توت‌فرنگی کوچولو

(Strawberry Shortcake Berry Bitty Adventures)

thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی دخترانی هم‌سن و سال و دوستانی وفادار، و ماجراجویی‌ها و تجربه‌های روزمره‌ی آن‌ها

سال: 2010
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ارتباط و دوستی بین توت‌فرنگی و دیگران، چالش‌ها و مسائل بین آن‌ها و تلاش جمعی‌شان برای حل مسائل، موضوعات معناداری در دنیای کودکان‌اند.
  همه‌ی شخصیت‌های اصلی، مهربان و خوش‌رفتارند و در همه حال آماده‌ی کمک کردن به یکدیگرند. آن‌ها به هم احترام می‌گذارند و تفاوت‌های یکدیگر را می‌پذیرند. در همه‌ی قسمت‌ها به نکاتی در مورد ارتباط مثبت با دیگران و احترام و کمک به آن‌ها اشاره می‌شود.
  اسباب‌بازی‌ها و محصولات مختلفی با شخصیت توت‌فرنگی در بازار موجود است و تماشای سریال ممکن است میل به خرید این محصولات را در کودکان به جریان بیندازد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی که به ‌صورت کامپیوتری ساخته شده، درباره‌ی دختری به نام توت‌فرنگی است که با دوستانش در شهر توت‌ها زندگی می‌کند. او و دوستانش در هر قسمت با مسئله‌ای مواجه می‌شوند و با همکاری هم تلاش می‌کنند آن را حل کنند. در خلال حل این مسائل به موضوعاتی مثل دوستی، مسئولیت‌پذیری، صداقت و سایر موضوعاتی که در زندگی کودکان خردسال جریان دارند، پرداخته می‌شود. توت‌فرنگی و دوستانش از مواجه‌شدن با چالش‌ها نگران نمی‌شوند و با روی گشاده و با اعتماد به کمک و همراهی یکدیگر به استقبال آن‌ها می‌روند و روش‌های خلاقانه‌ای برای حل مسائلشان پیدا می‌کنند.
  موضوع و صحنه‌ی ترسناک و خشنی در سریال وجود ندارد و مسائلی که برای شخصیت‌ها پیش می‌‌آید، عموماً در محدوده‌ی تجربه‌های کودکان خردسال‌اند. اما طولانی بودن هر قسمت و گفتگوهای زیاد بین شخصیت‌ها ممکن است دنبال کردن داستان‌ها را برای کودکان کوچک‌تر دشوار کند. همچنین، شخصیت‌های این سریال با وجود این‌که قرار است کودک باشند، خیلی به ظاهر و سر و وضع‌شان اهمیت می‌دهند؛ در حدی که در دنیای کودکان معمول نیست و بیشتر تداعی‌کننده‌ی دغدغه‌های بزرگسالان در مورد ظاهر است. از طرفی، اسباب‌بازی‌ها و محصولات مختلفی با شخصیت توت‌فرنگی در بازار موجود است و تماشای سریال ممکن است میل به خرید این محصولات را در کودکان به جریان بیندازد. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۵ سال این سریال را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  توت‌فرنگی دختری است که صاحب یک کافه‌ی توت‌فرنگی است. او و دوستانش در شهر کوچک توت‌ها زندگی می‌کنند و در هر قسمت ماجراهای مختلفی را تجربه می‌کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  چه چیزهایی در این سریال را دوست دارید؟ بعد از تماشای هر قسمت چه احساسی دارید؟
  به نظر شما توت‌فرنگی و بقیه با هم دوست‌اند؟ از کجا می‌فهمید دوست‌اند؟
  وقتی برای توت‌فرنگی و دوستانش مسئله‌ای پیش می‌آید چگونه آن را حل می‌کنند؟ در این قسمت چه مسئله‌ای برایشان پیش آمد؟ چگونه آن را حل کردند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  مدت زمان ۲۹
  سال انتشار ۲۰۱۰