حفره

(The Hollow)

thumbnail
۱۳ سال به بالا
۱۱ تا ۱۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی تجربه‌ی سه نوجوان در دنیایی رازآلود، تلاش و همکاری آن‌ها برای حل معماها و یافتن راه خروج

سال: 2018
  بررس فیلم: علی نجفی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ارتباط نوجوان‌ها با هم، شرکت در تصمیم‌گیری‌های جمعی، ماجراجویی، فضای رازآلود و توانایی‌های ابرقهرمانی در شخصیت‌ها ممکن است احساس همذات‌پنداری را، به‌خصوص در نوجوانان برانگیزد.
  شخصیت‌ها در تصمیم‌گیری‌ها هم‌فکری، و برای نجات از موقعیت‌های خطرناک با هم همکاری می‌کنند. آن‌ها شجاعانه به استقبال خطر می‌روند و همیشه در کنار هم‌اند. هر یک از آن‌ها توانایی‌های منحصربه‌فردی دارند که رفته‌رفته کشف‌شان می‌کنند و از آن‌ها برای کمک به دوستان یا نجات از مخمصه استفاده می‌کنند. شخصیت دختر دوشادوش دو پسر در تصمیم‌گیری‌ها و تلاش برای پیدا کردن راه نجات حضور دارد.
  نگاه‌های معناداری بین دختر و پسرها وجود دارد و پسرها در مورد این‌که از او خوش‌شان آمده بحث می‌کنند.
  گاهی از عبارت‌های توهین‌آمیزی همچون گم شو یا چه مرگ‌مون شده، استفاده می‌شود.
  به پدیده‌ی سراب و موضوعاتی علمی همچون جهان‌های موازی اشاره می‌شود.
  شخصیت‌ها در محیط‌های ناشناخته و رازآلود و پیوسته در معرض خطرات مختلف، همچون سقوط از ارتفاع، خفگی و حمله‌ی حیوانات قرار می‌گیرند. آن‌ها هیچ چیز را به خاطر نمی‌آورند، حتی نام و نشان یا نشانی خانه‌شان را. تصاویر متعددی از موجودات عجیب و ترسناک در سراسر فیلم، نظیر سگ‌های قرمزرنگ با چشمان قرمز، دندان‌های تیز و دم مارمولک‌مانند، گاوهای غول‌پیکر با شاخ‌های تیز، آدم تک‌چشم، درخت سخنگو، جادوگرها و اسکلت‌ها ممکن است برای کوچک‌ترها زیادی ترسناک باشند. اتفاقات و توانایی‌های خارق‌العاده، آن‌ها را به این فکر می‌اندازد که نکند پیش از این مرده باشند یا واقعی نباشند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال حفره انیمیشنی دوبعدی در مورد نوجوان‌هایی است که درون اتاقی بدون هیچ در یا پنجره‌ای گیر افتاده‌اند. آن‌ها هیچ‌ چیز را به خاطر نمی‌آورند؛ نه این‌که چطور به آن‌جا رفته‌اند، کجا باید بروند یا حتی نام‌هایشان چیست. اما خروج از آن حفره پایان کار نیست؛ آن‌ها وارد دنیای رازآلودی می‌شوند که همه ‌چیز و همه ‌کس قصد جان‌شان را دارد. آن‌ها سعی می‌کنند با هم‌فکری و تصمیم‌گیری جمعی، معماهای پیش‌رویشان را حل کنند و راه بازگشت به خانه را پیدا کنند. هر یک از آن‌ها توانایی‌های منحصربه‌فردی دارد که رفته‌رفته در هنگام رویارویی با چالش‌های جدید کشف می‌شوند. داستان این سریال بر این نکته تأکید دارد که نوجوان‌ها در خلال مشکلات و چالش‌ها به خودآگاهی و رشد می‌رسند، تصمیم‌گیری جمعی و کار گروهی را تمرین می‌کنند و قدرت خود در حل مسئله و مدیریت بحران را می‌سنجند.
  صحنه‌های خشن و ترسناک متعددی در این سریال وجود دارد. نوجوان‌ها پیوسته در خطرند و با موجوداتی عجیب و ترسناک روبه‌رو می‌شوند. ظاهر این موجودات نظیر سگ‌هایی با چشمان قرمز و دندان‌های تیز، گاوهای غول‌پیکر با شاخ‌های بزرگ، یا زن خانه‌داری که ناگهان به شکل جادوگر قاتل درمی‌آید، ممکن است برای کوچک‌ترها زیادی ترسناک باشد. نوجوان‌ها گاهی از مرگ یا احتمال این که پیش از این مرده باشند، حرف می‌زنند. موارد بزرگسالانه‌ی داستان، به نگاه‌های معنادار و رقابت ملایم پسرها در رابطه با یک دختر محدود می‌شود. تماشای این سریال برای کودکان کوچک‌تر از ۱۱ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان و نوجوانان ۱۱ تا ۱۳ سال نیز در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با حضور و همراهی والدین ببینند تا فرصت داشته باشند در مورد موارد خشن و ترسناک آن یا سؤال‌ها و نگرانی‌هایشان با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  سه نوجوان در اتاقی بدون هیچ در یا پنجره‌ای بیدار می‌شوند و هیچ چیز، حتی نام‌هایشان را به یاد نمی‌آورند. پیدا کردن راه خروج آن‌ها را وارد دنیای رازآلودی می‌کند که همه ‌چیز و همه‌ کس قصد جان آن‌ها را دارد. آن‌ها حتی نمی‌دانند کجا هستند یا کجا باید بروند اما با کمک یکدیگر سعی می‌کنند معماهای پیش‌رویشان را حل کنند و راه بازگشت به خانه را پیدا کنند. آن‌ها سعی می‌کنند بفهمند کی هستند، چگونه به آن‌جا رفته‌اند و چگونه باید از آن‌جا خارج شوند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  آیا گیر افتادن شخصیت‌ها در موقعیت‌های عجیب و ترسناک، یادآور فیلم یا سریال دیگری برای شماست؟
  کار گروهی و تصمیم‌گیری جمعی در این سریال بسیار پررنگ است. چرا این ویژگی‌ها مثبت و مهم تلقی می‌شوند؟
  سه نوجوان در این قسمت چه چیزهای تازه‌ای کشف کردند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["ماجراجویی","فانتزی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["ماجراجویی","فانتزی"]
  مدت زمان ۲۴
  سال انتشار ۲۰۱۸