خانواده مسواکی

(The Toothbrush Family)
thumbnail
۴ سال به بالا
۳ تا ۴ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی زندگی شبانه‌ی وسایل بهداشتی توالت، ماجراهای هر روزه‌ی آن‌ها و همکاری با هم برای حل مسائل

سال: 1999
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  روابط بین شخصیت‌ها و بعضی مسائلی که با آن‌ها مواجه می‌شوند می‌توانند برای کودکان خردسال قابل ارتباط باشند.
  شخصیت‌ها کنجکاو و شادند و وقتی مسئله‌ای پیش می‌آید، همه با هم همکاری می‌کنند تا آن را حل کنند.
  شخصیت‌ها گاهی با لحن خشن یا سرزنش‌آمیز با هم حرف می‌زنند.
  کودکان با وسایل مختلف مربوط به بهداشت، به‌‌خصوص بهداشت دهان آشنا می‌شوند و این موضوع ممکن است آن‌ها را به مسواک زدن ترغیب کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی درباره‌ی ماجراهایی است که وسایل موجود در یک سرویس بهداشتی تجربه می‌کنند. چند وسیله‌ی بهداشتی مختلف مثل مسواک، خمیردندان، اسفنج، برس و دیگران، با آمدن شب، زندگی شبانه‌شان را آغاز می‌کنند و در غیاب صاحبان خانه، شروع به فعالیت می‌کنند. آن‌ها در هر قسمت با ماجرایی بامزه مواجه می‌شوند و سعی می‌کنند به هم کمک کنند تا ماجرا به خیر و خوشی ختم شود. کودکان در خلال داستان‌ها با وسایل مختلف مربوط به بهداشت، به‌خصوص بهداشت دهان آشنا می‌شوند.
  به نظر می‌رسد سریال صرفاً برای سرگرمی ساخته شده و رویکرد خاصی در ارتباط با کودک دنبال نمی‌کند. فضای کلی آن شاد و مثبت است و دردسرهایی که برای وسایل پیش می‌آیند، همگی به خیر و خوشی ختم می‌شوند و اتفاق ناگواری برایشان نمی‌افتد. در تاریخچه‌ی سریال گفته شده که نویسنده برای ترغیب فرزندش به مسواک زدن، داستان‌های آن را نوشته است. تماشای مسواک و خمیردندان زنده و فعالیت‌ها و تجربه‌های بامزه‌ی آن‌ها ممکن است کودکان خردسال را نسبت به آن‌ها علاقه‌مند کند و به مسواک زدن ترغیب‌شان کند. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۴ سال این سریال را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  داستان‌های این سریال پیرامون ماجراجویی‌های شبانه‌ی وسایل بهداشتی توالت شکل گرفته که وقتی صاحب‌خانه‌ها به خواب می‌روند و نور ماه به دورن توالت می‌تابد، شروع به فعالیت می‌کنند. وسایلی مثل مسواک، خمیردندان، برس، اسفنج و دیگران اعضای یک خانواده‌اند که در کنار هم زندگی می‌کنند و همگی وسایلی آشنا برای کودکان‌اند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  این سریال را دوست دارید؟ چه چیزی را در مورد آن دوست دارید؟
  تا به حال به این فکر کرده بودید که مسواک و خمیردندان زنده شوند و حرف بزنند؟
  از مسواک زدن خوش‌تان می‌آید؟ بعد از دیدن این سریال، احساس‌تان نسبت به مسواک و خمیردندان تغییری کرده؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۲
  تعداد قسمت ها تا کنون ۶۴
  مدت زمان ۵
  سال انتشار ۱۹۹۹