حیوانات ماشینی

(Animal Mechanicals)

thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و آموزشی درباره‌ی ۵ حیوان مکانیکی، توانایی‌های خاص هر کدام و همکاری آن‌ها برای حل مسائل مختلف، همراه با آموزش بعضی مفاهیم علمی

سال: 2008
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  حیوانات ماشینی کنجکاو و بازیگوش‌اند، می‌خواهند همه چیز را تجربه کنند و همیشه خوشحال و خندان‌اند. این روحیات برای خردسالان همذات‌پندارانه و قابل ارتباط‌اند.
  هر کدام از حیوانات ماشینی توانایی‌های خاصی دارند. آن‌ها در کنار هم خیلی چیزها یاد می‌گیرند؛ مثلاً یاد می‌گیرند از فکرشان استفاده کنند و از هم کمک بگیرند. آن‌ها با همکاری با هم کارها را انجام می‌دهند و مسائل پیش رویشان را حل می‌کنند. رفتار و برخوردشان با هم محترمانه و همراه با دوستی و مهربانی است.
  مهارت‌های مختلفی شامل حل مسئله، تفکر نقادانه، ارتباط و همکاری با هم و نیز بعضی کلمات و مفاهیم ناآشنا مثل مغناطیس و الکتریسیته در این سریال آموزش داده می‌شوند.
  بعضی موقعیت‌هایی که ممکن است کودکان کوچک‌تر را بترساند در این سریال دیده می‌شوند؛ مثلاً در یکی از قسمت‌ها دایناسور تیغی با پرتاب تیغ‌هایش نزدیک است به موجودات کوچکی آسیب برساند یا پاگنده گربه‌ای را می‌ترساند و گربه وسایلی را پرتاب می‌کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  حیوانات ماشینی یک سریال انیمیشنی آموزشی است که با تکنیک کامپیوتری سه‌بعدی ساخته شده است. در هر قسمت از این سریال که با هدف آموزش مهارت‌های تفکر و حل مسئله، کار گروهی، آشنایی با بعضی مفاهیم علمی مثل مغناطیس و الکتریسیته تولید شده، 5 حیوان ماشینی به نام‌های رکس، تک‌شاخ، موش، کومادو و پاگنده، یک گروه کمک‌رسانی را تشکیل می‌دهند. آن‌ها در هر قسمت برای انجام مأموریتی فرستاده می‌شوند تا مشکلی را حل کنند. هر کدام از آن‌ها توانایی‌های خاصی دارند که در حل مسئله به کار می‌آیند. حیوانات ماشینی توانایی‌های خود و دوستان‌شان را می‌شناسند و هر جا که لازم باشد از یکدیگر کمک می‌گیرند. آن‌ها با همکاری هم، یاد می‌گیرند از فکرشان استفاده کنند و مسائل پیش رویشان را حل می‌کنند. رفتار و برخورد حیوانات ماشینی با هم محترمانه و همراه با دوستی و مهربانی است.
  مفاهیم و موقعیت‌هایی که حیوانات ماشینی درگیر آن‌ها می‌شوند و بخش زیادی از مسائلی که باید حل کنند، به موقعیت‌های روزمره‌ی زندگی خردسالان بی‌ارتباط‌اند؛ از این جهت ممکن است این سریال به اندازه‌ی کافی برای خردسالان، جذاب و همذات‌پندارانه نباشد. از طرف دیگر، اطلاعات واقعی و تخیلی، کنار هم و بدون مرزبندی انتقال داده می‌شوند و از آن‌جایی که در جهان کودکان خردسال، مرز بین واقعیت و خیال چندان پررنگ نیست، کودکان ممکن است در تفکیک اطلاعات واقعی از غیرواقعی با مسئله مواجه شوند. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از 5 سال، برنامه را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند درباره‌ی موضوعاتی که در هر قسمت می‌بینند و موقعیت‌هایی که برای شخصیت‌ها پیش می‌آید، با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  پنج حیوان ماشینی به نام‌های رکس، تک‌شاخ، موش، کومادو و پاگنده، یک گروه کمک‌رسانی را تشکیل می‌دهند. آن‌ها در هر قسمت برای انجام مأموریتی فرستاده می‌شوند تا مشکلی را حل کنند. هر کدام از آن‌ها توانایی‌های خاصی دارند که در حل مسئله به کار می‌آیند. حیوانات ماشینی توانایی‌های خود و دوستان‌شان را می‌شناسند و با همکاری هم، مشکلات سخت و پیچیده را حل می‌کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  توانایی کدام یک از حیوانات ماشینی برای شما جالب است؟ او با توانایی‌اش چه کارهایی می‌کند؟
  شما توانایی‌های خود و دوستان‌تان را می‌شناسید؟ در بازی‌ها هر کس چه کمک‌هایی به دیگران می‌کند؟
  به نظر شما حیوانات ماشینی با هم دوست‌اند؟ آن‌ها با چه کارهایی دوستی‌شان را به هم نشان می‌دهند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","آموزشی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","آموزشی"]
  مدت زمان ۱۱
  سال انتشار ۲۰۰۸