تندرها به پیش

(Thunderbirds Are Go)

thumbnail
۱۳ سال به بالا
۱۱ تا ۱۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و علمی‌تخیلی درباره‌ی یک گروه نجات بین‌المللی و همکاری آن‌ها برای کمک به حل بحران‌هایی در هر جایی از زمین، دریا و فضا

سال: 2015
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  روابط بین برادران و هدف آن‌ها برای نجات دیگران می‌تواند برای نوجوانان قابل ارتباط و معنادار باشد.
  گروه نجات همه‌ی مأموریت‌هایشان را با همکاری و کار گروهی پیش می‌برند و به نتیجه می‌رسانند. آن‌ها از مافوق‌شان حرف‌شنوی دارند و در عین حال، نظر خودشان را بیان می‌کنند. گروه نجات در همه‌ی مأموریت‌ها از هم حمایت می‌کنند.
  موضوع اصلی سریال که مأموریت گروه برای نجات مردم دنیاست، موضوع کودکانه‌ای نیست.
  گاهی از کلمات توهین‌آمیز استفاده شده: متجاوز، فضول، خانم کوچولو. لحن شخصیت‌ها در خیلی از موقعیت‌ها تند و خشن است.
  سراسر سریال شاهد صحنه‌های برخورد وسایل نقلیه‌ی شخصیت‌ها به هم و به ساختمان‌ها، سقوط از صخره و تعقیب و گریز و پرت شدن و تصادف ماشین‌ها هستیم. البته این صحنه‌ها کارتونی و غیرواقعی‌اند و به آسیب و جراحتی منجر نمی‌شوند. روش شخصیت‌ها در مواجه شدن با کسانی که برایشان مزاحمت ایجاد می‌کنند، از سر راه برداشتن است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی که به ‌صورت کامپیوتری و سه‌بعدی و در ادامه‌ی سریالی به نام تندرها ساخته شده، به زمانی در آینده مربوط می‌شود. گروهی به نام گروه نجات بین‌المللی که متشکل از ۵ برادر و وسایل نقلیه و تجهیزات فوق پیشرفته‌ی آن‌هاست، مأموریت دارند تا هر بحرانی در هر کجای دنیا پیش می‌آید حل کنند و مردم جهان را نجات دهند. آن‌ها که این گروه و تجهیزاتش را از پدر فضانوردشان به ارث برده‌اند، با احساس تعهد و روحیه‌ی کار گروهی بالایی که دارند، در همه‌ی مأموریت‌ها با هم همکاری می‌کنند و هر کس، در عین حالی که نقش و وظیفه‌ی خودش را به بهترین شکل انجام می‌دهد، به دیگران هم کمک می‌کند تا مأموریتشان به نتیجه‌ی مطلوب برسد. اعضای گروه دشمنی شرور به نام هود دارند که او را مسئول تصادف و ناپدید شدن پدرشان می‌دانند و در همه‌ی قسمت‌ها باید با نقشه‌های او برای به چنگ آوردن مخفیگاه‌شان نیز مبارزه کنند. دوستی، کار گروهی، شجاعت و اهمیت نجات دیگران از مفاهیم مورد تأکید در این سریال‌اند.
  سراسر سریال شاهد صحنه‌های برخورد وسایل نقلیه‌ی شخصیت‌ها به هم و به ساختمان‌ها، سقوط از صخره، تعقیب و گریز، پرت شدن و
  تصادف ماشین‌ها هستیم. هرچند این صحنه‌ها کارتونی و غیرواقعی‌اند و به آسیب و جراحتی منجر نمی‌شوند اما فضای کلی سریال را کاملاً تحت‌الشعاع قرار داده‌اند. شخصیت‌ها به‌محض مواجهه با افرادی که برایشان مزاحمت ایجاد می‌کنند تصمیم می‌گیرند از سر راه برش دارند. همه‌ی این رفتارها در کمال خونسردی و بدون کوچک‌ترین همدلی با طرف مقابل انجام می‌شوند. موضوع اصلی سریال در مورد نجات جهان است که به دنیای کودکان ارتباطی ندارد؛ هرچند می‌تواند برای نوجوانان معنادار باشد. تماشای این سریال برای کودکان کوچک‌تر از ۱۱ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان و نوجوانان ۱۱ تا ۱۳ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در مورد موضوعات مختلفی که در داستان‌ها طرح می‌شوند با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  جف تریسی که در گذشته فضانورد بوده، بعد از به دست آوردن ثروتی هنگفت تصمیم می‌گیرد آن را برای خدمت رساندن به دیگران صرف کند. بنابراین یک گروه نجات بین‌المللی راه می‌اندازد که یک سرویس خدمات اورژانس است و با وسایل نقلیه و ابزارهای پیشرفته‌ای تجهیز شده تا به اعضای گروه این امکان را بدهد که در سریع‌ترین زمان ممکن به بحران‌هایی که در دریا، هوا، فضا و زمین پیش می‌آید واکنش نشان دهند. ۵ پسر جف اعضای اصلی گروه نجات‌اند و چند شخصیت زن و مرد دیگر حمایت از اعضای اصلی را بر عهده دارند. در شروع سریال، جف ناپدید شده و شخصیتی شیطانی به نام هود که در تصادف و ناپدیدشدن او نقش داشته، دشمن گروه نجات است. او همیشه در تلاش است تا مخفیگاه آن‌ها را به چنگ آورد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  چه چیزی را در این سریال بیشتر دوست دارید؟ از کدام شخصیت بیشتر خوش‌تان می‌آید؟ به نظرتان شخصیت‌ها بدون ابزارهای پیشرفته‌شان قدرتی داشتند؟
  بعد از تماشای این سریال چه احساسی دارید؟ دوست دارید چکار کنید؟
  به نظر شما هدف از ساخت فیلم‌ها و سریال‌هایی که شخصیت‌ها باید دنیا را نجات دهند، چیست؟ چرا روز به روز تعداد آن‌ها بیشتر می‌شود؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["علمی-تخیلی","ماجراجویی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["علمی-تخیلی","ماجراجویی"]
  مدت زمان ۲۲
  سال انتشار ۲۰۱۵