌کم شرایط برای آن‌ها تغییر می‌کند. رابطه‌ی عاطفی آن‌ها خیلی خوب است و سعی می‌کنند به هم کمک کنند تا آدم‌های بهتری باشند.

  چکیده داستان

  جیسون و نیکی چند سال است ازدواج کرده‌اند، ولی نمی‌توانند بچه‌دار شوند. دکتر به آن‌ها می‌گوید شانس بچه‌دار شدنشان خیلی کم است. آن‌ها تصمیم می‌گیرند بچه‌ای را به سرپرستی بگیرند و به موسسه‌ای می‌روند و فرم‌های تقاضا برای فرزندخواندگی را پر می‌کنند و همان موقع است که با مسائل زیادی مواجه می‌شوند. آن‌ها گاهی اعتمادبه‌نفس لازم را ندارند و گاهی می‌ترسند، ولی درنهایت تصمیم می‌گیرند خودِ واقعی‌شان باشند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظرتان شرایط به فرزندخواندگی گرفتن یک کودک در ایران چه تفاوتی دارد با آن‌چه در این سریال نمایش داده شده؟
  فکر می‌کنید جیسون و نیکی می‌توانند پدر و مادرهای خوبی باشند؟ چرا؟
  به نظر شما آیا شرایط مالی پدر و مادرها مهم‌تر است یا رابطه‌ی دوستانه‌شان با بچه‌ها؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۳
  تعداد قسمت ها تا کنون ۲۵
  رتبه MPAA TV-۱۴
  مدت زمان ۳۰
  کشور سازنده انگلستان
  استودیو BBC Studios
  بازیگران استر اسمیت، ریف اسپال، سیان بروک
  سال انتشار ۲۰۲۰