خانواده‌ی روباه‌ها

(Fox Family)
thumbnail
۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی، دوبعدی و صامت درباره‌ی خانواده‌ی روباه‌ها، تجربه‌های بچه روباه‌ها و دوستی آن‌ها با بچه‌های دیگر

سال: 2014
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  دنیای بچه‌های روباه دنیایی کودکانه است. بچه روباه‌ها با دوست‌هایشان بازی می‌کنند و دست به تجربه‌های جدید می‌زنند. وقتی مشکلی برایشان پیش می‌آید از خانواده‌شان کمک می‌گیرند. آن‌ها گاهی به هم حسادت می‌کنند، گاهی دست به اشتباه‌هایی می‌زنند، گاهی از چیزهای کوچک می‌ترسند؛ ولی یاد می‌گیرند که از اشتباه‌هایشان درس بگیرند.
  پدر و مادر بچه روباه‌ها با آن‌ها دوست هستند و سعی می‌کنند موقع مشکلاتشان به آن‌ها کمک کنند. بچه روباه‌ها و دوست‌هایشان دوستی عمیقی با هم دارند و همدیگر را دوست دارند.
  هر قسمت از این مجموعه نکته‌ی مختلفی را آموزش می‌دهد؛ مخاطب با تماشای این مجموعه می‌آموزد بر ترس‌هایش غلبه کند، دست از حسادت بردارد، خوراکی‌هایش را با دوست‌هایش قسمت کند، در کارهای خانه به پدر و مادرش کمک کند، وقت خودش را با بازی‌های خوب پر کند، به قانون احترام بگذارد و... .
  در این مجموعه یک شخصیت جادوگر وجود دارد که گاهی دزدی می‌کند؛ سیب‌های درخت، لوازم آرایشی مادر روباه‌ها و... . یک شخصیت قلب است که گاهی عصبانی است و دیگران را می‌ترساند. در یکی دو موقعیت کرم بزرگی دنبال شخصیت‌ها می‌کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال دوبعدی و صامت خانواده‌ی روباه‌ها ماجرای خانواده‌ای است که بچه‌هایشان دوست‌هایی دارند و اتفاق‌های زیادی برای آن‌ها می‌افتد. بچه‌های روباه با دوست‌هایشان بازی می‌کنند، خوراکی‌هایشان را با هم تقسیم می‌کنند، برای هم جشن تولد می‌گیرند. آن‌ها مشکلاتشان را به پدر و مادرشان می‌گویند و پدر و مادر آن‌ها هم برای حل کردن مشکلات کمکشان می‌کنند.
  در این مجموعه یک شخصیت جادوگر وجود دارد که گاهی دست به دزدی می‌زند. یک شخصیت قلب که گاهی عصبانی است. در یکی از قسمت‌ها یک کرم بزرگ دیده می‌شود که دنبال شخصیت‌ها می‌کند و… . مادر خانواده از لوازم آرایشی استفاده می‌کند. در یکی دو موقعیت یکی از بچه روباه‌ها در حال استفاده از لوازم آرایشی مادرش است. بعضی از قسمت‌ها پایان مفهوم‌داری ندارند و گاهی به صورت نیمه‌کاره به انتها می‌رسند.

  چکیده داستان

  خانواده‌ی روباه‌ها ماجرای خانواده‌ای است که بچه‌هایشان دوست‌های زیادی دارند و در هر قسمت اتفاق‌های جالبی برای خودشان و دوستانشان می‌افتد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  فکر می‌کنید کدام قسمت از این مجموعه جذاب‌تر بود؟
  به نظرتان تماشای این مجموعه باعث شد چه چیزهایی یاد بگیرید؟
  پدر و مادر روباه‌ها چه ویژگی‌های خوبی داشتند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۳۸۵
  مدت زمان ۱
  کشور سازنده آلمان
  سال انتشار ۲۰۱۴