جنگل هالاباما

thumbnail
۴ سال به بالا
۳ تا ۴ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی حیوانات یک جنگل و بازیگوشی‌ها و دردسرهای هر روزه‌ی آن‌ها

سال: 1394
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های حیوانات و مسائلی که هر روز با آن‌ها مواجه می‌شوند، مثل دوستی و بازی و قهر و آشتی، برای کودکان خردسال قابل ارتباط‌اند.
  سریال بدون کلام است ولی در بسیاری از موقعیت‌ها حیوانات هم را مسخره می‌کنند یا نسبت به آزار هم بی‌توجه و بی‌تفاوت‌اند.
  در بعضی قسمت‌ها حیوانی بدرفتاری می‌کند و بقیه‌ی حیوانات از دست او عصبانی می‌شوند. افتادن و پرت کردن، تعقیب‌وگریز و زدوخورد در بسیاری از صحنه‌ها اتفاق می‌افتد. در یک قسمت شکارچی به سمت شیر شلیک می‌کند و حیوانات او را به جایی دور پرت می‌کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی بدون کلام که با تکنیک کات‌اوت کامپیوتری ساخته شده، درباره‌ی ماجراهای روزمره‌ی تعدادی حیوان است که در جنگل استوایی هالاباما زندگی می‌کنند. حیوانات مدام در حال بازی و شیطنت‌اند و برای خود و دیگران دردسرهای زیادی درست می‌کنند. رفتار آن‌ها بیش‌تر شبیه گروهی کودک است که مدام در حال درگیری و کشمکش با یگدیگرند و هم را دست می‌اندازند، تمسخر می‌کنند، به هم می‌خندند، برای هم دردسر درست می‌کنند و در پایان هم بدون مواجه شدن با پیامد خاصی، به زندگی هرروزه‌شان ادامه می‌دهند.
  زدوخورد، تعقیب‌وگریز و دعوا و درگیری از اتفاقات رایج در این سریال است. البته همه‌ی اتفاقات بدون مواجه شدن با پیامد خاصی، ختم به خیر می‌شوند و حیوانات به بازیگوشی‌هایشان ادامه می‌دهند. با وجود این‌که سریال بدون کلام است ولی رفتارهایی مانند تمسخر، خندیدن به هم و بی‌تفاوتی نسبت به اتفاقاتی که برای دیگران می‌افتد، زیاد دیده می‌شود. حیوانات با رفتارهای غیرکلامی‌شان، مانند حالت‌های چهره و بدن، نسبت به هم واکنش نشان می‌دهند. به طور کلی، فضای این سریال و رفتارهای حیوانات، سرشار از بی‌قیدی و شلختگی است و به نظر نمی‌رسد داستان‌ها و اتفاقات، هیچ رویکرد خاصی را دنبال کنند. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۴ سال این سریال را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در مورد موقعیت‌های پیش‌آمده و رفتار حیوانات در این موقعیت‌ها با والدین گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  چند حیوان مختلف در جنگل استوایی هالاباما زندگی می‌کنند. آن‌ها مدام در حال شیطنت و بازیگوشی‌اند و اتفاقات مختلفی را تجربه می‌کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز حیوانات چه بازی‌هایی کردند؟ شما با دوستان‌تان چه بازی‌هایی می‌کنید؟
  وقتی یکی از دوستان‌تان دچار دردسر می‌شود شما چه کار می‌کنید؟ آیا به او می‌خندید یا سعی می‌کنید به او کمک کنید؟
  به نظرتان حیوانات این کارتون با هم دوست‌اند؟ آن‌ها چه کار می‌کنند که می‌فهمیم با هم دوست‌اند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["ماجراجویی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["ماجراجویی"]
  مدت زمان ۷
  سال انتشار ۱۳۹۴