توله‌سگ‌های قهرمان

(Super pupz)
thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی ماجراجویانه درباره‌ی سقوط موجودی فضایی، تلاش توله‌سگ‌ها برای نجات او، همراه با مضامینی چون دوستی و همدلی

سال: 2022
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  هر کدام از سگ‌ها صاحب جدیدی پیدا می‌کنند که بچه‌های نوجوانی هستند. خانواده‌ی جِی‌جِی محصولات موسیقی می‌فروشند و به او می‌گویند برای استفاده از صفحه‌ها و محصولات موسیقی باید از خواهر کوچک‌ترش مراقب کند. او با این‌که این کار را خیلی دوست ندارد، همه‌ی سعی‌اش را می‌کند و با مسئولیت‌پذیری زیاد از خواهرش مراقبت می‌کند. اِما و مادرش دکه‌ی فروش ماهیِ سرخ‌شده دارند. او با این‌که خیلی دوست دارد با دوست‌هایش خوش بگذراند، به مادرش کمک می‌کند. با این‌که بعضی وقت‌ها از این موضوع ناراحت است، ولی تلاش می‌کند کارش را درست انجام دهد. پدر و مادر توری از هم جدا شده‌اند. پدر توری یکی از سگ‌ها را به او هدیه‌ می‌دهد و به او می‌گوید این سگ می‌تواند بهترین دوست تو باشد. آندره هم رابطه‌ی خیلی خوبی با پدربزرگش دارد. آن‌ها با هم به رصد ستاره‌ها می‌روند. شب سقوطِ زتا آندره و پدربزرگش ماجرا را از دور می‌بینند. بچه‌ها با کمک هم سعی می‌کنند از ماجرا سردر بیاورند و به زتا کمک کنند. آن‌ها به هم اعتماد می‌کنند و برای نجات زتا جانشان را به خطر می‌اندازند، ولی در نهایت موفق می‌شوند زتا را از مرگ نجات بدهند و او را پیش خانواده‌اش بفرستند. تجربه‌ی ماجراجویی شخصیت‌های فیلم، دوستی، همدلی و مسئولیت‌پذیری ممکن است برای کودکان معنادار باشد.
  وقتی آندره به اِما، توری و جِی‌جِی می‌گوید باید راز سگ‌ها را کشف کنند و این‌که این سگ‌ها معمولی نیستند، آن‌ها می‌گویند نمی‌توانند این کار را بکنند، چون هر کدام مشکلات خودشان را دارند. ولی در نهایت بر ترس‌ها و شک‌هایشان غلبه می‌کنند و تصمیم می‌گیرند راز قدرت فرازمینیِ سگ‌ها را کشف کنند. آن‌ها در نهایت همدلی و دوستی عمیقی را تجربه می‌کنند و می‌توانند به زتا کمک کنند.
  تماشای این فیلم ممکن است کودکان را به نجوم و دامپزشکی علاقه‌مند کند.
  فیسک زتا را زندانی می‌کند. او بیمار می‌شود و امیدی به زنده ماندنش نیست. دستیار فیسک به اسم روکو پیش زتا می‌رود و به او می‌گوید به او قدرت فراطبیعی بدهد. همان موقع او تبدیل به پسر جوان چاقی می‌شود که آب‌دماغش را همه جا پخش می‌کند و آب‌دماغش در حجم زیاد به همه چیز می‌چسبد. در یکی از موقعیت‌ها نیز فضایی‌ها فیسک و روکو را با استفاده از زور وارد سفینه‌شان می‌کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال توله‌سگ‌های قهرمان ماجرای سقوط موجودی فضایی به اسم زتا است. دانشمند دیوانه‌ای تصمیم می‌گیرد با زندانی کردن او در موردش تحقیق کند. چون زتا به سگ‌ها علاقه دارد، برایش چهار تا توله‌سگ می‌آورند. زتا با سگ‌ها دوست می‌شود و سگ‌ها او را فراری می‌دهند. ولی موقع فرار زتا دوباره دستگیر می‌شود و سگ‌ها تصمیم می‌گیرند زتا را از دست فیسک نجات بدهند. برای هر کدام از سگ‌ها اتفاق‌های مختلفی می‌افتد. آن‌ها از دست روکو فرار می‌کنند و صاحب‌های جدیدی پیدا می‌کنند. صاحب‌های آن‌ها دخترها و پسرهای نوجوانی هستند که با دلسوزی و مهربانی می‌خواهند راز قدرت سگ‌ها را کشف کنند و وقتی ماجرای زتا را می‌فهمند با کمک دامپزشک شهرشان به زتا کمک می‌کنند نزد خانواده‌اش برگردد. مفاهیمی چون دوستی و مبارزه با شر در سریال پررنگ شده است. بچه‌ها در هر مرحله با استفاده از قوه‌ی تخیل و راه‌های خلاقانه، خودشان را به زتا نزدیک‌تر می‌کنند.
  گاهی موقعیت‌های نسبتاً ترسناک و ناراحت‌کننده‌ای در سریال دیده می‌شود. روکو دائم در حال دنبال کردن سگ‌هاست و می‌خواهد آن‌ها را دستگیر کند. زتا مریض می‌شود و امیدی به زنده ماندنش نیست. در یکی از موقعیت‌ها روکو تبدیل به پسر چاقی می‌شود که آب‌دماغش را همه جا پخش می‌کند. تماشای این سریال برای کودکان کوچکتر از 5 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان 5 تا 7 سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در مورد فیلم با هم گفت‌و‌گو کنند.

  چکیده داستان

  موجودی فضایی به اسم زتا به زمین سقوط می‌کند. دانشمندی دیوانه به اسم فیسک می‌خواهد در مورد زتا تحقیق کند. چون زتا به سگ‌ها علاقه دارد، آن‌ها چهار تا سگ به اسم‌های لونا، اوتیس، چمپ و هگیس می‌آورند تا راز او را کشف کنند. ولی زتا به آن سگ‌ها قدرت‌های عجیب و غریب می‌دهد و آن‌ها نیز به زتا کمک می‌کنند تا فرار کند. ولی موقع فرار زتا دستگیر می‌شود، هر کدام از سگ‌ها صاحب جدیدی پیدا می‌کنند و سگ‌ها و صاحب‌هایشان به کمک هم زتا را نجات می‌دهند و به سیاره‌اش می‌فرستند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  فکر می‌کنید اگر توله‌سگ‌ها با هم همکاری نمی‌کردند، می‌توانستند زتا را نجات بدهند؟
  آیا شما هم تجربه‌ی انجام کاری به صورت گروهی را داشته‌اید؟ به نظر شما انجام کارها به صورت گروهی، چه تاثیری در نتیجه‌ی آن دارد؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۹
  رتبه MPAA TV-Y۷
  مدت زمان ۲۵
  کشور سازنده کانادا
  استودیو Netflix
  بازیگران آرون مک گرگور، الکسیس مکنا، مایکل تیگن
  سال انتشار ۲۰۲۲