تو‌ییرلی‌ووها

(Twirlywoos)

thumbnail
۳ سال به بالا
۳ تا ۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و آموزشی درباره‌ی موجوداتی رنگارنگ و جست‌وخیز و شیطنت همیشگی آن‌ها، همراه با آموزش کلمات و مفاهیم به خردسالان

سال: 2015
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کنجکاوی و میل به شناخت جهان اطراف، در زندگی کودکان معنادار و پررنگ است. توییرلیووها کنجکاو و بازیگوش‌اند، می‌خواهند همه چیز را تجربه کنند و همیشه خوشحال و خندان‌اند. این روحیات برای خردسالان همذات‌پندارانه‌اند.
  توییرلیووها شاد، کنجکاو، باروحیه و مهربان‌اند. ارتباط‌شان با هم و با مخاطب، محترمانه است.
  در بخش‌های زیادی از این سریال، به آموزش زبان مادری پرداخته می‌شود. تکرار کلمات و عبارات می‌تواند به گسترش دامنه‌ی لغات کودکان کمک کند. البته از آن‌جایی که سریال برای آموزش زبان انگلیسی به خردسالان ساخته شده، ممکن است در نسخه‌ی دوبله، بعضی مفاهیم و کلمات به‌دقت و درستی زبان اصلی انتقال پیدا نکنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  توییرلیووها یک سریال تلویزیونی استاپ موشن است که با هدف آموزش زبان انگلیسی ساخته شده است. این سریال با محوریت ۴ شخصیت پرنده‌مانند رنگارنگ و دوست‌داشتنی، سعی در آموزش بعضی کلمات و مفاهیم پرکاربرد در زندگی کودکان خردسال دارد. در هر قسمت که از دو بخش تشکیل شده، ابتدا توییرلیووها که اعضای یک خانواده به نظر می‌رسند، در یک فضای شهری واقعی، مثلاً در یک رستوران یا نمایشگاه، با کلمه و مفهومی آشنا می‌شوند و بعد در بخش دوم و در کشتی خودشان، آن مفهوم و کلمه‌ی مربوط به آن را چندین بار تکرار و تمرین می‌کنند. شخصیت‌ها حرف نمی‌زنند و تکرار کلمات به عهده‌ی راوی داستان‌هاست. توییرلیووها همیشه با راوی در ارتباط‌اند و به حرف‌های او واکنش نشان می‌دهند. این حالت، مخاطبان را هم به مشارکت در داستان ترغیب می‌کند. تماشای این سریال می‌تواند به گسترش دامنه‌ی لغات خردسالانی که در حال گسترش تجربه‌های زبانی خود هستند، کمک کند.
  از آن‌جایی که انتخاب کلمات و روش تکرار و تمرین آن‌ها برای آموزش زبان انگلیسی طراحی شده، ممکن است در دوبله‌ی فارسی، بعضی از مفاهیم و کلمات به درستی درک و پردازش نشوند. بنابراین این سریال زمانی بیشترین تأثیر را در گسترش دامنه‌ی لغات کودکان دارد که برای آموزش انگلیسی و با زبان اصلی استفاده شود. تماشای این سریال برای خردسالان بالاتر از ۳ سال پیشنهاد می‌شود هرچند بهتر است کوچک‌ترها برنامه را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در مورد موضوعاتی که در هر قسمت می‌بینند و کلماتی که یاد می‌گیرند، با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  بیگ‌هو بزرگ، تودلو، چیکدی و چیک اعضای یک خانواده‌ی شاد و بامزه‌اند که هر روز کلمه‌ی تازه‌ای یاد می‌گیرند. آن‌ها که عاشق چای میوه‌ای‌ هستند، به همراه حیوان دریایی خجالتی‌شان، پیکابو، در قایقی کوچک و قرمزرنگ زندگی می‌کنند. در هر قسمت، قایق با بوق خود به توییرلی‌ووها خبر می‌دهد که به جای جدید رسیده‌اند و می‌توانند در آن‌جا چیزهای تازه‌ای یاد بگیرند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  کدام ‌یک از بخش‌های برنامه‌ی توییرلیووها را دوست دارید؟ وقتی به شهر می‌روند یا وقتی به قایق‌شان برمی‌گردند؟
  امروز توییرلیووها چه کلمه‌ای یاد گرفتند؟ شما این کلمه را از قبل می‌شناختید؟
  به نظر شما توییرلیووها با هم چه ارتباطی دارند؟ آن‌ها می‌توانند یک خانواده باشند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","آموزشی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","آموزشی"]
  مدت زمان ۱۰
  سال انتشار ۲۰۱۵