جنگل عجایب

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۸ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی زندگی موجوداتی عجیب‌غریب در کنار هم و در جنگل، مواجه شدن با مسائل ترسناک مختلف و همکاری برای حل آن‌ها

سال: 1395
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  روابط موجودات جنگل با هم و دوستی‌ها و درگیری‌هایشان می‌تواند برای کودکان قابل ارتباط باشد.
  بیشتر موجودات با هم دوست‌اند و روابط خوبی با هم دارند. وقتی مشکلی پیش می‌آید به هم کمک می‌کنند.
  از کلمات و عبارات توهین‌آمیز و خشن زیاد استفاده شده: می‌کشمش، بیچاره‌ش می‌کنم، بلایی سرش میارم، حالی‌ش می‌کنم، مگه با تو نیستم، قدرنشناس، سر به هوا، ساکت شو، احمق نباش، تا حالش جا بیاد، بی‌رحم، نادون، حساب‌شون رو رسیدیم. لحن شخصیت‌ها در خیلی از موقعیت‌ها تند و خشن و ترسناک است.
  کودکان با بعضی از داستان‌های مرزبان‌نامه آشنا می‌شوند.
  ظاهر موجودات جنگل و فضای کلی داستان‌ها ترسناک و دلهره‌آور است. جنگل همیشه تاریک و در خیلی از مواقع مه‌آلود است. صداهای عجیبی شنیده می‌شود. موجودات بدجنس جنگل رفتارهای ترسناک و خشنی دارند. گاهی از دریاچه‌ای عبور می‌کنند که تاریک و مه‌گرفته است. گاهی موجود بدجنسی دیگران را می‌زند و پرت می‌کند. موجوداتی ناپدید می‌شوند و مشخص می‌شود موجود بدجنس آن‌ها را خورده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی که به‌صورت کامپیوتری و سه‌بعدی و با اقتباسی آزاد از قصه‌های مرزبان‌نامه ساخته شده، درباره‌ی زندگی موجوداتی عجیب و غریب است که در جنگلی سرسبز کنار هم زندگی می‌کنند. ظاهر آن‌ها یادآور حیوانات مختلفی است که با الهام از هیولاهای کارتون‌های امروزی، به صورت‌هایی عجیب تغییر شکل داده‌اند. در میان آن‌ها موجودات بدجنس و بدرفتاری هم هستند که همیشه سعی دارند دیگران را شکار کنند و بخورند. آن‌ها هر روز با اتفاقات مختلفی مثل ناپدید شدن حیوانات یا با نقشه‌های مختلف دو موجود بدجنس مواجه می‌شوند و سعی می‌کنند با هم‌فکری با هم و کمک و همکاری، با موضوع پیش آمده مواجه شوند و راه‌حلی برایش پیدا کنند.
  فضای سریال سرد و تاریک است و ظاهر و رفتارها و حرف زدن موجودات و بخش زیادی از اتفاقاتی که در هر قسمت می‌افتد، خشن و ترسنا‌ک‌اند. موجودات با لحنی تند و خشن و با کلمات و عباراتی تهدیدآمیز با هم حرف می‌زنند. در واقع می‌توان گفت این سریال اقتباس ترسناک و خشنی از قصه‌های مرزبان‌نامه است. تماشای این سریال برای کودکان زیر ۸ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۸ تا ۱۰ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا هم احساس امنیت کنند و هم فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  موجوداتی عجیب‌غریب در جنگلی کنار هم زندگی می‌کنند و هر روز با ماجراها و مسائل مختلفی مواجه می‌شوند که سعی می‌کنند با کمک و همکاری هم آن‌ها را حل کنند. دو موجود بدجنس به نام‌های پالنگ و بال‌گوش در میان آن‌ها هستند که همیشه سعی دارند موجودات دیگر را با مکر و حیله شکار کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظرتان فضای سریال ترسناک است؟ وقتی آن را تماشا می‌کنید چه احساسی دارید؟ وقتی می‌ترسید چکار می‌کنید؟
  می‌دانید داستان‌های این سریال از مرزبان‌نامه برداشته شده؟ مرزبان‌نامه را می‌شناسید؟ قبلاً داستان‌هایش را خوانده‌اید؟
  به نظرتان چرا در این سریال سعی شده ظاهر موجودات داستان تغییر کند و رفتارهایشان خشن‌تر باشد؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  مدت زمان ۱
  سال انتشار ۱۳۹۵