حرفه‌ای

thumbnail
۱۸ سال به بالا

سریالی جنایی و اجتماعی درباره‌ی تلاش دختری برای انتقام از گذشته و به دست آوردن پولی هنگفت با کمک قاتلی حرفه‌ای و تلاش پلیس برای کشف راز قتل‌ها

سال: 1400
  بررس فیلم: آیلار عباس زاده

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  سیامک پدر پیر و مریضی دارد که دائماً به او سر می‌زند و از او مراقبت می‌کند. او برخلاف شخصیت سرد و سختی که در مقابل سایر افراد دارد در مقابل پدرش مهربان و دلسوز است.
  در طول سریال افراد سیگار و قلیان می‌شکند، نوشیدنی الکی مصرف می‌کنند و در مهمانی رفتاری مانند افراد مست را از خود نشان می‌دهند. در داستان روابط و نگاه‌های عاشقانه‌ی متعددی بین شخصیت‌ها در جریان است. دختری از خانه‌ی دانشجویی خارج شده و با فردی میان‌سال به صورت پنهانی صیغه کرده است. شخصیت‌ها در داستان مواد مخدر مصرف و درباره‌ی کیفیت آن صحبت می‌کنند. سونیا از تمام کسانی که متنفر است انتقام می‌گیرد و در نقشه‌های مختلف آن‌ها را به قتل می‌رساند.
  عباراتی مانند ؛ مثل نئشه ها با من حرف نزن، خفه شو، خیلی بی شخصیتی، ما بریم بلونبونیم، جون بابا، عقده ای، بیشعور، زر نزن، شغال، پلشت، گوه خوردم، ادعات میشه آدما رو زنده زنده می‌خوری، چس خور نیستم، دهنت سرویس در سریال استفاده می‌شود.
  افراد زیادی در داستان گروگان گرفته می‌شوند و بعد از شکنجه به قتل می‌رسند. دو جوان با چاقو به آزار و اذیت مردم می‌پردازند، آن‌ها را مسخره و از آن‌ها دزدی می‌کنند. دختری در داستان می‌گوید؛ پدرم اگر بو ببره پامو کج گذاشتم جنازمو میبره شهرمون. شخصی از پشت‌بام خانه توسط کودکی به پایین سقوط می‌کند و جنازه‌ی او که در حال خونریزی است، نمایش داده می‌شود. افراد با سگ وحشی فردی را شکنجه می‌کنند، روی صورت او تف می‌کنند و در حین شکنجه از او فیلم‌برداری کرده و در فضای مجازی پخش می‌کنند. یکی از شخصیت‌ها از خاطرات سیاه‌مستی در پارک تعریف می‌کند. سونیا با کمک سیامک افراد زیادی را به قتل می‌رساند. همچنین صحنه‌هایی از تصادف رانندگی، شلیک گلوله و آتش‌سوزی در داستان وجود دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال حرفه‌ای، درباره‌ی دختری به نام سونیا است که برای انتقام‌گیری از افرادی که در گذشته او را تحقیر کرده‌اند نقشه‌ای ماهرانه و پیچیده می‌کشد. در این مسیر سیامک، معشوق سابق او، که فردی حرفه‌ای در حذف آدم‌هاست در اجرای نقشه به سونیا کمک می‌کند. سونیا و سیامک تبدیل به قاتلانی حرفه‌ای، باهوش و بی‌رحم می‌شوند که برای رسیدن به پولی هنگفت، اعضای خانواده را یک به یک حذف می‌کنند. سیامک برخلاف ظاهر سرد و سختی که دارد، هر شب به مراقبت از پدر بیمارش می‌پردازد و نسبت به او مهربان و دلسوز است.
  در طول سریال صحنه‌های زیادی از ترس و خشونت وجود دارد. سونیا برای اجرای نقشه‌اش افراد زیادی را توسط سیامک گروگان می‌گیرد، شکنجه می‌کند و در نهایت به قتل می‌رساند. دختری بدون اجازه‌ی پدرش از خانه‌ی دانشجویی خارج شده و با مردی مسن صیغه کرده است. کودکی باعث سقوط فردی از پشت‌بام و در نهایت باعث مرگ او می‌شود. افراد در مهمانی‌های نوشیدنی الکلی مصرف می‌کنند. در خیابان مواد مخدر تهیه و در مورد کیفیت آن باهم صحبت می‌کنند. همچنین موضوعاتی چون تصادف رانندگی، سقوط از ارتفاع، زدوخوردهای متعدد فیزیکی، خون‌ریزی، شلیک گلوله، دزدی، توهین و تهدید در داستان نمایش داده می‌شود که مربوط به دنیای بزرگسالان است و در دنیای کودکان معنادار نیست. تماشای این سریال برای افراد کوچک‌تر از 18 سال پیشنهاد نمی‌شود.

  چکیده داستان

  سونیا که در گذشته به دلیل فقر مالی مورد تحقیر خانواده ی نامزد خود قرار گفته بود، در نقشه‌ای ماهرانه و با کمک سیامک، معشوق سابق خود، به دنبال انتقام‌جویی می‌گردد. سیامک جوانی شجاع، باهوش و حرفه‌ای است. شغل او حذف آدم‌ها به دستور افرادی ناشناس و پولدار است. او در نقشه‌ای جدید مأمور می‌شود دستورات سونیا را انجام دهد تا سونیا به پول هنگفتی که در این خانواده وجود دارد برسد. در این مسیر سیامک افراد زیادی را وارد نقشه می‌کند و از آن‌ها کمک می‌گیرد تا سونیا به خواسته‌ی دیگرش یعنی تحقیر شدن اعضای خانواده برسد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما چه ویژگی سیامک را در بین مردم به فردی حرفه‌ای و باهوش تبدیل کرده بود؟
  چرا با گذشت سال‌های سال کینه‌ی سونیا نسبت به گذشته از بین نرفته است؟
  فکر می‌کنید سونیا چه راهی برای کنترل احساساتی مانند خشم و کینه دارد؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۶
  کارگردان مصطفی تقی زاده
  مدت زمان ۴۸
  کشور سازنده ایران
  استودیو namava
  بازیگران سارا بهرامی، سیروان خسروی، ماهور الوند
  سال انتشار ۱۴۰۰