جیمز گربه

(James the Cat)
thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه از ماجراهای روزمره‌ی یک گربه‌ی سیاه و سفید و دوستانش در باغی بزرگ و تجربه‌ها و مسائل همیشگی آن‌ها

سال: 1986
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  روابط بین جیمز و دیگران و بخشی از تجربه‌های روزمره‌شان، مثل حسادت، بازی و مسابقه، تنهایی و دوستی، می‌توانند برای کودکان قابل ارتباط باشند.
  شخصیت‌های سریال سعی می‌کنند یکدیگر را با وجود تفاوت‌هایشان بپذیرند و در کنار هم زندگی کنند.
  جیمز دیپلمات است و وقتی مسئله‌ای پیش می‌آید به کشورهای دیگر سفر می‌کند و با اشخاص مهمی ملاقات می‌کند تا مسئله را حل کند.
  گاهی از کلمات و عبارات توهین‌آمیز استفاده می‌‌شود: چاق به درد نخور، مسخره، کلک، گستاخ، پرحرف. کلمات زیادی هم به کار می‌رود که درک آن‌ها برای کوچک‌ترها دشوار است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی درباره‌ی زندگی گربه‌ی سیاه و سفید چاقی به نام جیمز است که بعد از این‌که صاحبان قبلی‌اش او را جا می‌گذارند، حالا مجبور است در باغ پشت خانه و کنار حیوانات دیگر باغ زندگی کند. او که به زندگی اشرافی و راحت گذشته‌اش در خانه عادت کرده، همیشه در مورد خودش توهم بزرگ و مهم بودن دارد و مدام مورد اعتراض حیوانات قرار می‌گیرد. اما او و بقیه‌ی حیوانات سعی می‌کنند با هم کنار بیایند و یکدیگر را، با وجود تفاوت‌هایشان بپذیرند. جیمز همان شخصیت خپل است که در سریال قدیمی باغ گل‌ها هم نقش‌آفرینی کرده است.
  به نظر می‌رسد سریال صرفاً برای سرگرمی ساخته شده است. بخش زیادی از گفتگوهای بین حیوانات و کلمات و عباراتی که استفاده می‌شوند، برای کوچک‌ترها قابل درک نیستند و داستان‌های سریال هم گاهی پیچیده یا آشفته به نظر می‌رسند و ممکن است برای کودکان کوچک‌تر کسل‌کننده یا نامفهوم باشند و نتوانند مسیر داستان‌ها را دنبال کنند. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۵ سال این سریال را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  جیمز گربه‌ی چاق سیاه و سفیدی است که قبلاً در خانه‌ی شماره‌ی ۱۰۴ زندگی می‌کرده اما بعد از رفتن صاحبان خانه، او به‌طور اتفاقی جا می‌ماند و حالا مجبور است با بقیه‌ی حیواناتی که در باغ بیرون از خانه زندگی می‌کنند، سر کند. در فصل دوم سریال، جیمز دیپلمات است و وقتی مسئله‌ای پیش می‌آید، به کشورهای دیگر سفر می‌کند تا با ملاقات با افراد مهم، مسئله را حل کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  می‌دانید دیپلمات به چه کسی می‌گویند؟ به نظر شما چرا جیمز برای حل مسائل به کشورهای دیگر سفر می‌کند؟
  روابط جیمز و دیگر حیوانات باغ با هم دوستانه است؟ شما با دوستان‌تان چگونه ارتباط برقرار می‌کنید؟
  از داستان‌های این سریال سر درمی‌آورید؟ وقتی داستانی را نمی‌فهمید چکار می‌کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۲
  تعداد قسمت ها تا کنون ۵۲
  مدت زمان ۵
  سال انتشار ۱۹۸۶