حجره‌ی عجایب

(Cabinet of Curiosities)
thumbnail
۱۸ سال به بالا

مجموعه‌ی ترسناکی متشکل از هشت داستان مجزا، همراه با مضامینی چون حرص، طمع، مرگ، و موجوداتی تخیلی

سال: 2022
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در این مجموعه از واژه‌های توهین‌آمیزی مثل مرتیکه‌ی عوضی، گمشو، کثافت، خسیس، آشغال، لعنتی، کوفتی، بی‌همه‌چیز و... استفاده شده است.
  این مجموعه‌ی ‌ترسناک سرشار از موقعیت‌های دلهره‌آور است. فضاهای آن خوف‌انگیز است. در یکی از موقعیت‌ها شخصیت در قبری گرفتار می‌شود. موش‌ها به او حمله می‌کنند. موجودات تخیلی و ارواح خشن و اسکلت‌های متحرک در این مجموعه دیده می‌شود. شخصیت‌هایی که دندان‌های طلای مرده‌ها را می‌دزدند و خودشان گرفتار مرگ می‌شوند. در یکی از قسمت‌ها اموال مرده‌ای به دست مردی می‌رسد. مشخص می‌شود او خواهرش را کشته و با نیروهای شیطانی از جنازه‌ی او محافظت می‌کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال حجره‌ی عجایب بر اساس داستان کوتاهی به همین نام نوشته‌ی گیرمو دل‌تورو ساخته شده است. این مجموعه از هشت داستان مجزا ساخته شده است. دو قسمت اول را خود دل‌تورو نوشته است و بقیه‌ی قسمت‌ها را افراد دیگری نوشته و کارگردانی کرده‌اند. این مجموعه پر از موقعیت‌های دلهره‌آور و ترسناک است و تماشای آن ممکن است برای کودکان کوچک‌تر آزاردهنده باشد. موجودات تخیلی، اسکلت‌های متحرک، گیر کردن در قبری پر از موش، تهدید شدن به دست آدم‌های دیگر، انتقام و… از موضوع‌های مطرح در این مجموعه است. شخصیت‌ها از واژه‌های توهین‌آمیز استفاده می‌کنند. تا زمان نوشتن این بررسی، دو قسمت از این مجموعه در نماوا دوبله شده و در اختیار مخاطب قرار گرفته است. حدود یک ربع تا بیست دقیقه هم از زمان هر قسمت کم شده است. تماشای این مجموعه برای افراد 18 سال به بالا پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  حجره‌ی عجایب مجموعه‌ای ترسناک است که از هشت داستان مجزا ساخته شده است. هر قسمت ماجرای مختلفی را روایت می‌کند. دل‌تورو اول هر داستان از راه می‌رسد و از قفسه‌ای شیئی را بیرون می‌آورد که مربوط به آن قسمت است. مخاطب با دیدن آن شی‌ء و خلاصه‌ای که دل‌تورو تعریف می‌کند، آماده‌ی دیدن داستانی ترسناک می‌شود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظرتان دیدن فیلم‌ها و سریال‌های ترسناک چه تأثیرهای منفی‌ و مثبتی دارد؟
  فکر می‌کنید اتفاق‌های ترسناک و وحشتناکی که برای شخصیت‌ها می‌افتد حق آن‌هاست و به اندازه‌ی رفتار بدی که داشته‌اند مجازات می‌شوند یا نه؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۸
  رتبه MPAA TV-MA
  مدت زمان ۶۰
  کشور سازنده ایالات متحد آمریکا، مکزیک
  استودیو Exile Entertainment، Double Dare You (DDY)، Netflix
  بازیگران اندرو لینکلن، بن بارنز، لیز جانسون
  سال انتشار ۲۰۲۲