جنگل دوستی

thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی گروهی از حیوانات جنگل، بازی‌ها و شیطنت‌های روزمره‌شان، مسائل‌شان در ارتباط با هم و تلاش برای حل آن‌ها

سال: 1391
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های حیوانات جنگل، دوستی‌هایشان، خطراتی که برایشان پیش می‌آید، قهر و آشتی‌ها و رقابت‌هایشان و رابطه‌شان با هم، همگی برای کودکان همذات‌پندارانه‌اند.
  حیوانات جنگل روابط خوب و نزدیکی با هم دارند. آن‌ها در عین شیطنت و بازیگوشی، به هم کمک می‌کنند و رفتارشان با هم همراه با محبت و احترام است. وقتی مشکلی پیش می‌آید با هم حرف می‌زنند و سعی می‌کنند با کمک هم مسئله را حل کنند.
  چند جا از کلمات و عبارات توهین‌آمیز استفاده شده: ما رو کچل کردی، از خود راضی، برو بابا.
  کودکان در خلال داستان‌ها با اسامی حیواناتی چون خرگوش، سمور، میمون، خرس و دیگر حیوانات، و نیز با موضوعات مختلفی که عموماً به روابط اجتماعی مربوط می‌شوند، مثل رعایت امانت و احترام به حقوق دیگران و همچنین، با اهمیت حفاظت از محیط زیست آشنا می‌شوند.
  در بعضی قسمت‌ها حیوانات با هم دعوا می‌کنند یا با لحن تندی با هم صحبت می‌کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی که با تکنیک کات‌اوت کامپیوتری ساخته شده، ماجراهای تعدادی از حیوانات جنگل دوستی را به تصویر می‌کشد که با هم دوست‌اند و هر روز ماجراهای مختلفی را تجربه می‌کنند و چیزهای زیادی یاد می‌گیرند. فضای کلی سریال مثبت است و حیوانات با هم رفتار محترمانه‌ای دارند. آن‌ها گاهی با هم به مسئله می‌خورند؛ مثلاً به وسایل هم آسیب می‌زنند یا برای هم مزاحمت ایجاد می‌کنند اما با گفتگو با یکدیگر و با پادرمیانی یکی دیگر از حیوانات، مسائل‌شان را حل می‌کنند و به بازی و شیطنت ادامه می‌دهند. کودکان در خلال داستان‌ها با موضوعات مختلفی که عموماً به روابط اجتماعی مربوط می‌شوند، مثل رعایت امانت و احترام به حقوق دیگران و نیز با موضوع حفاظت از محیط زیست آشنا می‌شوند.
  ریتم سریال کمی آهسته است و درک بعضی جملات حیوانات ممکن است برای کوچک‌ترها دشوار باشد یا حوصله‌شان سر برود. حضور و همراهی بزرگ‌ترها در این مواقع می‌تواند کمک‌کننده باشد. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۵ سال این سریال را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا هم احساس امنیت کنند و هم فرصت داشته باشند در مورد موقعیت‌های پیش‌‌آمده در داستان‌ها با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  خرگوش، سمور، میمون، خرس و بقیه‌ی حیوانات جنگل با هم دوست‌اند و با یکدیگر بازی می‌کنند. هر زمانی هم که به کمک همدیگر نیاز داشته باشند به هم کمک می‌کنند. گاهی رابطه‌ی میان آن‌ها به هم می‌خورد و دعوا یا تنشی بین‌شان به وجود می‌آید که باز هم با کمک هم مسئله را حل می‌کنند و دوستی‌شان را از سر می‌گیرند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  با چه حیواناتی در این سریال آشنا شدید؟ تا به حال این حیوانات را دیده‌اید؟
  شیطنت‌ها و بازی‌های حیوانات را دوست دارید؟ شما با دوستان‌تان چه بازی‌هایی می‌کنید؟
  به نظر شما حیوانات جنگل دوستی، چگونه مشکلات و اختلافات‌شان را حل می‌کنند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  مدت زمان ۱۲
  سال انتشار ۱۳۹۱