خانه‌ی پرسروصدا

(The Loud House)

thumbnail
۱۱ سال به بالا
۹ تا ۱۱ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی پسری یازده ساله و خواهرانش، چالش‌های روزمره‌ی آن‌ها در یک خانه‌ی شلوغ و تلاش برای رسیدن به توافق

سال: 2013
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  چالش‌های خواهر و برادری یا چالش‌های بین کودکان به طور کلی، از مسائل جاری زندگی کودکان است. کوچک‌تر بودن، زور شنیدن، شکست خوردن و دعوا و درگیری هم از تجربه‌های روزمره‌ی کودکان به حساب می‌آیند؛ موضوعاتی که در این سریال برجسته‌اند.
  دو تا از خواهرهای نوجوان لینکلن روابط معناداری با پسرها دارند و یکی از آن‌ها مدام در حال حرف زدن با پسری پای تلفن است.
  لینکلن و خواهرانش معمولاً در دعواهایشان از کلمات توهین‌آمیزی مثل احمق و کودن استفاده می‌کنند. همچنین لینکلن برای حفظ وجهه‌اش زیاد دروغ می‌گوید.
  سریال، صحنه‌های ترسناک یا خشن مرسوم را ندارد اما ارتباط بین لینکلن و خواهرانش پر از زدوخورد است. راه‌حل‌های لینکلن هم عموماً منجر به آزار دیگران می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی، درباره‌ی پسر یازده ساله‌ای به نام لینکلن است که در یک خانه‌ی شلوغ با ده خواهرش زندگی می‌کند. او هر روز سر مسائل مختلف با آن‌ها به چالش برمی‌خورد و با روش‌های خلاقانه‌ای سعی می‌کند این مسائل را از پیش رو بردارد. البته این راه‌حل‌ها عموماً با سرِ کار گذاشتن دیگران یا اذیت کردن آن‌ها همراهند. این سریال، مسائل مختلف موجود در یک خانواده‌ی شلوغ را به تصویر می‌کشد؛ مسائلی چون فضای شخصی و رقابت بین خواهران و برادران. آن‌ها مدام در تلاش‌اند تا هم را شکست بدهند، به هم پیش‌دستی کنند و از هم زرنگ‌تر باشند و در این مسیر، همیشه در حال کشمکش و دعوا و زدوخوردند. اما معمولاً در انتهای هر قسمت، زمینه‌ی مشترکی پیدا می‌کنند تا با هم به توافق برسند. داستان این باور را القا می‌کند که وقتی بین یک سری دختر، از کودک تا نوجوان گیر کرده باشید، زندگی سخت خواهد بود.
  سریال، صحنه‌های ترسناک یا خشن مرسوم را ندارد اما ارتباط بین لینکلن و خواهرانش پر از زدوخورد است. راه‌حل‌های لینکلن هم عموماً منجر به آزار دیگران می‌شوند. روشن نبودن مرز بین واقعیت و فانتزی و استفاده‌ی زیاد از روش‌های دیگرآزارانه برای حل مسائل، ممکن است کودکان کوچک‌تر را دچار سوءبرداشت کند یا آموزه‌های نامناسبی را به آن‌ها انتقال دهد. تماشای این سریال برای کودکان زیر ۹ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۹ تا ۱۱ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت گفتگو درباره‌ی چالش‌های خواهر و برادری و راه‌حل‌های مختلف برای حل این مسائل فراهم شود.

  چکیده داستان

  داستان خانه‌ی پرسروصدا در مورد لینکلن لاود یازده ساله است؛ پسربچه‌ی تنهایی که با ده خواهر در یک خانه زندگی می‌کند و مدام در ارتباط با آن‌ها به چالش می‌خورد. لینکلن برای سپری کردن ماجراهای روزانه و آشوب‌های همیشگی آن خانه، روی کمک بهترین دوستش، کلاید، حساب باز می‌کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما راه‌حل‌های لینکلن برای حل مسائلش در خانه چقدر مفیدند؟ شما اگر جای او بودید چطور با خواهر و برادرهایتان به توافق می‌رسیدید؟
  فکر می‌کنید خواهرهای لینکلن نسبت به او چه احساسی دارند؟ اگر کسی با شما رفتارهایی را بکند که لینکلن با خواهرهایش می‌کند، شما چه واکنشی نشان می‌دهید؟
  به نظر شما چرا مادر و پدر لینکلن در درگیری‌های بین بچه‌ها حضور ندارند؟ حضور نداشتن آن‌ها به نفع بچه‌هاست یا نه؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["ماجراجویانه","انیمیشن کودک"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["ماجراجویانه","انیمیشن کودک"]
  مدت زمان ۲۲
  سال انتشار ۲۰۱۳