تیش تاش

(Tish Tash)
thumbnail
۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی زندگی یک بچه‌خرس و خانواده‌اش، و تجربه‌های او در حل مسائل همراه با دوست خیالی‌اش

سال: 2020
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تیش و بابی همیشه در حال بازی و گشت و گذارند. آن‌ها با مسائل مختلفی مواجه می‌شوند که در زندگی کودکان خردسال، موضوعات رایجی هستند. دوست خیالی تیش به او کمک می‌کند تا در موقعیت‌هایی که برایش ترسناک یا آزاردهنده‌اند، به خودش اعتماد کند و مسائلش را حل کند. تیش در کنار تاش قوت قلب پیدا می‌کند و با او دوستی را تجربه می‌کند. رابطه‌ی تیش با مادر و پدرش هم می‌تواند برای خردسالان هم‌ذات‌پندارانه باشد.
  تیش کنجکاو و مهربان است. او تلاش می‌کند مستقل باشد و از پس حل مسائل مختلف بربیاید. رابطه‌ی او با والدین و برادرش محترمانه است. والدین هم خوش‌رفتارند و با او و برادرش محترمانه رفتار می‌کنند. تاش دوستی حمایتگر و خلاق است و به تیش کمک می‌کند تا اعتمادبه‌نفس پیدا کند.
  در نسخه‌ی دوبله از کلماتی استفاده شده که برای کودکان خردسال سنگین و نامفهوم‌اند: علیرغم، حمایل، ذات.
  شناخت احساسات مختلف و پذیرفتن آن‌ها و پیدا کردن راه‌حل‌های خلاقانه در موقعیت‌های چالش‌برانگیز، اصلی‌ترین موضوع در قسمت‌های مختلف این سریال است.
  در بعضی از قسمت‌ها موقعیت‌هایی پیش می‌آید که ممکن است برای کوچک‌ترها ترسناک باشند؛ مثلاً مادر سر بچه‌ها و پدر داد می‌زند، بچه‌ها سر چیپس با هم دعوا می‌کنند، تیش در تخیلاتش وارد دهان نهنگ می‌شود، تیش غذای تند می‌خورد و تصور می‌کند توسط گدازه‌های آتشفشان محاصره شده است، او از ارتفاع می‌ترسد، و در قسمتی دیگر از روی ابرهای سیاه بارانی پایین می‌افتد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  تیش تاش، سریال انیمیشنی دوبعدی است. داستان سریال درباره‌ی ماجراهای زندگی روزمره‌ی یک بچه‌خرس به نام تیش در کنار خانواده و دوست خیالی‌اش است. تیش کودکی شاد و کنجکاو است که هر روز همراه با برادرش در حال بازی و ماجراجویی و شناخت دنیای اطراف است. او در این تجربه‌ها که هر کدام یکی از قسمت‌های سریال را تشکیل می‌دهد، با مسائلی مواجه می‌شود که او را نگران و مضطرب می‌کنند یا احساس می‌کند به‌تنهایی نمی‌تواند از پس آن‌ها بربیاید. تیش در چنین موقعیت‌هایی سراغ دوست خیالی‌اش، تاش، می‌رود که بچه‌خرسی حمایتگر و مهربان است و به تیش کمک می‌‌کند تا برای مسئله‌ای که پیش آمده راه‌حلی پیدا کند. در پایان هر قسمت، تیش به دنیای واقعی برمی‌گردد و از این‌که توانسته بر چالشی مسلط شود خوشحال است.
  گاهی بچه‌ها با هم دعوا می‌کنند یا مادر سر آن‌ها داد می‌زند. همچنین بعضی از تخیلات تیش ممکن است برای کودکان خردسال ترسناک باشند؛ مثلاً وقتی غذای تند می‌خورد تصور می‌کند در محاصره‌ی گدازه‌های آتشفشانی است، یا وقتی در میان ابرهاست آن‌ها سیاه می‌شوند تا باران ببارد. بعضی از کلماتی که در نسخه‌ی دوبله استفاده شده‌اند هم ممکن است برای کوچک‌ترها نامفهوم باشند. تماشای این سریال برای کودکان بزرگ‌تر از ۳ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  تیش بچه‌خرسی صورتی است که با مادر و پدر و برادر کوچکش زندگی می‌کند. او دوستی خیالی به نام تاش دارد که بچه‌خرسی آبی‌رنگ است. تیش و برادرش هر روز در حال بازی و ماجراجویی‌اند. تیش هر وقت با مسئله و چالشی مواجه می‌شود همراه تاش به دنیایی خیالی می‌رود و با کمک او می‌تواند مسئله را حل کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظرتان تاش چه کمکی به تیش می‌کند؟ فکر می‌کنید وقت‌هایی که تاش نیست، تیش چگونه مسائلش را حل کند؟
  شما دوست خیالی دارید؟ او چه وقت‌هایی با شما بازی می‌کند؟
  امروز تیش با چه مسئله‌ای روبه‌رو شد؟ او چگونه توانست این مسئله را حل کند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۵۲
  مدت زمان ۵
  کشور سازنده کره جنوبی، سنگاپور، انگلستان، فیلیپین
  استودیو SNK Studios، IMP Studio & Live Ltd.
  بازیگران تالولا کونابیر، روبی کلی، هکتور رابرتسون
  سال انتشار ۲۰۲۰