خانواده‌ی آخر هفته

(Week-end Family)
thumbnail
۱۶ سال به بالا
۱۴ تا ۱۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی کمدی و خانوادگی درباره‌ی مردی با سه فرزند دختر از سه ازدواج ناموفق، آشنایی او با یک زن جدید، و رقم خوردن اتفاق‌های مختلف

سال: 2022
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کلارا 15 ساله است. او عاشق پسری به اسم الکسیس است. شرایط جدیدی که در زندگی آن‌ها به وجود آمده، باعث تغییر روحیه‌ی کلارا می‌شود. او دوست دارد مستقل باشد و گاهی اختلاف‌نظرهایی با پدرش و امانوئل دارد. ویکتوریا و خصوصاً رومی بیشتر تحت تأثیر شرایط جدید قرار می‌گیرند. آن‌ها دوست ندارند پدرشان دوباره ازدواج کند و به همین خاطر راه‌های مختلفی را امتحان می‌کنند تا مانع رابطه‌ی امانوئل و پدرشان شوند. در نهایت رابطه‌ی عاطفی و گرمی را با مادرخوانده‌شان تجربه می‌کنند.
  دخترهای فرد در آغاز دوست نداشتند فرد و امانوئل ازدواج کنند، ولی سرآخر بین آن‌ها و امانوئل رابطه‌ی گرمی شکل می‌گیرد طوری که در پایان و زمانی که امانوئل برای کار می‌خواهد به کشور دیگری برود، با این کار مخالفت می‌کنند. فرد و امانوئل هم رابطه‌ی صمیمانه‌ای با هم دارند که نمی‌توانند دوری هم را تحمل کنند. امانوئل سعی می‌کند دخترهای فرد را درک کند و در مشکلاتی که برایشان به وجود می‌آید کمکشان کند و کنارشان باشد.
  همسرهای سابق فرد هفته‌ای یک بار به خانه‌ی او می‌آیند و با بچه‌ها دور هم جمع می‌شوند. بین فِرد و امانوئل رابطه‌ی عاشقانه‌ای به وجود می‌آید. دختر بزرگ فرد از پسری خوشش می‌آید و در یکی از موقعیت‌ها ناخواسته پیام عاشقانه‌ای برای او می‌فرستد.
  در موقعیت‌های مختلف دخترهای فرد می‌آموزند به حریم شخصی بقیه احترام بگذارند، تصمیم‌های دیگران را برای زندگی‌شان بپذیرند، بداخلاقی نکنند و همدیگر را دوست داشته باشند. مخاطب هم با تماشای این سریال می‌تواند با این مسائل آشنا شود.
  این فیلم محصول کشور فرانسه است. مخاطب در موقعیت‌های مختلف با آداب و رسوم و نحوه‌ی مهمان‌داری آن‌ها و عیدهایشان آشنا می‌شود.
  در آغاز دخترهای فِرد از این می‌ترسند که پدرشان با امانوئل ازدواج کند و او را از دست بدهند. گاهی این ترس همراه آن‌هاست.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال خانواده‌ی آخر هفته ماجرای مردی به اسم فِرد است که از سه همسر سابقش جدا شده است و همراه سه دخترش زندگی می‌کند. فرد عاشق دانشجوی رشته‌ی روان‌پزشکی می‌شود و تصمیم می‌گیرد با او ازدواج کند. این تصمیم مسائل زیادی را برای آن‌ها و دخترهای فرد به وجود می‌آورد. در این سریال مضامینی چون عشق به خانواده و دوست داشتن پررنگ شده است. با این‌که فرد ازدواج‌های ناموفقی داشته، ولی روابط او با مادرهای دخترهایش به خاطر خود دخترهایش خیلی خوب است و آخر هفته‌ها همه‌ی آن‌ها دور هم جمع می‌شوند. امانوئل با این‌که قبلاً ازدواج نکرده و صاحب فرزندی نیست، سعی می‌کند دخترهای فرد را درک کند و در مراحل مختلف کمکشان می‌کند. با این‌که شروع رابطه‌ی امانوئل و دخترهای فرد چندان جالب نیست، در ادامه‌ رابطه‌ی عمیقی بین آن‌ها شکل می‌گیرد.
  در موقعیت‌های ابتدایی سریال، دخترهای فرد به خاطر ترس از دست دادن پدرشان مخالف رابطه‌ی فرد و امانوئل هستند. همسرهای فرد هفته‌ای یک بار خانه‌ی او جمع می‌شوند و گاهی صحبت‌هایی می‌کنند که کاملاً مرتبط با جهان بزرگسالی است. دختر بزرگ فرد عاشق پسری شده است و مسائل مختلفی بین آن‌ها به وجود می‌آید. امانوئل و فرد هم در موقعیت‌های مختلف به هم ابراز علاقه می‌کنند.

  چکیده داستان

  فِرِد با سه زن ازدواج کرده است و از هر سه نفر آن‌ها جدا شده است. او صاحب سه دختر است. به تازگی فِرد عاشق یک دانشجوی روان‌پزشکی می‌شود که اهل کانادا است. امانوئل تصمیم می‌گیرد با فِرد زندگی کند. آخر هفته‌ها، همسرهای سابق فِرد به خانه‌‌ی آن‌ها می‌آیند. اتفاق‌های زیادی برای امانوئل و دخترهای فرد می‌افتد. آن‌ها به هم کمک‌های زیادی می‌کنند. در نهایت امانوئل از تز دکتری‌اش به خوبی دفاع می‌کند و شرایط کاری جدیدی برایش در کشور بلژیک به وجود می‌آید. او تصمیم می‌گیرد برای کار به بروکسل برود و آخر هفته‌ها پیش بچه‌ها برگردد. هم‌زمان فرد هم تصمیم می‌گیرد به خاطر این‌که کنار امانوئل باشد، برای کار به بروکسل برود. امانوئل لحظه‌ی آخر تصمیمش را عوض می‌کند و همان‌جا پیش فرد و دخترهایش می‌ماند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظرتان چرا نباید در مورد دیگران زود قضاوت کنیم؟
  فکر می‌کنید جدا شدن پدر و مادر چه مشکلاتی را برای فرزندان به وجود می‌آورد؟
  دخترهای فِرد در پایان از حضور امانوئل در زندگی‌شان چه چیزهایی آموختند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۸
  رتبه MPAA TV-PG
  مدت زمان ۳۰
  کشور سازنده فرانسه
  استودیو Elphant International
  بازیگران اریک ژودور، جین بورنو، دافنی کوت-هاله
  سال انتشار ۲۰۲۲